چاپ کردن این صفحه

معاون شهرداري شيراز در پاسخ به خبرنگار «عصرمردم»:

اسناد درختکاري را شفاف اعلام مي کنيم منتخب سردبیر

توسط احمد  رضا سهرابي / روزنامه نگار 12 دی 1399 44 0
محمدرضا محمد حسن پور معاون اجرايي و خدمات شهري شهرداري شيراز مي گويد که تا پايان سال جاري 500 هزار نهال درخت در ارتفاعات و گستره شهر شيراز کاشت خواهد شد!


او در نشستي خبري با حضور خبرنگاران، از اين اقدام به عنوان «نهضت درختکاري» ياد کرد. معاون اجرايي و خدمات شهري شهرداري شيراز در عين حال در پاسخ به پرسش خبرنگار «عصرمردم» مبني بر اينکه با اين آمار و ارقامي که سالانه و در آستانه هفته درختکاري، شهرداري شيراز و اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان در زمينه کاشت نهال اعلام مي کنند، سرانه فضاي سبز ما از استراليا هم بايد بيشتر باشد، تصريح کرد: وقتي اين عدد را اعلام مي کنيم، اين تعداد نهال خريداري مي شود و ارز مالي مي خورد و سازمان هاي نظارتي و حتي مديران شهرداري ناظر ما هستند.
محمد حسن پور تأکيد کرد: ما اين قول را به شما مي دهيم که تا پايان اسفندماه، اسناد را به شکل شفاف در اختيار شما قرار دهيم.
اجراي 20 پروژه نورپردازي تا پايان سال 99
معاون اجرايي و خدمات شهري شهرداري شيراز اعلام کرد که تا پايان سال جاري 20 پروژه نورپردازي در تقاطع کمربندي، تقاطع شهداي يغمور، پل عادل آباد، چپ گرد صدرا، پل ولي عصر(عج)، بولوار مدرس، بولوار زند، تقاطع غير همسطح رودکي، پل شهداي کُشن، تقاطع فضيلت و... اجرا خواهد شد.
محمدحسن پور با اشاره به اينکه چهارراه زند را به شکل ويژه احياء خواهيم کرد، گفت: تمام سعي ما اين است که پروژه هاي ياد شده را دهه فجر به بهره برداري برسانيم اما ممکن است برخي مشکلات و تنگناها باعث شود پروژه ها قدري به تأخير بيفتد.
وعده تحول جدي نوروزي در شيراز
معاون اجرايي و خدمات شهري شهرداري شيراز با اشاره به شيوع ويروس کرونا در يک سال اخير و از سوي ديگر، بروز پاره اي مشکلات روحي براي شهروندان تصريح کرد: نوروز امسال شاهد يک تحول جدي در زمينه گلکاري، در معابر و ورودي هاي شهر خواهيم بود.
محمد حسن پور در عين حال تأکيد کرد: اين اقدام به معناي آمادگي پذيرش مهمانان نوروزي نيست چرا که ما تابع قوانين و شيوه نامه هاي بهداشتي در زمينه کرونا هستيم.
هر شيرازي يک درخت
اين سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهرداري شيراز گفت: سرانه فضاي سبز (استاندارد جهاني) به ازاء هر نفر 30 مترمربع اما در شيراز، با در نظر گرفتن باغ هاي قصردشت 21 تا 22 متر و بدون در نظر گرفتن باغ ها 15 متر است.
محمدرضا زنديه که در نشست ياد شده سخن مي گفت، سرانه فضاي سبز در شيراز را مطلوب دانست.
او همچنين از راه اندازي پويش «هر شيرازي يک درخت» در اسفندماه خبر داد و گفت: در قالب اين پويش، 50 هزار درخت نارنج خريداري شده که در 11 منطقه شهرداري به متقاضيان تحويل داده خواهد شد.
رئيس سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهرداري شيراز البته اين را هم گفت که شهروندان جهت تحويل درخت نارنج، بايد از قبل در سامانه اي که مشخص شده نام نويسي کنند.
زنديه به کاشت بذرهاي کوهي در ارتفاعات شيراز هم اشاره کرد و گفت: اين اقدام خودجوش، هر جمعه توسط برخي شهروندان و اعضاي تشکل هاي داوطلب غيردولتي انجام مي شود.
در حاشيه خبر
معاون اجرايي و خدمات شهري شهرداري شيراز در جريان نشست خبري ياد شده از احياي قنات سعدي خبر داد و گفت: لايروبي اين قنات تا پايان سال جاري انجام و مشکل قنات براي هميشه برطرف خواهد شد.
محمدحسن پور از طراحي و اجراي آرامستان مشاهير شيراز تا پايان سال 99 هم خبر داد و گفت: اين قطعه در ورودي دارالرحمه پيش بيني شده است.
او همچنين به راه اندازي 22 بازارچه جديد عرضه و فروش ميوه و تره بار در 11 منطقه شهر تا پايان سال جاري اشاره کرد و گفت: تا دو هفته آينده، 8 تا 9 بازارچه از اين تعداد گشايش خواهد يافت.

شماره روزنامه:7095
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در جمعه, 12 دی 1399

موارد مرتبط