چاپ کردن این صفحه

امنیت محصول تعامل دولت و مردم  

توسط گلریزخاتمی/ خبرنگار 15 مرداد 1400 48 0
آیین گشایش پروژه خیرساز یگان امداد فرماندهی انتظامی شیراز در مجتمع انتظامی شهید فعال با حضور سردار حبیبی فرمانده نیروی انتظامی استان فارس، جمعی از فرماندهان نیروی انتظامی، شهردار منطقه ۲، اعضای شورای شهر‌، مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز و دیگر مسئولین برگزار شد.

این پروژه روز گذشته با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال توسط خیر نیکوکار شیراز حاج حسین جوکار، با همکاری شهرداری به بهره برداری رسید.

کمک به زیرساخت های امنیتی از دغدغه های مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز

مدیر عامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز، امنیت و عدالت را لازم و ملزوم یکدیگر عنوان کرد و ورود مجمع خیرین شهرساز و فرهنگساز در مقوله امنیت را از جمله دغدغه های این مجمع برشمرد.

سید عبدالرضا دستغیب در این رابطه گفت: مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز با همکاری خیرینی چون حاج حسین جوکار در تمامی زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی از جمله ساخت مسجد، مجتمع ورزشی، نمازخانه، ساختمان اداری پلیس فتا، آسایشگاه مطلوب برای سربازان

فعالیت داشته است که اهمیت مقوله امنیت و کمک به زیرساخت های امنیتی ما را بر آن داشت تا در این بخش نیز وارد عمل شویم.

ایجاد امنیت محصول تعامل دولت و مردم

وی در ادامه افزود: ایجاد امنیت محصول تعامل دولت و مردم است و ما خودمان را دور از این مسئله نمی بینیم.

سید عبدالرضا دستغیب با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درخصوص لزوم همکاری آحاد مردم با نیروی انتظامی تصریح کرد: لازم است به مقام معظم رهبری بگوییم که مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز به پیام تان لبیک گفته و فرمایشات شما را در عمل نشان داده است.

دستغیب خاطرنشان کرد: حمایت خیرین در مسائل امنیتی شامل حال همه شهروندان می‌شود چرا که در سازمان و پاسگاهی که آرامش وجود داشته باشد آستانه تحمل همکاران نیروی انتظامی بالا می‌رود.

وی ابراز امیدواری نمود که این جریان ادامه پیدا کند و روز به روز گسترش یابد.

دستغیب به اجرای ۴۷ پروژه کوچک و بزرگ از ابتدای شروع به کار این مجمع اشاره نمود و گفت: از سال ۹۳ تاکنون خیرین بی ادعای شهر شیراز از کاشت یک درخت تا یک پروژه بزرگ حضور داشتند و تاکنون نزدیک به ۸۷ هزار میلیارد تومان صرف امور خیر در شیرازشده است.

مدیر عامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز حضور همراهان ترافیک در سطح شهر شیراز را افتخاری برای مجمع و اولین همکاری باپلیس راهور دانست که وجود این همراهان کمک شایانی به پلیس راهور در جلوگیری از ایجاد خطر و تصادف برای افراد پیاده در سطح شهر نموده است.

دستغیب در پایان‌ یادآور شد که ساخت کتابخانه به همراه کتاب در ساختمان یگان امداد فرماندهی انتظامی، اهدایی داریوش نوید گویی نایب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز بوده است.

امنیت از مهم ترین مسائل جامعه

سردار حبیبی فرمانده نیروی انتظامی استان فارس امنیت برای تمام نظام‌های سیاسی و شهروندان صرف نظر از سطح توسعه اقتصادی و اجتماعی را از مهم‌ترین مسائل در جامعه برشمرد.

وی در این رابطه افزود: بی‌تردید هیچ عنصری برای پیشرفت، توسعه و تکامل یک جامعه و همچنین شکوفایی استعدادها مهمتر از عنصرامنیت و آرامش در جامعه نبوده و توسعه اجتماعی، خلاقیت و فعالیت ارزشمند بدون امنیت امکان‌پذیر نخواهد بود.

سردار حبیبی به اهداف والای انسانی اشاره نموده و انجام امور خیر را تنها توشه لازم برای کوچ از این دنیا دانست.

وی افزود: به طور اصولی انسان برای رسیدن به اهداف والای انسانی بعد از برآوردن نیازهای فیزیولوژیکی نیاز به وجود امنیت واحساس امنیت دارد و در این میان مهم‌تر از امنیت، موضوع احساس امنیت است؛ چرا که خانه ای که دیوار ندارد چیدمان خانه به کارنمی‌آید.

کمک شما به پلیس کمک به خودتان است

سردار حبیبی خطاب به خیرین گفت: کمک شما به پلیس کمک به خودتان است و شما نیازی به تشکر ندارید و من برای حال خوش خودم از شما تشکر می کنم.

فرمانده انتظامی فارس در ادامه افزود: ما کاری جز خدمت و خدمتگزاری به مردم نداریم و هر فعالیت نیروی انتظامی برای ایجاداحساس آسایش و آرامش در مردم است.

وی مردم فارس‌ را انسان هایی با فرهنگ، باادب و کمک رسان خواند و گفت: شما خیرین دل نگران مردم هستید و هر جایی ببینید مشکلی وجود دارد قدم می گذارید که این از جمله افتخارات شماست.

سردار حبیبی بر ضرورت نگاه ویژه به نیروی انتظامی تاکید کرد و‌ افزود: امنیت در جامعه از هر چیزی مهمتر است، پس ضروریست این نگاه را به نیروی انتظامی داشته باشیم که به برکت این نگاه عاقبت بخیر شویم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در شنبه, 16 مرداد 1400

موارد مرتبط