چاپ کردن این صفحه

شهردار شيراز در مراسم گشايش يک پروژه خيرساز تأکيد کرد :

شهردار و اعضاي شوراي آينده شهر از دعواهاي جناحي و سياسي بپرهيزند منتخب سردبیر

توسط پریسا گلریزخاتمی 01 خرداد 1400 67 0
پروژه خیرساز سلامت، امید و زندگی صبح امروز با حضور فرمانده نيروي انتظامي، شهردار شيراز، برخي از شهرداران مناطق، اعضاي هيئت امنا و هيئت مديره مجمع خيرين شهرساز و فرهنگ ساز ، اعضاي شوراي شهر و تعدادي از خيرين در خيابان کارگر شيراز به بهره برداري رسيد.  

زبان واحد نداريم
اسکندرپور شهردار شيراز گفت: به آموزش وپرورشي با نوع نگاه به انسان، آنگونه که مدنظر جامعه اسلامي است؛ نيازمنديم.
وي افزود: امروزه در جامعه و نظام آموزشي يک رويکرد معرفتي–آموزشي که زبان واحد خانواده، جامعه و آموزش و پرورش باشد؛نداريم.
وي در ادامه داشته هاي فرهنگي و رفتاري مردم شيراز در گذشته را عاملي دانست که شيراز جنت طراز در زبان و بيان بزرگان و ادبا،بهشت تلقي مي شده است.
اسکندرپور نگاهي به بافت تاريخي شيراز در گذشته و وجود امامزادگان و مساجد و در کانون آن شاهچراغ را از مهم ترين علل وجودانسانهايي دانست که امروزه در زمره بزرگان اين شهر هستند و تاکيد کرد: انساني که در اين بافت تربيت شده انساني کاملا متفاوتبوده است چرا که شهر را اعتقاد و باورهاي مردم ايجاد مي کنند و به همين دليل چنين پروژه هايي بسيار ارزشمند است.
وي افتتاح پروژه هايي که در راستاي خدمت به مردم باشد را بسيار ارزشمند عنوان کرد.
هم کلامي و اتحاد وجود ندارد
اسکندرپور در ادامه ابراز تاسف نمود که در استان فارس هم کلامي و اتحاد براي آباداني و ارتقاي شهر و استان وجود ندارد.
وي افزود: ملتمسانه از شهردار آينده و اعضاي شوراي شهر و دستگاه هاي دولتي مي خواهم تا از دعواهاي جناحي و گروهي آنجا که به ضرر شيراز است؛ بپرهيزند چرا که با پشتيباني هر کاري ميسر مي گردد.
شهردار شيراز با اشاره به وظايف شهردار و شهرداري در ساخت پل، پارک، تقاطع و نورپردازي خيابان ها، اظهار داشت: برخي مي گويند چون مردم از نظر معيشت در تنگنا قرار دارند شما نبايد به فکر نورپردازي خيابانها و تقاطع باشيد در حالي که اين کار از وظايف شهرداري است.
ضروريست خدمات فاخر انجام گردد
وي شيراز را هم تراز شهرهاي مهم دنيا عنوان کرد و گفت: ضروريست در شهري که در زمره شهرهاي گردشگر پذير دنياست؛ خدمات فاخر انجام گردد.

شهردار منطقه 2 با اشاره به اينکه امروز به جاي يک پروژه، يک تفکر، روش و منش نو افتتاح مي شود گفت: ساخت اين پروژه تنها درمدت 2 هفته انجام شد که اين نشان از نيت پاکي است که در پشت آن پنهان است و مکاني است براي کساني که دچار مشکلات روحي ورواني و مشکل شوم اعتياد مي شوند و مأمني براي آنها که مي خواهند از اين بيماري رهايي يابند.
شهرياري افزود: اين پروژه نتيجه همکاري بزرگ مردانيست که قلب و دلشان براي مردم مي تپد و مي خواهند ياريگر باشند حتي اگرجان يک نفر نجات يابد.
توجه به آموزش راه مبارزه با بزهکاري هاي اجتماعي
طاهري نايب رئيس مجمع خيرين شهرساز و فرهنگ ساز راه مبارزه با جرائم و بزهکاري هاي اجتماعي را درمان، پيشگيري و آموزشعنوان کرد و يادآور شد که افزايش آسيب هاي اجتماعي در جامعه و تلاش براي پيشگيري و كاهش آن نيازمند توجه به برخي امور كليدي چون آموزش است.
طاهري افزود: سرنخ درمان دردهاي اجتماعي در آموزش و ارتقاي فرهنگ است و در اين مهم سه نهاد خانواده، آموزش و پرورش و رسانه نقش مهمي ايفا مي كنند.
نايب رئيس مجمع خيرين شهرساز و فرهنگ ساز تصريح کرد: بايد به خوبي دانست که مقابله با اين معضل و درمان آن، نيازمند تغييرنگرش مردم و اصلاح نگاه آنان، به معتادان است.
وي افزود: اگر فرد معتاد را بيمار بدانيم بايد او را همراهي و اصلاح کنيم و در فرض جرم بودن اعتياد و مجرم شناخته شدن فرد معتادبايد گفت طبق همان قانون که اين افراد را مجرم ميداند، اصلاح و پيشگيري از وقوع جرم نيز وظيفه نهادهايي مشخص است.
طاهري با تاکيد بر اين که حمايت از مجامع خيرين در ايجاد زيرساخت ها مي تواند خدمات ارزشمندي به همراه داشته باشد يادآور شد: رها کردن مجرم به حال خودش عاقلانه نيست و رسيدگي به وضعيت معتاد و ياري رساندن به او براي ترک اين عمل و بازگشت به زندگي سالم از وظايف دولت و ديگر نهادهاي مرتبط با اين معضل اجتماعي است چرا که همه افراد جامعه، مستقيم و يا غير مستقيم با اينمعضل درگير هستند و نجات فرد معتاد، نجات جامعه است.
ما را هم دعا کنيد
فرمانده نيروي انتظامي فارس گفت: خيرين گروهي از مردمند که با انجام امور خير موجب ايجاد شادي و آرامش و جاري شدن اشک شوق در هم نوعان خود مي شوند.
سردار حبيبي افزود: امروز با تمام وجود آمدم تا به خيرين بگويم ما را هم دعا کنيد چرا که نگاه خداوند به شما نگاه ويژه اي است.


حاج حسين جوکار باني خيرساز اين پروژه گفت:  این پروژه ساخت ساختماني با مساحت 250 متر و محوطه سازي آن با هزينه اي بالغ بر 19ميليارد ريال که 15 ميليارد آن آورده شهرداري و 4 ميليارد هزينه ساخت اين پروژه در بازه زماني 45 روزه بوده است.
وي هدف از ساخت اين پروژه را کمک به خانواده هاي آسيب ديده در راستاي پيشگيري از ناهنجاري ها و آسيب هاي اجتماعي به ويژه اعتياد عنوان کرد و افزود:
تقويت زيرساختهاي مبارزه با مواد مخدر اعم از افزايش مهارتهاي زندگي، ايجاد نشاط و شادابي، گسترش امکانات تفريحي و غيره به عنوان زيربناي روشهاي زندگي در هر جامعه ميتواند ارتقاء پيشگيري و مقابله در مورد آسيبهاي اجتماعي از جمله اعتياد را افزايش دهد.
اين باني خيرساز ادامه داد: بدونترديد مصرف مواد مخدر در جامعه يکي از اصليترين معضلات اجتماعي است؛ بنابراين اجرا و استقرار برنامه هاي ارتقايي و پيشگيرانه بيش از پيش احساس ميشود چراکه اعتياد ميتواند هر نوع محيط اعم از محيطهاي دولتي،صنعتي، خدماتي، خصوصي و خانوادگي را تهديد کند.
وي همچنين پيشرفت جامعه را در گرو وجود جوانان، نوجوانان و خانواده هايي پرنشاط، تلاشگر و با ايمان دانست.
حسين جوکار افزود: کمک کردن به نيازمندان در واقع بيشتر کمک به خودمان است زيرا ما نتيجه اعمال خوب و بد خود را خواهيم ديد وکمک ما باعث به وجود آمدن احساس رضايت قلبي و خشنودي خداوند از ما مي شود و به زندگي ما برکت مي بخشد.
حسين جوکار با بيان اين که شهر نياز به شادي، زيبايي و کارهاي عمراني دارد، يکي از مهمترين رسالتهاي فعالان فرهنگي را توجه به امور فرهنگي و تقويت آن به ويژه در مناطق کم برخوردار عنوان کرد و بيان داشت: در اين راستا توانمندسازي و ارتقاي سطح علمي وفرهنگي جامعه با توسعه زيرساختهاي فرهنگي در برخي از مناطق کم برخوردار انجام گرفته و يا در دست انجام است.

شماره روزنامه:7199
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در شنبه, 01 خرداد 1400

موارد مرتبط