چاپ کردن این صفحه

مدیرعامل مجمع خیرین شهرسازو فرهنگ ساز شیراز:  

اعتماد عنصر اصلی استمرار فعالیت های خیرخواهانه است  

توسط گلریزخاتمی/ خبرنگار 16 مرداد 1400 52 0
 مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز در نشست هم اندیشی و هماهنگی خیریه های شیراز که با هدف همدلی در اجرای برنامه‌های حمایتی از گروه های هدف نیازمند برگزار شد ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس گفت: سفره‌های مردم کوچکتر شده و نیاز به حمایت گروه‌های هدف در کنار حفظ کرامات انسانی بیش از پیش احساس می شود.

سید عبدالرضا دستغیب با بیان این مطلب که مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز در مدت ۵ سال فعالیت هدفمند در راستای حمایت از گروه‌های هدف نیازمند، به یک الگوی ملی تبدیل شده است، گفت: اهداف موسسات و انجمن های خیریه در مسیر حمایت ازنیازمندان بسیار نزدیک است و امیدواریم در این رابطه بتوانیم با تجمیع توانمندی‌ها و پتانسیل‌های موجود بهترین عملکردها را داشتهباشیم.

وی کمک های خیرین شهرساز و فرهنگ سازی را در دو بخش کالبدی شهر و حوزه امور فرهنگی مورد ارزیابی مثبت قرار داد و افزود: نوع فعالیت خیرین و گرایش به حل مشکلات نیازمندان در شیراز به یک جریان فرهنگی، اجتماعی و عمرانی تبدیل شده و به لطف الهی بهترین شیوه اجرایی را در این مسیر شاهد بوده ایم.

مدیر عامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز افزود: خیرین با توجه به مهیا بودن زیرساخت‌ها در هر منطقه با لبیک به نیازنیازمندان سر منشاء خیر و برکت بوده اند .

به گفته وی تاکنون ۴۷ پروژه در سطح شیراز در ابعاد مختلف فرهنگی و عمرانی اجرا و یا در دست اجراست که هزینه‌های آن را با توجه به مهیا بودن زیرساخت ها خیرین متقبل شده‌اند .

دستغیب یادآور شد: کار خیر از ساخت یک ورزشگاه بزرگ در شیراز تا کاشت یک درخت و یا هدیه یک کتاب و یا تأمین مایحتاج ضروری خانواده‌های نیازمند را شامل می‌شود و خیرین با تمام وجود در این مسیر قدم گذاشته اند.

وی معتقد است خیرین روند توسعه شهری را تسریع می‌کنند و با مشارکت خود باعث می‌شوند نیاز نیازمندان با سرعت بیشتری تامین ورفع گردد.

به گفته وی در شیراز چهار سرای مهربانی تاسیس شده است که در این سرا ها کمک‌های خیرین با حفظ کرامت انسانی تجمیع و بهدست گروه های هدف می‌رسد و تاکنون ۵۳۰ هزار قلم کالا از سوی خیرین در اختیار این سراها و سپس نیازمندان واقعی قرار گرفته است.

دستغیب امانتداری را عنصر اصلی اعتماد مردم به استمرار فعالیت خیرخواهانه دانست و گفت: امانت داری باعث اعتماد مردم به خیریه ها شده است و این پشتیبانی مردمی که همان اعتماد است، نباید از دست برود .

دنبال همسویی در کارهای خیر باشیم

شهردار منطقه ۵ شیراز در نشست هم اندیشی و هماهنگی خیریه های شیراز که با هدف همدلی و یک سویی در اجرای برنامه‌های حمایتی برگزار شد گفت: اقدامات بزرگ و قابل تحسینی در سطح منطقه ۵ شیراز به همت خیرین انجام و یا در حال انجام است که این اقدامات می‌تواند منشأ تحولات بزرگی در سطح جامعه باشد.

وی فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و یادآوری ایثار و فداکاری رزمندگان اسلام در دفاع از تمامیت ارضی کشورمان را ستودنی توصیف نمود وافزود : آرامش امروز مدیون تمامی ایثار و فداکاری ها و از جان گذشتگی های دلیر مردان سپاه اسلام بوده است . بذرافشان همدلی، ایثار، فداکاری و از خودگذشتگی را یکی از بارزترین صفت های انسانی ملت ایران دانست و افزود: مردم شیراز در حس نوعدوستی پیشتاز و سرآمد حرکت های خیرخواهانه سراسر کشور هستند .

وی فعالیت در حوزه خیرین ، جلب و جذب مشارکت ها و امانتداری در این راه را یکی از سخت‌ترین فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی دانست و اضافه کرد: شما در مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز با عشق و علاقه حضور یافته اید و خیرینی که به شما ملحق شدند نیز تنها با عشق و علاقه مندی به کمک به همنوع پا در این عرصه خطیر گذاشته اند.

به گفته وی یکی از بارزترین صفات در این راه ایثار است.

در ادامه عبدالمحمد طاهری عضو هیات مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز با تشریح آسیب شناسی در زمینه فرهنگ، خیریه ها را ملزم به باز تعریف رسالت و عملکرد خود دانست. عبدالمحمد طاهری بر این باور است که خیریه ها با باز تعریف ازفعالیتشان می توانند کار خود را اصلاح و کیفیت آن را ارتقا دهند.

وی با اشاره به اینکه فقر فرهنگی مهم تر از فقر اقتصادی است اظهار داشت: خیریه ها در ابتدا باید فقر فرهنگی را پالایش و بعد به فقراقتصادی بپردازند.

شماره روزنامه:
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در شنبه, 16 مرداد 1400

موارد مرتبط