چاپ کردن این صفحه

افتتاح دو طرح عمرانی و صنعتی با اعتبار ۸۰میلیارد ریال منتخب سردبیر

توسط گلریزخاتمی/ خبرنگار 05 شهریور 1400 99 0
همزمان با هفته دولت و با حضور استاندار فارس ،دو طرح عمرانی و صنعتی با اعتبار ۸۰میلیارد ریال در شهرک صنعتی سروستان ۲، افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در آیین افتتاح این طرح‌ها گفت:این طرح ها شامل بهره برداری از طرح نیروگاه برق خورشیدی به ظرفیت ۵۰۰مگاوات،باسرمایه گذاری۷۰میلیارد ریال است که با بهره برداری از آن برای ۵نفر اشتغال ایجاد شده است.
وی افزود:این نیروگاه در فازهای بعدی به ظرفیت تولید یک مگاوات برق می رسد.

احد فتوحی همچنین از بهره برداری از پروژه زیرسازی و آسفالت بخشی از فاز اول شهرک صنعتی با اعتبار۱۰میلیارد ریال خبر داد.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس با بیان اینکه شهرک صنعتی سروستان ۲ با مساحت۷۱۵هکتار به عنوان مهمترین گزینه سرریز سرمایه گذاری شهر شیراز در نظر گرفته شده است، گفت: در سال‌های اخیر بیش از ۲۰۰میلیارد ریال اعتبار به منظور توسعه زیرساخت‌ها در این شهرک باهدف جذب سرمایه گذار هزینه شده است.

فتوحی ادامه داد: شهرک صنعتی شماره ۲ سروستان، ۷۱۵ هکتار مساحت دارد و ظرفیت استقرار ۳۵۰ واحد صنعتی درفاز نخست آن پیش‌بینی شده است.

او با بیان اینکه مهم‌ترین مشکل در توسعه این شهرک تأمین آب و برق است، گفت: با توجه به محدودیت منابع آبی در این منطقه، گزینه‌های مختلف برای تأمین آب نظیر انقال آب از شیراز ونیز جابجایی چاه آب قدیمی و حفر حلقه جدید چاه در دست پیگیری است که در این زمینه امیدواریم موضوع تامین آب با حمایت دستگاه های اجرایی انجام شد.

فتوحی گفت: در زمینه تامین برق پایدار نیز هم اکنون برق واحدهای موجود از طریق خط دومداره اختصاصی تامین و برای آینده نیز مذاکراتی با شرکت برق منطقه ای و وزارت نیرو برای تامین برق انجام و طرح هایی اجرا خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه شهرک صنعتی سروستان به دلیل نزدیکی با شیراز و قرارگرفتن در مسیر بزرگراه شیراز-بندرعباس، ظرفیت مناسبی برای توسعه دارد، افزود: در حال حاضر ۳۸ قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان در این شهرک صنعتی منعقد و در قالب این قرارداد ۱۷ هکتار زمین واگذار شده است.
وی همچنین از بهره برداری ۴واحد تولیدی و صنعتی با اشتفال ۶۰نفر در مرحله بهره برداری است.
فتوحی خواستار حمایت مسولان در زمینه تامین آب و برق خبرداد و گفت: این شهرک صنعتی بعنوان مهمترین گزینه هدایت سرمایه گذاران بعد از شهرک صنعتی بزرگ شیراز در نظر گرفته شده است و باتوجه به تکمیل شهرک صنعتی بزرگ شیراز ضرورت دارد هرچه سریعتر دستگاه های اجرایی همکاری لازم را برای تامین زیرساخت ها انجام دهند.
وی افزود:هم اینک طرح هایی به ارزش ۱۰۰میلیارد ریال نیز در این شهرک صنعتی در دست اجرا است.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی افزود: این شهرک صنعتی به شبکه گاز نیز متصل و ایستگاه TBSگاز نیز توسط شرکت گاز فارس در دست اجرا است.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در شنبه, 06 شهریور 1400

موارد مرتبط