چاپ کردن این صفحه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز روز خبرنگار را گرامی داشت منتخب سردبیر

توسط گلریزخاتمی/ خبرنگار 16 مرداد 1400 55 0
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با انتشار پیامی به مناسبت روز ملی خبرنگار، بر اهمیت جایگاه فعالان این عرصه در توسعه جوامع امروزی تاکید کرد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» در این پیام ضمن تجلیل از مقام شهید محمود صارمی، خدمات جامعه خبرنگاری را در دوران اپیدمی کرونا ارزنده خواند.

در متن این پیام آمده است:

حیات بشر امروز در سرتاسر این کره خاکی پیوند خورده با حجم گسترده ای از شبکه اطلاعاتی و رسانه ای در هم تنیده که با همت صاحبان اندیشه به صورت لحظه ای، رسالت انتقال آگاهی به هنرمندانه ترین گونه ممکن محقق گردیده و به واسطه این تلاش ها، دانش بشر به صورت روزافزون در حال توسعه است. آنان که با ذهن بیدار و آگاهی، مسیر توسعه فردا را از گذرگاه اندیشه هموار ساخته و گام های بلندشان را برای رفع مشکلات مردم استوار ساخته اند.

خبرنگاران شریف و کوشایی که با دغدغه مندی نسبت به جامعه و به پشتوانه ذهن پویا، پرچمداران فردای بهتر بوده و خالصانه چالش های جامعه را به رشته تحریر درآورده اند. به ویژه در زمینه سلامت عمومی جامعه که همواره یکی از پردغدغه ترین عرصه های اجتماعی بوده است، تلاش و همت خبرنگاران محترم و صاحبان قلم، در پیشبرد بهتر مسایل این حوزه نقش تاثیرگذاری داشته و فعالان این عرصه به عنوان تریبون ملت و چشمی همیشه بیدار، توانسته اند به نحوی فعالانه، مسوولان و دست اندرکاران را نسبت به مسایل و چالش ها آگاه تر سازند.

از سویی دیگر با انعکاس خدمات و همچنین آگاهی های سازنده در عرصه بهداشت و درمان مردم، به زیبایی در عرصه فرهنگ سازی سلامت جامعه نقش آفرینی کرده اند که در بحران کووید۱۹ و طی حدود ۱۸ ماه گذشته، روشن تر از همیشه شاهد تحقق این امر بودیم و گام های موثری در مدیریت این بیماری به واسطه آگاهی بخشی صحیح، دقیق و معتبر از سوی فعالان صدیق رسانه محقق گردید. به ویژه شما خبرنگاران عزیز استان فارس که در امر خطیر ارتقای سلامت عمومی جامعه و همگام با دست اندرکاران این حوزه، توانسته اید مسوولانه گام برداشته و در پیشبرد بهتر اقدامات، نقش ارزنده ای ایفا کنید.

یقین دارم روزهای بحرانی کرونا در طی ماه های اخیر برای شما عزیزان خبرنگار نیز از چالش برانگیرترین و سخت ترین ایام بوده که با همه دغدغه هایی که در زمینه حفظ سلامت خود داشتید و حتی در روزهای قرنطینه عمومی کشور، در تمامی عرصه ها حضور داشته و فعالانه و خودجوش، رسالت خود را در ارتقای آگاهی سلامت مردم استان عزیزمان، به زیبایی به تصویر کشیدید.

ضمن تقدیر از این همدلی و مشارکت سازنده که در تمامی برهه ها، همراه مجموعه سلامت بوده و انگیزه بخش دست اندرکاران این عرصه بوده است؛ فرا رسیدن هفدهم مرداد، روز خبرنگار و سالروز شهادت شهید «محمود صارمی» را که تا آخرین لحظه در عمل به رسالت خبرنگاری و آگاهی بخشی گام برداشت، صمیمانه ارج می نهم.

متاسفانه با گذشت ماه ها درگیری جهانی با پاندمی کرونا، کماکان جامعه جهانی با این بحران درگیر بوده و در شرایط کنونی، یکی از مهم ترین راهکارهای نجات بخش، تقویت جلب مشارکت های عمومی نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و افزایش همکاری ها در این زمینه است که از شما دست اندرکاران عرصه خبر و اطلاع رسانی صمیمانه می خواهم در این روزهای بحرانی همراه مجموعه سلامت بوده و همچون همیشه در کاهش آلام جامعه نقشی سازنده ایفا کنید.

با تبریک این روز ملی به شما عزیزان عرصه خبرنگاری و رسانه، از پروردگار منان، سلامت و بهروزیتان را خواستار بوده و امید است ثمره این تلاش و ممارست شما دست اندرکاران عرصه رسانه و خبر، توسعه شتابنده میهن عزیزمان به سوی فرداهای روشن و رفع حداکثری چالش های مردم شریف ایران اسلامی باشد.

دکتر مهرزاد لطفی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در یکشنبه, 17 مرداد 1400

موارد مرتبط