چاپ کردن این صفحه

تا انتخابات 1400

وستفالياي ايراني منتخب سردبیر

توسط زهرا جعفری/ روزنامه نگار 27 ارديبهشت 1400 86 0
به سيزده رسيديم ،13هم سياسي انتخابات مصادف است با اولين آن در سده جديد خورشيدي و بر حسب اتفاق پيچيده ترين آن !از شور و حالي که چندان خبري از آن نيست تا نامشخص بودن قابل تامل کانديداهاي اصلي !


در سايه چنين پيچيدگي خاص ! ششمين انتخابات شوراها شايد بتواند به مدد تكثر هميشگي و تاييد صلاحيتهاي دقيقه نودي خود به ايجاد شور و حال در اين انتخابات خاص کمک نمايد.
به رسم ديرين تلاش خواهيم کرد در ستون "وستفالياي ايراني "ضمن پرداختن و ارائه آخرين اطلاعات و اخبار و البته بر اساس ماهيت جذاب خود "حاشيه هاي "اين انتخابات ،در مسير انتخاب
"شايسته تر "گامي هر چند کوچک اما موثر داشته باشيم !
"حق انتخاب" ،از والاترين حقوق در همه برشهاي زندگي انسان هاست و در اين ميان ايفاي اين حقوق در سپهر سياسي بي شک موثرترين آن در سرنوشت جمعي است !
آينده روشن فرداي ايران عزيز غايت و نهايت ما ،در ستون "وستفالياي ايراني "است .
چنين بادا....

  • صلح همه جانبه ، رسيدن به همگرايي


علت رد صلاحيت
يکي از داوطلبان رد صلاحيت شده در انتخابات دوره گذشته کلانشهر شيراز از خاطرات خود پيرامون رد صلاحيتش گفت.
وي که از جامعه روحانيت بوده و سابقه ايثارگري و اسارت نيز در کارنامه خود دارد، مي گويد: پس از اين که رد صلاحيتش به وي اعلام مي شود، شروع مي کند به پيگيري و مي خواهد بداند چرا وقتي پاسخ همه ي استعلام هايش از مراکز جهارگانه مثبت بوده، به چه دليل به استناد بند ج ماده 30 رد صلاحيت شده است.
او مي گفت: در ادامه و پس از پيگيري هاي فراوان نهايت يک روحاني جوان که گويا مسئوليتي در بحث بررسي صلاحيت ها داشت، به من گفت: علت رد صلاحيتم جسارت به جايگاه روحانيت بوده است.
از او پرسيدم چه اقدام و چه جسارتي انجام داده ام؛ آن جوان روحاني گفت: شما از «عمامه تان» به عنوان سيم بُکسل براي کشاندن يک ماشين استفاده کرده ايد. گفتم: مي دانيد چرا و در چه شرايطي اين کار را انجام دادم؟
و سپس ادامه دادم: در مسير جاده بيضا- سپيدان، ماشيني در برف گرفتار شده بود. داخل آن ماشين 3 خانم و يک آقا نشسته بودند و راه به جايي هم نداشتند. وقتي براي کمک نزد آنها رفتم ديدم وسايل لازم براي به حرکت درآوردن خودرو و حتي «بکسل» کردن آن نداريم. ماشين من هم به گونه اي بود که ظرفيت سوار کردن بيش از 2 نفر را نداشت. لذا از عمامه ام استفاده کردم و آن ماشين را تا ايستگاه پليس رساندم. به نظر خودم اين کاري کاملاً انساني و در راستاي کمک به يک همنوع و مسلمان بود چيزي که در دين ما بسيار به آن تأکيد شده است.
پس از آن براي آن روحاني جوان از تأثير اين کار بر روي اين خانواده و پرونده شکايتي که بسته شد و غيره سخن گفتم. اما باز هم تأييد صلاحيت نشدم.
نهايتا در ادامه اعتراض و پيگيري شکايتم به هيئت مرکزي نظارت رسيديم و تأييديه خود را دريافت کردم.
رويش انقلاب
شنيده مي شود؛ با شکل گيري ائتلاف جوانان انقلابي محلات سومين حرم اهل بيت(ع)، ليستي در قالب «رويش انقلاب» براي ششمين دوره انتخاب شوراها منتشر خواهد شد. در اين ليست، افراد محلات مختلف که داراي مقبوليت مردمي هستند در کنار معرفي خود نامزدهاي ديگر محلات را در محله شان معرفي مي کنند.
اين ائتلاف تاکنون با ياوران شوراي اکثر محلات و شهرک ها هماهنگ شده و در کنار آن با استفاده از نقش بزرگان، ريش سفيدان و افراد ذي نفوذ تلاش دارد تا افراد دلسوز، متخصص و آشنا به شهر را روانه شورا نمايد.
پيامک نزده اند
شنيده ميشود؛ کميته مشترک 25 نفره شوراي ائتلاف نيروهاي انقلاب (شانا) وشوراي وحدت بعد از ظهرامروز در خصوص ترکيب ليست مورد حمايت اين جريان راي گيري ميکنند
البته يكي از اعضاي اين كميته اعلام كرده است ،هنوز پيامکي زده نشده است .
راي گيري در بين 39نفر
گفته ميشود؛ کميته مصاحبه اين شورا از بين بيش از يکصد و ده نفرداوطلب مورد مصاحبه قرار گرفته ،سه برابر ظرفيت ليست يعني 39 نفر را به کميته مشترک بر اساس رزومه و امتياز مصاحبه معرفي کرده است
گفتته ميشود ؛در بين اين افراد،چهار بانونيز حضور دارند.
شنيده مي شود؛نام رئيس کميسيون فرهنگي اجتماعي شوراي چهارم شيراز در بين اين 39 نفر نيست.

شماره روزنامه:7195
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در دوشنبه, 27 ارديبهشت 1400

موارد مرتبط