چاپ کردن این صفحه

قهرمانان هرگز نمي ميرند

توسط محمد عسلی/ مدیر مسئول روزنامه عصرمردم 14 ارديبهشت 1400 203 0
سرمقاله محمد عسلی 15 اردیبهشت 1400               قهرمانان هرگز نمي ميرند

روح ميهن دوستي غريزه اي است که در باور و غريزه ماهي ها هم هست که چون از زادگاه وارد نهرها مي شوند و در بزرگي به دريا مي پيوندند براي تخمگذاري با طي مسافت هاي پرخطر که نيمي از آنان شکار مي شوند باز به زادگاه بازمي گردند و سپس راهي دريا مي شوند.
روح ميهني وقتي با فطرت خداباوري قرين مي شود سر از پاي نشناخته ميداني مي شود و تعيين کننده. گويي روح ملتي در آن ظهور مي کند و خون مردمي در آن مي جوشد.
تاريخ سرداران بنامي را به ياد دارد که براي کشور و ملت خود سرنوشت ساز بوده اند. سرداراني که در مقام دفاع از آب و خاک و دين و ناموس و فرهنگ يا با قدم و يا با قلم کار کارستان کرده اند.
سردار شهيد سپهبد قاسم سليماني يگانه دوران بود. يگانه اي که نام و نشانش پشت امپرياليسم غرب را لرزاند و تاب تحمل وجود او را نياورد. کسي که توانست با اتحاد کشورهاي مسلمان تحت ستم و تجاوز داعش، در جنگ رودررو با بدترين و زشت ترين خونخوار تاريخ مقابله کند و آنها را به شکست و عقب نشيني از خاک سوريه و عراق و لبنان و يمن بکشاند. علاوه بر آن مرد ميدان سياست و ديپلماسي هم بود. او که به عنوان يک بسيجي ساده همانند جوانان و نوجوانان ديگر ميهن اسلامي به هنگامه جنگ تحميلي وارد ميدان بسيج و جنگ تحميلي شده بود، چنان هوشمند و شجاع محور مقاومت و دفاع مقدس شد که جهان در برابر عزم و اراده او سر تعظيم فرو آورد و وقتي رئيس جمهور ونزوئلا در جمع سران کشورهاي آمريکاي جنوبي نام وي را بر زبان آورد همه يکصدا فرياد زدند زنده باد سليماني و دقايقي چند ايستاده به نام سليماني و براي سليماني کف زدند.
نام سليماني در کشورهاي اسلامي و هم در ديگر کشورها تداعي شجاعت، مقاومت، پايداري و ظلم ستيزي است.
شهيد سليماني از جمله قهرماناني است که هرگز نام و نشان او از تاريخ مبارزات عدالتخواهانه پاک نمي گردد. او قهرمان قهرمانان دفاع مقدس و سردار رشيد اسلام و ايران است.
اسلامي که توسط جيره خواران و دست نشاندگان سعودي که طمع چپاول و غارت و تجاوز را داشتند و نام اسلام داعشي را يدک مي کشيدند به شدت مورد تنفر و نقد و هجمه دولتمردان و رسانه هاي آنها قرار گرفته بود و داعش را و عملکرد او را مبناي اسلام شناسي قرار داده بودند به وسيله سردار سليماني و همراهانش موجب و موجد انقلابي تطهيرکننده قرار گرفت و اسلام واقعي که اسلام ظلم ستيزي، عدالتخواهي، همدلي و مهرباني و وحدت و يکدلي است در منطقه ظهور و بروز کرد.
شهيد سليماني نه فقط يک نام و يک شخصيت و نمود يک انقلاب اسلامي عظيم در عصر حاضر است بلکه او نماينده و زبان گوياي ملتي است که پاسدار و دوستدار صداقت، راستي، درستي، پاکدامني و امانتداري اند.
او که در رأس سپاه قدس داراي توان مالي و تدارکاتي و نظم دهي و وحدت گرايي بود بيش از ساير کساني که در قدرت بودند مي توانست براي خود و بستگانش سرمايه و مال و منال جمع کند، اما چنين نکرد. بلکه تمام هم و غم و جسم و جانش را در طبق اخلاص گذاشت تا کشور را از شر دشمني خونخوار مصون بدارد، او حتي به دنبال نام و آوازه هم نبود.
ميدانداري و ميدان شناسي با روش و شيوه شهيد سليماني در تاريخ معاصر ايران زبانزد است او که شير شجاع ميدان نبرد بود براي نشان دادن قدرت ديپلماسي و سياسي ايران نيز هنر خود را نشان مي داد و رفت و آمدهاي او به کشورهاي عراق، سوريه، لبنان، يمن، روسيه و ديگر همسايگان جز وحدت گرايي و نويد قدرت مقابله حرفي ديگر نداشت.
شهيد سليماني رقيب نبود اما رفيق بود. قاطعيت در کلام و عمل از ويژگي هاي بارز او بود چرا که در مدرسه امام علي(ع) تلمذ کرده بود و اخلاص در عمل و صداقت در گفتار را وجهه همت داشت.
قهرمانان پاک نژاد ايراني هرگز نمي ميرند، حتي اگر تمامي قلم ها و قدم ها به هر دليل بر عليه آنان به کار گرفته شوند. وقتي نام قهرماني، جهاني مي شود و کشور قدرتمندي چون آمريکا که خود را آقاي جهان مي داند از اين قهرمان هراس دارد و سالها هزينه مي کند و نگهباني مي دهد تا رد او را بزند و ناجوانمردانه از پشت به وي حمله ور شود آن هم با دو موشک، مي توان قدرت مبارزاتي و شخصيتي او را بيشتر شناخت، شهيد سليماني ستاره درخشان مقاومت در آسمان ايران است که هنوز عليرغم آنکه بر خاک خفته و در جوار رحمت الهي آرميده بسياري از قدرتمندان ستمگر جاهل و خداناباور از نام و منش و روش او هراس دارند.
او کسي بود که در اوج فشار تحريم ها خطاب به ترامپ، او را قمارباز ناميد و خود را جزئي از ملت امام حسين(ع) ... يزيد زمان تاب تحمل تحقير نياورد هرچند در سمت رياست جمهوري آمريکا نشان داد که بسيار حقيرتر از آنست که شهيد سليماني او را سکه يک پول کرد. آري چنين بود که دستور قتل او را صادر کرد تا از يزيد چيزي کمتر در تاريخ به ارث نگذارد.
مردي بزرگ در تهاجم حمله نظامي آمريکا غافلگيرانه به شهادت رسيد بدانچه سالياني در پي آن بود. شهادتي که بالاترين درجه شايستگي در اسلام مداري را به او هديه داد.
اينک از پس گذشت يک سال و اندي از آن شهادت عظيم، رسانه هاي دشمن با استناد به يک فايل صوتي از مصاحبه وزير امور خارجه، اما و اگرهاي زيادي را رسانه اي مي کنند بدان قصد که وجود چنان عزيزي را زير سؤال برند، اما گل خوشبويي اگر به ديگ جوشان عرق گيري هم برود تبديل به گلاب مي شود. قند آميخته با گل ذائقه مردم مسلمان ما را بيشتر تحريک مي کند و به هر ميزان بر عليه اين شهيد بزرگوار سخن گفته شود بوي خوش او در جهان بيشتر عطر عدالتخواهي و مقاومت و ظلم ستيزي را مي پراکند. زيرا او در قلب بيدار و تپنده ملت ايران و ديگر ملت هاي مسلمان چونان سربازان مدافع بدن جاري است. روانش شاد و يادش پيوسته گرامي باد.
به روايت پيامبر اکرم(ص) که فرمود: «حب الوطن من الايمان» ميهن دوستي او نشانه ايمان او بود. و چه زيبا اديب الممالک فراهاني اين سخن را در شعر مانايي آورده است:
«تا ز بر خاکي اي درخت برومند
مگسل از اين آب و خاک رشته پيوند
مادر توست اين وطن که در طلبش خصم
نار تطاول به خاندان تو افکند
هيچت اگر غيرت است و دانش و ناموس
مادر خود را به دست دشمن مپسند
تا که نبرده اسير و نيست بر او چير
بشکن از او يال و بگسل از او بند
آتش حب الوطن چو شعله فروزد
بر دل مؤمن کند به مجمره اسپند
والسلام

شماره روزنامه:7185
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در سه شنبه, 14 ارديبهشت 1400

موارد مرتبط