چاپ کردن این صفحه

وستفالیای ایرانی منتخب سردبیر

توسط زهرا جعفری/ روزنامه نگار 24 ارديبهشت 1400 66 0
به سيزده رسيديم ،13هم سياسي انتخابات مصادف است با اولين آن در سده جديد خورشيدي و بر حسب اتفاق پيچيده ترين آن !از شور و حالي که چندان خبري از آن نيست تا نامشخص بودن قابل تامل کانديداهاي اصلي !


در سايه چنين پيچيدگي خاص ! ششمين انتخابات شوراها شايد بتواند به مدد تكثر هميشگي و تاييد صلاحيتهاي دقيقه نودي خود به ايجاد شور و حال در اين انتخابات خاص کمک نمايد.
به رسم ديرين تلاش خواهيم کرد در ستون "وستفالياي ايراني "ضمن پرداختن و ارائه آخرين اطلاعات و اخبار و البته بر اساس ماهيت جذاب خود "حاشيه هاي "اين انتخابات ،در مسير انتخاب
"شايسته تر "گامي هر چند کوچک اما موثر داشته باشيم !
"حق انتخاب" ،از والاترين حقوق در همه برشهاي زندگي انسان هاست و در اين ميان ايفاي اين حقوق در سپهر سياسي بي شک موثرترين آن در سرنوشت جمعي است !
آينده روشن فرداي ايران عزيز غايت و نهايت ما ،در ستون "وستفالياي ايراني "است .
چنين بادا....

  • صلح همه جانبه ، رسيدن به همگرايي

 

پایان مصاحبه
سخنگوی کمیته مشترک شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و شورای وحدت از پایان زمان مصاحبه با داوطلبانی که رزومه های خود را جهت بررسی به این کمیته مشترک ارایه کرده بودند، خبر داد و گفت: نتایج بررسی رزومه ها و مصاحبه جهت تصمیم گیری در اختیار کمیته 25 نفره این دو شورا قرار خواهد گرفت.
اقدام به تصمیم گیری
دکتر مجید فروردین با بیان این که با بیش از 100 نفر از داوطلبان مصاحبه انجام گرفته و به هر نفر 30 تا 45 دقیقه زمان اختصاص یافته است گفت: با توجه به این که برخی از داوطلبان مصاحبه شان قبل از اعلام نتایج بررسی صلاحیتها بوده و در هیئت نظارت شهرستان رد صلاحیت شده اند، منتظر هستیم تا شورای نظارت استان نتایج اعتراضات را اعلام کند و پس از آن اقدام به تصمیم گیری در کمیته 25 نفره شورا نماییم.
حاشیه ها
وی با تأکید بر این که هنوز مکانیزم خاصی جهت چگونگی بررسی نتایج مصاحبه ها در کمیته 25 نفره اعلام نشده است، گفت: قطعاً نتایج مصاحبه ها به صورت امتیازبندی است اما این که از چه روشی استفاده شود مشخص نیست.
دکتر فروردین خاطرنشان کرد: به خاطر حاشیه هایی که روش به کار گرفته شده در انتخابات پیشین با آن روبرو شدیم ممکن است در این دوره، روش و مدل دیگری برای انتخاب گزینه های نهایی لیست اتخاذ شود.
ترکیب لیست
سخنگوی کمیته مشترک شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و شورای وحدت همچنین درخصوص ترکیب لیست اصولگرایان در این دوره از انتخابات، گفت: در لیست جوانگرایی قابل توجه و نگاه ویژه به تخصص را شاهد خواهید بود. این در حالی است که در ترکیب لیست حتما از حضور بانوان استفاده خواهد شد.
عدم تصمیم گیری قطعی
وی در پایان درخصوص این که آیا داوطلبان میتوانند علاوه بر قرار گرفتن در لیست این دو شورا در دیگر لیست های موازی اصولگرایی نیز حضور داشته باشند، گفت: هنوز تصمیم قطعی در این خصوص گرفته نشده، اما مطمئناً سیاست شورای مشترک ائتلاف و وحدت حمایت از کسانی است که در دیگر لیستها حضور نداشته باشند.

شماره روزنامه:7190
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در جمعه, 24 ارديبهشت 1400

موارد مرتبط