چاپ کردن این صفحه

تا انتخابات 1400

وستفالياي ايراني منتخب سردبیر

توسط زهرا جعفری/ روزنامه نگار 27 ارديبهشت 1400 63 0
به سيزده رسيديم ،13هم سياسي انتخابات مصادف است با اولين آن در سده جديد خورشيدي و بر حسب اتفاق پيچيده ترين آن !از شور و حالي که چندان خبري از آن نيست تا نامشخص بودن قابل تامل کانديداهاي اصلي !


در سايه چنين پيچيدگي خاص ! ششمين انتخابات شوراها شايد بتواند به مدد تكثر هميشگي و تاييد صلاحيتهاي دقيقه نودي خود به ايجاد شور و حال در اين انتخابات خاص کمک نمايد.
به رسم ديرين تلاش خواهيم کرد در ستون "وستفالياي ايراني "ضمن پرداختن و ارائه آخرين اطلاعات و اخبار و البته بر اساس ماهيت جذاب خود "حاشيه هاي "اين انتخابات ،در مسير انتخاب
"شايسته تر "گامي هر چند کوچک اما موثر داشته باشيم !
"حق انتخاب" ،از والاترين حقوق در همه برشهاي زندگي انسان هاست و در اين ميان ايفاي اين حقوق در سپهر سياسي بي شک موثرترين آن در سرنوشت جمعي است !
آينده روشن فرداي ايران عزيز غايت و نهايت ما ،در ستون "وستفالياي ايراني "است .
چنين بادا....

  • صلح همه جانبه ، رسيدن به همگرايي

شکل گيري ستاد مردمي آيت ا... رئيسي در فارس
اعضاي شوراي ستاد مردمي آيت ا... رئيسي در استان فارس مشخص شدند. اعضاي اين شورا را آيت ا... محي الدين طاهري، غلام مهدي حقدل، دکتر مجيد فروردين، جابر مهديار، ابراهيم نسيمي، مجاهد اميري و قاضي پور تشکيل مي دهند.
دبيري اين ستاد نيز به «ابراهيم نسيمي» محول شده است.
گفته مي شود؛ جمعي از مديران دوره احمدي نژاد و برخي از نمايندگان فعلي استان نيز به دنبال ايجاد ستادي ديگر براي آيت ا... رئيسي در سيزدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري در فارس هستند.
اين گروه روز گذشته و صبح امروز ديدارهايي با مسئولان ارشد ستاد مرکزي آيت ا... رئيسي براي گرفتن احکامشان دارند، در ميان اين افراد نام نماينده مردم جهرم در مجلس شوراي اسلامي نيز به چشم مي خورد.
ليست غير سفارشي
جمعي از افرادي که خود را جزيي از جامعه انقلابيون، اساتيد، ولايتمداران، جوانان دغدغه مند و فراجناحي شهرستان شيراز معرفي کرده و گفته اند با رويکرد مستقل و بدون تعلقات جناحي به دنبال اعتلا و پيشرفت شهر خود هستند، خطاب به شوراي ائتلاف نيروهاي انقلاب (شانا) و شوراي وحدت اعلام کرده اند که ليست خود را نامزدهاي سفارشي، آقازاده ها و غير متخصصين پر نفرماييد.
اين گروه با انتقاد از نحوه شکل گيري کميته مشترک 25 نفره دراين شورا گفته اند؛ چه کسي گفته است که بايد اين 25 نفر براي جمعيت 2 ميليون نفري کلانشهر شيراز تصميم بگيرند.
اين گروه تأکيد کرده اند اگر ترکيب ليست ارايه شده از سوي اين دو شورا فاقد حضور افراد باتجربه، متخصص، متعهد و فراجناحي باشد، ليست را تحريم خواهند کرد و از کانديداهاي خوشنام و متخصص شهر حمايت خواهند کرد و از مردم خواهند خواست به ليست رأي ندهند.
عمل به رسالت تاريخي
دبير جمعيت زنان مسلمان نوانديش فارس در واکنش به کانديداتوري «زهرا شجاعي» در سيزدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري گفته است؛ اميدوارم جبهه اصلاحات ايران، امروز با اعلام نام زهرا شجاعي به عنوان تنها گزينه زن در ليست جبهه اصلاحات به رسالت تاريخي خود عمل نمايد و راه گشوده شده توسط اين بانوي شجاع، مدير و مدبر را براي زنان هموار نمايد.
ترکيب نهايي ائتلاف مردمي ايران ما 1400
شنيده مي شود ترکيب نهايي ليست مورد حمايت ائتلاف مردمي ايران ما 1400 نهايي شده است.
اين ائتلاف که مربوط به جريان اصولگرا است پس از انجام آزمون کتبي و مصاحبه 13 کانديداي مورد حمايت خود را نهايي کرده است.
در ميان افراد اين ليست نام يک عضو شوراي سابق شهر شيراز، يکي از شهرداران مناطق، يک بانوي شاغل در بخش معاونت فني شهرداري شيراز، رئيس سابق دانشگاه آزاد استان نيز به چشم مي خورد.

شماره روزنامه:7194
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در دوشنبه, 27 ارديبهشت 1400

موارد مرتبط