چاپ کردن این صفحه

رانندگان قانونمند در شیراز تجلیل شدند  

توسط گلریزخاتمی/ خبرنگار 16 مرداد 1400 71 0
با همکاری مشترک مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز و پلیس راهور استان فارس ششمین مرحله تجلیل از رانندگان قانونمند شیراز اجرا شد.


در حاشیه اجرای این طرح سرهنگ ولی کریمی معاون انتظامی پلیس راهور شیراز با قدردانی از اعضا و مسئولان هیات مدیره مجمع خیرین فرهنگ‌ساز و شهرساز شیراز اظهار داشت: با همکاری مناسبی که مجمع خیرین با پلیس راهور داشته تاکنون برنامه های مختلفی به صورت عملی با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی در موضوع فرهنگ سازی اجرا شده است.
وی افزود: اقدام نخست همیاران مهربان ترافیک در کنترل عابرین پیاده از گذرگاه های عابر پیاده برابر چراغ راهنمایی و رانندگی بود که خوشبختانه در چند سال گذشته روند خوبی داشته است.
کریمی گفت: حضور همیاران مهربان ترافیک برای عبور عابرین پیاده از گذرگاه های عابر پیاده برابر چراغ راهنمایی و رانندگی در محدوده های مرکز و پرتردد انجام شد و در حال حاضر نیز به صورت روزانه در زمانی که شرایط محیطی مناسب باشد در تقاطع های محدوده مرکزی به پلیس کمک می دهند.
وی بیان کرد: در موضوع اشاعه فرهنگ ترافیک، لازم دانستیم همان طور که با رانندگان متخلف برخوردهای جدی و یا تحکمی داریم، از رانندگانی که وظایف خودشان را به نحو احسن انجام می دهند و قوانین و مقررات را رعایت می کنند قدردانی کنیم.
وی گفت: شاید این تجلیل ارزش مالی نداشته باشد اما همین که راننده ای متوجه شود به واسطه رعایت قانون و مقررات توسط پلیس راهنمایی و رانندگی و مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز از آنان تجلیل می شود برای او ماندگار بوده و می تواند سفیر خوبی در شهر باشد.
معاون انتظامی پلیس راهور شیراز با اشاره به اجرای ششمین مرحله تجلیل از رانندگان قانونمند و فهیم شیراز گفت: امیدواریم با اجرای این طرح به روزی برسیم که تمام رانندگان قوانین و مقررات را رعایت کرده و خودشان بتوانند فرهنگ صحیح رانندگی را به عنوان یک مبلغ، معلم و استاد در سطح جوامع کوچکتر و حتی خانواده ها ترویج دهند.
وی با بیان اینکه آیتم های قوانین رانندگی زیاد است وما توقع نداریم یک راننده همه آیتم ها را رعایت کند، تصریح کرد: در مرحله نخست انتظار است راننده ای که کمربند ایمنی خود را بسته باشد بین خطوط رانندگی کرده و از تلفن همراه استفاده نکند و همچنین سرعت مجازی که برای معابر تعریف شده را مدنظر داشته و توجه کافی به جلو داشته باشد و از حرکت مارپیچ بین خطوط و تغییر خط خودداری کند.
کریمی خاطرنشان کرد: وظیفه ما این است از قشر رانندگان قدردانی کنیم و امیدواریم روزی برسد که تمام رانندگان را به عنوان رانندگان قانونمند و فهیم و با فرهنگ ترافیک مورد تجلیل قرار دهیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه شیراز نخستین کلان شهری است که اجرای طرح تجلیل از رانندگان قانونمند را دنبال کرده است، گفت: آمادگی انتقال تجربیات این طرح با همراهی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز بر مبنای تشکر از رانندگان فهمیم را داریم.
احمدصادقی نژاد عضو هیئت مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز نیز اظهار داشت: این مجمع تاکنون خدمات زیادی را در سطح شهر شیراز به اجرا درآورده و نمونه آن نیز همین برنامه تقدیر از رانندگان منضبط و قانون مند است که علیرغم تشویق و ترغیب دیگر رانندگان در راستای رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، معرفی این طرح الگویی فرهنگی برای اقشار جامعه است.

عضو هیئت مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز به اجرای طرح تجلیل از رانندگان قانونمند اشاره کرد و افزود: از دستاوردهای اجرای این طرح این است که باعث می شوند نظم و انضباط در رانندگی بیشتر شود.
وی افزود: تا کنون ۳۷۵ نفر در طرح همیاران مهربان ترافیک آموزش دیده و ۱۲۵ نفر ساعی از اقشار جامعه در تقاطع های پرتردد شهر شیراز فرهنگ فراموش شده ترافیک را به شهروندان شیرازی یادآور شده و فرهنگی که شایسته شهر شیراز است را آموزش و ارتقا میدهند.
گفتنی است این برنامه در بلوار مدرس از سمت ورودی پل فسا اجرا شد که برخی از رانندگان شیرازی و تعدادی از آنها از شهرستانهای همجوار وارد شهر شیراز می شدند و از رانندگان منضبط توسط همیاران مهربان ترافیک با تندیس نشان مهربانی و یک جلد دیوان حافظ قدردانی شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در شنبه, 16 مرداد 1400

موارد مرتبط