چاپ کردن این صفحه

روحانی: دشمن می خواست به بهانه کرونا کشور را تعطیل کنیم.

نان و جان از هم جدا نیست

خبرنگار :   15 شهریور 1399 154 0
روحانی: دشمن می خواست به بهانه کرونا کشور را تعطیل کنیم.

 

رییس جمهوری با بیان اینکه تولید کشور در دوران کرونا به بهترین وجه انجام گرفت، گفت: دشمنان به دنبال این بودند که مادر مقابله با ویروس کرونا کشور را تعطیل کنیم و می‌خواستند کشور را به هم بریزند.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین «حسن روحانی» صبح امروز در جلسه ستاد ملی کرونا گفت: از همه بزرگان ومراجع به ویژه مقام معظم رهبری که هم با زبان و هم با عمل، راهنمایی و ارشاد کردند، تشکر می‌کنم. عزاداری شکوهمند توام با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شد. در سراسر کشورها پروتکل‌ها عملی و اجرایی شد. از فضای مجازی، صداوسیما و رسانه‌ها تشکرمی‌کنیم که عزاداری را به همه خانه‌ها و ذهن‌ها منتقل کردند. 
وی با بیان اینکه مردم بیش از سال‌های گذشته عزاداری را در خانه‌ها فعال کردند، اظهار داشت: این عزاداری حتی از طریق فضای مجازی انجام شد. امسال عزاداری شکل ویژه خاص خود را داشت ولی از یک نظر باشکوه‌تر بود چراکه شیوه و ابتکارات جدیدی مدنظرقرار گرفت. صداوسیما و سایر رسانه‌ها کار بزرگی انجام دادند. از نیروی انتظامی هم تشکر می‌کنیم. 
رئیس‌جمهور ادامه داد: باز هم در پایان ماه صفر که عزاداری‌ها رونق می‌یابد، همین پروتکل‌ها و دستورالعمل‌ها باید رعایت شود و اگرچیزی تغییر یابد آن را اعلام می‌کنیم وگرنه مبنا همین پروتکل‌ها است و اگر چیزی تغییر یابد، باید در جلسه هفته آینده تصویب شود. 
روحانی با اشاره به برگزاری کنکور در هفته‌های گذشته تصریح کرد: کنکور در سراسر کشور به خوبی عملیاتی شد. در گزارش وزارتبهداشت ۹۰ درصد و حتی بیشتر از آن، پروتکل‌ها مورد رعایت قرار گرفتند. امروز هم آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها آغاز به کار کردند. 
وی با بیان اینکه در مواردی که آموزش حضوری امکان‌پذیر است، باید حضوری باشد، خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها مسائلی متفاوتینسبت به مدارس دارند. آنهایی که موطن‌شان می‌آیند، در شهرهای دیگر تحصیل می‌کنند و در خوابگاه باید باشند، باید برای حل مسائل آنها طراحی کرد. نکته‌ای که باید امروز تاکید کنم این است که امروز فقط شروع مدارس نیست، بلکه شروع دانشگاه‌ها نیز هست.
رییس جمهوری گفت: به نظر من دولت و وزارت آموزش و پرورش و وزارت آموزش عالی یک مسئولیت سنگین را بر دوش گرفته است؛راحت‌ترین راه چیست. مانند این است که فردی نتواند نماز را ایستاده بخواند بگوید که نماز نمی‌خوانم در حالی که باید نماز را نشسته خواند و نماز را تعطیل نکند این موضوعات همه مقررات و چارچوب‌های خاص خود را دارد.
وی افزود: هر قدمی که برمی‌داریم و رسانه‌های بیگانه که ضد کشور و ضد ملت ما هستند و نمی‌خواهند کارها به روال معمول انجام شود هر روز یک بهانه و داستان را در همه مراحل درست می‌کنند؛ ما و ملت ما از روز اول که این ویروس آمد و متوجه شدند که این ویروس وارد کشور شده است- از اواخر بهمن سال گذشته -شعار مردم این بود که با این ویروس مقابله و با آن مبارزه میکنیم و به مدد الهی ویروس راشکست می‌دهیم بعضی‌ها مخالف بودند و می‌گفتند که این ویروس باید پیروز شود چرا می‌خواهید این ویروس را شکست دهید ویروسباید کار خود را انجام دهد.
روحانی ادامه داد: شکست دادن ویروس به چه معناست؛ شکست ویروس را اینگونه معنا می‌کنیم که از ویروس بتوانیم فرار کنیم؛ فرار ازویروس و تعطیلی همه کارها وظیفه ما است و یک وظیفه داریم؛ این چیزی است که دشمن به دنبال آن بوده و می‌خواست کشور ایران را بهاین بهانه‌ها تعطیل کند و می‌گفتند کارخانه‌ها را تعطیل کنید و خطرناک است. کارخانه‌ها فعال نباشد یعنی لوازم بهداشتی و غذایی درفروشگاه‌ها نباشد راننده نباید پشت فرمان بنشیند دنبال این بودند که کشور را به هم بریزند.
 تولید ما در دوران کرونا به بهترین وجه انجام گرفت
رییس جمهوری با بیان اینکه ما از روز اول در ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کردیم که تمام فعالیت‌ها، بنگاه‌های تولیدی باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت خود را ادامه دهد، ادامه داد: اتفاقاً در هفته‌های بعد و در ماه‌های بعد در کارگاه‌ها و کارخانجات ما حتی کارخانجات بزرگ ما که ۷ هزار نفر یا ۱۰ هزار نفر کارگر در آنها فعال هستند به سلامت کار خود را انجام دادند.  ممکن بود فردی ازبیرون ویروس می‌گرفت و می‌گفتند که در خانه بماند و استراحت کند تولید ما به بهترین وجه انجام گرفت.
روحانی افزود: این کار عظیم و بزرگی بود که رسانه‌های بیگانه می‌خواستند که همه چیز را تعطیل کنند و می‌گفتند که خطر دارد و دولت به فکر جان مردم نیست؛ خطاب ما با آنها نیست زیرا آنها خود را به تعمدا به خواب زده‌اند، اما به بعضی‌ها که تحت تاثیر قرار می‌گیرند بایدگفته شود که نان و جان از هم جدا نیست و این‌ها کنار هم هستند.
 وی خاطرنشان کرد: در ماه رمضان  عده ای فریاد می‌زدند که این‌ها می‌خواهند جلسه بگیرند و مساجد را باز کنند، ما گفتیم که سلامت با دیانت در کنار هم است هم مجلس می‌تواند برقرار شود اما باید فاصله‌ها رعایت شود رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزار شود.
روحانی ادامه داد: ما باید ویروس را شکست دهیم معنی آن این است که سلامت را توام با فعالیت کنیم ضمن مراعات همه اصول بهداشتی که این شعار ما بود. آنها می گفتند سلامت یعنی فرار از ویروس و تعطیلی همه فعالیت‌ها. در واقع می‌خواستند کشور را بهم بریزند و نابود کنند. البته آنها همچنان این کار را ادامه می‌دهند یعنی محرم شود، کنکور شود، مدارس و دانشگاه باز شود، کارخانه بازشود آنها شروع می‌کنند در همه جا  وسواس الخناس را ادامه می‌دهند.
 
وی گفت: روز گذشته در خصوص بازگشایی مدارس در رسانه‌های خارجی چه بلوایی ایجاد کرده بودند که متخصصین همه با بازشدن مدارس مخالفند، وزیر آموزش پرورش می‌خواهد مدارس را باز کند همه مخالف هستند، در حالی که این گونه نیست برعکس همه موافق هستند و کسی مخالف نیست مگر کسی مخالف این است که بچه‌ها درس بخوانند.؟
رییس جمهوری تاکید کرد: ما گفتیم این ویروس را شکست می‌دهیم، شکست به همین معنا است که ویروس را کنار بزنیم و فعالیت خود راانجام دهیم و اصول بهداشتی را هم مراعات کنیم، درمناسک مذهبی، در کار فرهنگی، کار اقتصادی در همه جا این اصل را مدنظر قراردادیم یعنی گفتمان ما در داخل سلامت به اضافه فعالیت شد و گفتمان ضد انقلاب شد سلامت منهای فعالیت و تعطیلی همه کارها و درآن هم دمید البته هیچ وقت آنها در کارشان موفق نبودند و امروز هم موفق نیستند.
روحانی یادآورشد: آنها اگر دلسوز مردم بودند یک بار می گفتند آمریکا نسبت به ملت ایران جنایت کرده است و در شرایط کرونا هم نمی‌گذارد دارو وارد شود و در این شرایط تحریم را بیشتر کرده است. یک بار نگفتند که آمریکا جنایت کرده است. اگر شما طرفدار مردم وملت ایران هستید ملت ایران تحت فشار ظالمانه و به ناحق یک ابرقدرت است اما نیامدید محکوم کنید یا توماری جمع کنید و مبارزه کنیدولی مدام در کارهای داخل کشور دخالت می کنید. در خارج کشور نشستید و به کارهای خود می‌رسید بعد در اذهان عمومی مردم تشویش ایجاد می کنید.
رییس جمهوری با بیان اینکه سلامت برای ما اصل و اولویت اول است، تصریح کرد: در کنار سلامت و با مراعات همه اصول بهداشتی همه فعالیت‌ها را باید انجام دهیم. خوشبختانه همه دنیا هم همین راه را انتخاب کرد هیچ کشوری ندارید که بگوید فروشگاه‌ها، رفت وآمدها بین استان‌ها و دانشگاه‌ها و مدارس تعطیل باشد و همه جا مدارس و دانشگاه‌ها در حال باز شدن است و همه بر اصول بهداشتی  تاکید می‌کنند و ما هم بر اصول بهداشتی تاکید می‌کنیم اما در عین حال باید آموزش بچه‌ها باقی بماند.
وی با تاکید بر این که مشکل ما تنها یک ویروس نیست گفت: بعضی‌ها فکر می‌کنند همه مشکلات عالم تمام شده و ما یک ویروس که چگونه آن را از بین ببریم. مساله تنها ویروس نیست مساله سلامت است. سلامت یعنی سلامت جسم، روح، زندگی و حتی معنویت مردم است و همه باید سرجای خود باشد.
روحانی افزود: اگر امسال بگویید مدارس تعطیل باشد و همه در خانه بمانند، ممکن است که البته من روی آن هم بحث دارم و قبول ندارم اما بگوییم نسبت به کرونا قدمی مثبت است اما نسبت به سلامت قدم منفی است چرا که سلامت فقط بحث کرونا نیست. الان هفت ماه است که بچه‌ها را در خانه نگه داشتیم در حالی که ماندن بچه‌ها در خانه افسردگی و مشکلات روحی و روانی ایجاد می‌کند.
رییس جمهوری ادامه داد: بعد از تعطیلات همه به جایگاه مدرسه پی بردند و متوجه شدند که مدرسه جای مهمی است جای خالی آن رانمی‌شود به سادگی پر کرد. بچه‌ها با حضور در مدارس نشاط پیدا می کنند و با یک نشاطی به خانه باز می‌گردند و تکالیف خود را انجام می دهند.
 وی با بیان اینکه جریان بسیار زیبای رابطه خانه و مدرسه برای حرکت و تعالی فرزندان جامعه امر بسیار مهمی بود، گفت:  این هفت ماه که مدارس تعطیل شد مردم متوجه شدند که کنار خانه مدرسه نباشد چه مشکلاتی پیش می‌آید. بنابراین ما دنبال سلامت هستیم. بعضیها فکر می کنند ما دنبال مبارزه با یک ویروس هستیم ما دنبال مبارزه با انواع مشکلاتی هستیم که سلامت را تهدید می‌کند.
 
شماره روزنامه:
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در شنبه, 15 شهریور 1399
سردبیر

روزنامه عصرمردم در۱۶آدر سال ۱۳۷۴ به نام عصرو با رویکرد فرهنگی سیاسی اجتماعی  وبا گستره استانی به مدت ۴ سال بدون وقفه انتشار یافت با توجه به استقبال خوب مخاطبان با نام عصرمردم  و با گستره سراسری در استان‌های جنوبی و مرکزی کشور توزیع شد مهم‌ترین ابتکار و موفقیت روزنامه عصر مردم از آغاز تا به اکنون که ۲۵ سال از انتشار آن می‌گذردانتشار هفته‌نامه ها و ویژه نامه های شهرستانی است که هم اکنون نیز تعدادی از آنها در حال انتشارند.

https://asremardom.ir/

آخرین‌ها از سردبیر