چاپ کردن این صفحه

غروب خاموش برای هنرمند پیشکسوت شیرازی   منتخب سردبیر

توسط گلریزخاتمی/ خبرنگار 30 مرداد 1400 66 0
ایرج جمشیدپور درگذشت.


محمد ناصریراد فیلمساز شیرازی، در گفتگو با خبرنگار عصرمردم اظهار داشت: متاسفانه این بازیگر و فیلمساز پیشکوست شیرازی، پس از طیِ بیست روز درد و رنج امروز ۳۱ مردادماه در بیمارستان شهید فقیهی شیراز به علت کرونا درگذشت.
ناصریراد ادامه داد: ایرج جمشیدپور مردی شریف، مهربان، صبور و بسیار مردم دار بود و همواره با سعه ی صدر بالا در صحنه ی فیلمبرداری حاضر شده و همین حضورش موجب دلگرمی همه ی عوامل میشد .
وی افزود: ایرج جمشیدپور که از دهه ی پنجاه با ساخت فیلم های کوتاه هشت میلیمتری کار هنری خود را آغاز کرده بود و در آثاری همچون: هرگز ندید مادر، راه مدرسه، هوای پدر، آفتاب گرگ و میش، بی بی گلندون، آخرین تیر، آخرین ماشین دنیا، شهد تلخ، وقت رفتن و بسیاری از آثار دیگر به هنرآفرینی در جایگاه های مختلفی نظیر بازیگری، تهیه کنندگی و کارگردانی پرداخت که متاسفانه نتوانست آخرین فیلمش را که در تیرماه امسال در شهر شیراز با عنوان غروب خاموش جلوی دوربین برده و مراحل فنی پس از تولید را پشت سر میگذاشت، به اتمام برساند.
وی در پایان این عارضه را به خانواده، تمام دوستان و هنرمندان شیرازی تسلیت گفت و با دو بیت از اشعار هوشنگ ابتهاج سخنانش را پایان داد:

حاصلی از هنرِ عشق تو جز حِرمان نیست

آه از این درد که جز مرگِ منش درمان نیست

صبر بر داغ دلِ سوخته باید چون شمع

لایقِ صحبت بزم تو شدن آسان نیست

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
آخرین ویرایش در سه شنبه, 02 شهریور 1400

موارد مرتبط