چاپ کردن این صفحه

با مروری بر زندگی فرهنگی و مطبوعاتی محمد عسلی

تاریخ شفاهی مطبوعات فارس

خبرنگار :   28 تیر 1399 1841 0
تاریخ شفاهی مطبوعات فارس تاریخ شفاهی مطبوعات فارس احمدعلی عسلی
تاریخ شفاهی مطبوعات فارس با مروری بر زندگی فرهنگی و مطبوعاتی محمد عسلی سید مهدی فلسفی زاده جناب آقای محمد عسلی: دوست و یار عزیزی که قریب 50 سال فراز و نشیب روزگار را با هم گذرانده‌ایم کتاب جالب و خواندنی «تاریخ شفاهی مطبوعات فارس» که مروری است بر زندگی فرهنگی و مطبوعاتی شما را مطالعه کردم در ابتدای صفحه اول مرقوم داشته‌اید:

«تقدیم می کنم به دوست، همکار و یار مهربان جناب آقای سید مهدی فلسفی‌زاده به پاس سال‌ها همراهی و همکاری صادقانه به امیدی که سالیان بزید در دوستی و سلامتی- شیراز محمد عسلی 12/4/99» بیش از نیم قرن با شما بوده‌ام چه بسا روزها و شب‌ها که با هم کار کردیم و به منزل نرفتیم تا مسئولیت‌هایی که داشتیم به سرانجام مطلوبی برسد و خدا را شاکرم که به عقیده دوستان، دانشجویان و دانش‌آموزان سال‌های گذشته که امروز اکثراً در مسند امور مملکت هستند موفق بوده‌ایم و این نیست جز تلاش همه جانبه و عشق و ایمان به کار.

به شما تبریک می‌گویم چون شناختی که من از شما دارم، شاید کمتر کسی از شما داشته باشد؛ شما فردی خودساخته هستید که در کودکی با مشکلات و رنج‌های عدیده‌ای روبه‌رو بوده‌اید و همین موضوع شما را مانند آهن آبدیده کرده است، در وجود شما کلمه «نه» وجود نداشته و همه مشکلات که مانند کوهی عظیم در مقابل شما بوده است را توانسته‌اید برطرف سازید، اعتماد به نفس شما امری بارز است در جهت این موفقیت که با وجود مشکلات فراوان با اراده قوی توانستید سد مشکلات را از سر راه بردارید و حذف کنید. من در اینجا لازم است به روح پرفتوح پدر و مادر و دایی‌های عزیزتان که در پرورش شما سهم اساسی را داشته‌اند، درود بفرستم شما حق‌شناسی را به جای آورده‌اید و همه آنان که به نحوی در تربیت شما و کمک به شما دریغ نورزیده‌اند را به خوبی یاد کرده‌اید. موضوع دیگر حافظه قوی شما است که از دوران کودکی همه معلمان و حتی همسایه‌ها و دیگران را به یاد دارید که این مسأله کمک مؤثری به پیشبرد اهداف شما داشته است.

شما به قول معروف از صفر شروع کرده‌اید و مدارج ترقی را طی نموده‌اید و این درسی است برای جوانان امروز که می‌خواهند یک شبه ره صد ساله را بپیمایند. به خاطر همین مسایل است افرادی که در تربیت معلم کار و یا تحصیل می‌کردند از آن ایام به نام «دوره طلایی تربیت معلم» یاد می‌کنند و همین امر برای ما کافی است. موضوع دیگر در پیشرفت جنابعالی را می‌توان همسر فداکار شما سرکار خانم صدیقه شرقی دانست که ایشان با صبر و بردباری با درایت و متانت تمام مشکلات را متحمل شده و با شما همراهی کرده‌اند باید به ایشان هم تبریک گفت. همچنین به فرزند عزیزم «جناب آقای عبدالرحمن مجاهدنقی» تبریک می‌گویم که صبورانه و با اطلاعات وسیعی که دارند سؤالات را مطرح نموده‌اند و برای ایشان آرزوی سلامتی و موفقیت دارم. در پایان: برای جنابعالی دوست عزیز و شفیق، سلامتی روزافزون و عمر طولانی همراه با عزت را از خداوند متعال خواهانم. بیست و پنجم تیرماه 1399

شماره روزنامه:6959
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
مدیر سایت

روزنامه عصر مردم روزنامه‌ای است مستقل که با حفظ اصول اولیه بدون گرایش جناحی در مسیر اعتلای فرهنگ وتنویرافکار عمومی منتشر می‌شود صفحات روزنامه پیوسته به روی نویسندگان شاعران ، هنرمندان، تحلیل‌گران و نقاد ان باز بوده و نویسندگان نامی تاکنون در این روزنامه وسایرنشریات عصر قلم زده‌اند

https://asremardom.ir

موارد مرتبط