چاپ کردن این صفحه

تا انتخابات 1400

وستفالياي ايراني منتخب سردبیر

توسط زهرا جعفري/ روزنامه نگار 01 خرداد 1400 62 0
به سيزده رسيديم ،13هم سياسي انتخابات مصادف است با اولين آن در سده جديد خورشيدي و بر حسب اتفاق پيچيده ترين آن !از شور و حالي که چندان خبري از آن نيست تا نامشخص بودن قابل تامل کانديداهاي اصلي !


در سايه چنين پيچيدگي خاص ! ششمين انتخابات شوراها شايد بتواند به مدد تكثر هميشگي و تاييد صلاحيتهاي دقيقه نودي خود به ايجاد شور و حال در اين انتخابات خاص کمک نمايد.
به رسم ديرين تلاش خواهيم کرد در ستون "وستفالياي ايراني "ضمن پرداختن و ارائه آخرين اطلاعات و اخبار و البته بر اساس ماهيت جذاب خود "حاشيه هاي "اين انتخابات ،در مسير انتخاب
"شايسته تر "گامي هر چند کوچک اما موثر داشته باشيم !
"حق انتخاب" ،از والاترين حقوق در همه برشهاي زندگي انسان هاست و در اين ميان ايفاي اين حقوق در سپهر سياسي بي شک موثرترين آن در سرنوشت جمعي است !
آينده روشن فرداي ايران عزيز غايت و نهايت ما ،در ستون "وستفالياي ايراني "است .
چنين بادا....

  • صلح همه جانبه ، رسيدن به همگرايي


ليست نهايي
ليست 13 نفره شوراي ائتلاف نيروهاي انقلاب (شانا) و شوراي وحدت براي ششمين دوره انتخابات شوراها در کلانشهر شيراز، طبق وعده سخنگوي اين شورا، مبني بر ارايه ليست نهايي در آخر ارديبهشت ماه قطعي و منتشر شد. اگرچه انتشار اين ليست به صورت غيررسمي بوده و تماسهاي مکرر تلفني با سخنگوي اين دو شورا براي تأييد اين ليست پاسخي به دنبال نداشته است، اما گفتگو با برخي از اعضاي کميته 25 نفره تصميم گيري اين دو شورا، ترکيب اين ليست را تأييد مي کند.
ترکيب ليست شانا و شوراي وحدت
در اينجا نيم نگاهي به ترکيب اين ليست خواهيم داشت. البته به دليل ممنوعيت معرفي داوطلبان در رسانه هاي رسمي قبل از آغاز تبليغات رسمي از بردن اسامي ليست معذوريم.
در ترکيب اين ليست نام دو بانو به چشم مي خورد، يکي از آنها که اصالتا سپيداني است پيش از اين مسئول ستاد کانديداي زن ليست شانا در انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي بوده برادر همسر اين بانوي کانديداي مجلس عضو تيم مصاحبه شانا مي باشد.
ديگر بانوي قرار گرفته در اين ليست، معاون آموزشي سازمان آموزش و پرورش در زمان مسئوليت رئيس شاناي استان در ليست رياست آموزش و پرورش فارس مي باشد. البته معاون مالي سازمان آموزش و پرورش در زمان همين فرد در پست رياست آموزش و پرورش فارس نيز در ترکيب اين ليست قرار دارد.
مديرکل امور مالي شهرداري شيراز نيز يکي ديگر از اعضاي اين ليست يکي ديگر از اين گزينه ها از حزب مؤتلفه و مورد حمايت جدي محمدعلي چوبيني است.
گزينه ديگر اين ليست داماد خواهر يکي از اعضاي هيئت نظارت شهرستان و از بستگان رئيس شوراي نظارت استان است، گفته مي شود وي در حال حاضر ساکن تهران مي باشد.
سه گزينه ديگر اين ليست از اعضاي شوراي چهارم و پنجم مي باشند. رئيس ستاد نماينده جوان مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي و رئيس کنوني هيئت نظارت استان از ديگر گزينه هاي اين ليست است، البته مسئول بخش فضاي مجازي ستاد اين نماينده که هم اکنون سرپرستي خبرگزاري فارس در استان را بر عهده دارد نيز در ترکيب اين ليست قرار گرفته است.
ديگر گزينه اين ليست برادرزاده اولين فرمانده سپاه فارس است، برادر وي در زمان ترور عمويش در خيابان ارم به شهادت رسيده است. وي در حال حاضر بازنشسته سپاه است و سالها در سوريه، شرکت عمران پارس گستر و... فعاليت فني- مهندسي داشته است.
و بالاخره گزينه آخر اين ليست فرزند نخستين شهيد مدافع حرم که به دست داعش سرش از بدن جدا شد مي باشد.
عدم سهم خواهي
يکي از چهره هاي حاضر در ترکيب ليست نهايي شانا و شوراي وحدت، گفته است، ليست را مي شد قشنگ تر و بهتر از اين بست.
وي معتقد است؛ حداقل 3 تا 4 نفر از افراد قرار گرفته شده در اين ليست از توانايي لازم برخوردار نيستند و 25 نفري که در کميته مشترک تصميم گيري کردند مي توانستند افراد توانمندتري را براي ترکيب اين ليست معرفي کنند.
گزينه مورد حمايت ليست شانا و شوراي وحدت در پايان مي گويد؛ ترکيب اين ليست غيرقابل تغيير است و معتقدم در نحوه انتخاب گزينه هاي آن بحث سهم خواهي مطرح نبوده است.

 

شماره روزنامه:7198
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در شنبه, 01 خرداد 1400

موارد مرتبط