چاپ کردن این صفحه

تقاضای رییس سازمان صمت فارس به افزایش سهمیه روغن در بخش خانوار، صنف و صنعت منتخب سردبیر

توسط پریسا گلریزخاتمی 08 آبان 1399 143 0
جلسه ویدئو کنفرانس روسای سازمان های صمت با معاونین وزارت صمت روز جمعه در راستای تهیه و تامین روغن خوراکی برگزار شد.


در این جلسه "حمید رضا ایزدی" رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس، منصور جباری سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان فارس و معاونین سازمان ضمن بحث و بررسی تنظیم بازار روغن خوراکی راهکارهای تهیه و تامین به موقع روغن دراستان فارس را ارائه نمودند.
"حمید رضا ایزدی" که خواستار افزایش سهمیه روغن در بخش خانوار، صنف و صنعت گردید، گفت: در این نشست با توجه به مشکلات کمبود روغن در کشور بحث و بررسی و راهکارهای پیشنهادی ارائه و شرکت بازرگانی دولتی متعهد گردید، در اسرع وقت روغن خام کارخانجات را جهت توزیع در شبکه های خانوار در اختیار کارخانجات کشور قرار دهد.
" حمید رضا ایزدی" افزود: در این جلسه همچنین اطمینان داده شد، که در شرایط حاضر هیچگونه مشکلی در جهت تامین روغن خام کارخانجات وجود ندارد و به تدریج این موضوع محقق خواهد شد.
رییس سازمان صمت استان فارس با تاکید بر اینکه مشکل کمبود روغن خوراکی در فارس برطرف می شود، گفت: براساس سهمیه مشخص شده روغن خام به کارخانجات داده شده و به مرور روغن به بازار عرضه می‌شود.
"ایزدی" گفت: به دلیل جوی که در بازار روغن ایجاد شده، مصرف کنندگان به دنبال خرید روغن و انبار کردن هستند، که این مسئله باعث شده تقاضا در سطح بازار افزایش یافته و بنابراین با توجه به این شرایط تمهیداتی ویژه و سهمیه لازم در راستای آرامش بازار در نظرگرفته شده است.
رییس سازمان صمت فارس همچنین با بیان اینکه ذخایر روغن به اندازه کافی است، گفت: هماهنگی‌های لازم با گمرک نیز انجام شده، تا ترخیص روغن سرعت بگیرد و هر چه زودتر این محموله ها به کارخانه‌ها حواله شود و تولید افزایش پیدا کند.

شماره روزنامه:7043
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در جمعه, 09 آبان 1399

موارد مرتبط