چاپ کردن این صفحه

تا انتخابات 1400

وستفالیای ایرانی منتخب سردبیر

توسط زهرا جعفری/ روزنامه نگار 01 خرداد 1400 140 0
تا انتخابات 1400ه سيزده رسيديم ،13هم سياسي انتخابات مصادف است با اولين آن در سده جديد خورشيدي و بر حسب اتفاق پيچيده ترين آن !از شور و حالي که چندان خبري از آن نيست تا نامشخص بودن قابل تامل کانديداهاي اصلي !

در سايه چنين پيچيدگي خاص ! ششمين انتخابات شوراها شايد بتواند به مدد تكثر هميشگي و تاييد صلاحيتهاي دقيقه نودي خود به ايجاد شور و حال در اين انتخابات خاص کمک نمايد.
به رسم ديرين تلاش خواهيم کرد در ستون "وستفالياي ايراني "ضمن پرداختن و ارائه آخرين اطلاعات و اخبار و البته بر اساس ماهيت جذاب خود "حاشيه هاي "اين انتخابات ،در مسير انتخاب
"شايسته تر "گامي هر چند کوچک اما موثر داشته باشيم !
"حق انتخاب" ،از والاترين حقوق در همه برشهاي زندگي انسان هاست و در اين ميان ايفاي اين حقوق در سپهر سياسي بي شک موثرترين آن در سرنوشت جمعي است !
آينده روشن فرداي ايران عزيز غايت و نهايت ما ،در ستون "وستفالياي ايراني "است .
چنين بادا....

  • صلح همه جانبه ، رسيدن به همگرايي


معرفي رئيس ستاد آيت ا... رئيسي در فارس
شنيده مي شود؛ دکتر مجيد فروردين سخنگوي شانا و شوراي وحدت به عنوان رئيس ستاد آيت ا... رئيسي در فارس انتخاب شده است.
گفته مي شود؛ وي به همين منظور روز جمعه در تهران بوده است.
شنيده مي شود؛ تا زمان اعلام نتايج صلاحيت ها و شروع رسمي ستادهاي تبليغاتي معارفه وي انجام نخواهد شد.
گفته مي شود؛ با شکل گيري ستاد رسمي آيت ا... رئيسي در استان بقيه ستادهاي حاميان مردمي آيت ا... رئيسي در قالب سمر، ايران قوي، رويش اقتدار، ياوران انقلاب و... منحل خواهد شد يا در زير مجموعه اين ستاد رسمي فعاليت خود را ادامه خواهد داد.
شنيده مي شود دکتر فروردين اعلام کرده که در ترکيب ستاد استاني آيت ا... رئيسي از ظرفيت افرادي که قابليت خود را در دوران قبل نشان داده اند، استفاده خواهد شد.
سخنگو رفت
شنيده مي شود؛ در پي انتصاب دکتر مجيد فروردين به رياست ستاد آيت ا... رئيسي در فارس، وي از سمت سخنگويي شانا و شوراي وحدت کناره گيري کرده است.
گفته مي شود؛ اگرچه وي به صورت رسمي انصراف خود را اعلام نکرده اماديگر صلاح نيست به صورت رسمي يا غيررسمي سخنگويي اين دو شورا را عهده دار گردد.
تکذيب شد
دکتر منصوره طاهري با تکذيب خبر حضور يکي از بانوان ليست شانا و شوراي وحدت در ششمين دوره انتخابات شوراها در جايگاه رياست ستاد يکي از داوطلبان يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي در شيراز گفت: مسئوليت ستاد من در آن دوره بر عهده يکي از آقايان بوده و نامه معرفي وي به فرمانداري هنوز موجود است.
وي افزود: براي قرار گرفتن افراد در ترکيب ليست شانا و شوراي وحدت بحث سهم خواهي به هيچ عنوان مطرح نبوده و کساني که از ليست جا مانده اند با نشر اخبار غيرواقعي به دنبال القاء وجود رانت و سهم خواهي در فرآيند بستن ليست هستند.
طاهري با بيان اينکه از کليت بحث حضور زنان در عرصه هاي مختلف سياسي-اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي همواره حمايت کرده و حضور زنان در عرصه مديريت و برنامه ريزي شهري را ضروري مي داند، گفت: اين که گفته شود در اين فضا به دنبال سهم خواهي هستم نهايت بي انصافي است.
وي تصريح کرد: با نگاه کلان به بحث حضور زنان در مباحث مختلف اجتماع نگاه کرده و نگاه خود را در حد ورود به مصاديق تقليل نمي دهم.
طاهري خاطرنشان کرد: به نظر من ليست خوبي براي شوراها بسته شده اما حضور زنان در عرصه مديريت شهري بايد روز به روز بيشتر شود.

شماره روزنامه:7199
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در شنبه, 01 خرداد 1400

موارد مرتبط