چاپ کردن این صفحه

۳۶ هم استانی دیگر قربانی کرونا شدند منتخب سردبیر

توسط گلریزخاتمی/ خبرنگار 07 شهریور 1400 40 0
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس از ابتدای شیوع تا امروز، یکشنبه هفتم شهریور ۱۴۰۰، از جان باختن ۳۶ هم استانی دیگر طی روز گذشته تاکنون خبر داد.


«عبدالرسول همتی» با حضور در استودیو سلامت فارس و ابراز تاسف از جان باختن شماری دیگر از مبتلایان کرونا گفت: با جان باختن ۳۶ هم استانی دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته در اثر کرونا ویروس، شمار جان باختگان کرونا در استان فارس از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به ۶ هزار و هشتاد نفر افزایش یافت.

بستری ۴۳۰ بیمار جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته

او افزود: با بستری ۴۳۰ بیمار جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان های استان، مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند به چهار هزار و ۵۹۳ نفر رسید که از این تعداد، ۳۹۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۲۳۱ هزار و ۸۵۸ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۳۷۴ هزار و ۸۸ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۵۷ هزار و ۷۰۸ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۳۳ هزار و ۳۵۴ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۰۷ هزار و ۴۴۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

همتی همچنین از بهبودی ۳۵۷ هزار و ۳۴۵ بیمار مبتلا به کرونا از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

خدمات رسانی به بیش از ۲۶۰۰ مراجعه کننده به مراکز ۱۶ ساعته فارس در شبانه روز گذشته

او در ادامه توصیه کرد تا در صورت مشاهده هرگونه علائم، به سرعت به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه شود.

معاون بهداشت دانشگاه با اعلام اینکه دو هزار و ۶۲۵ بیمار طی روز گذشته در مراکز منتخب تشخیص و درمان سرپایی کرونا(۱۶ ساعته) معاینه و تحت درمان قرار گرفتند، اضافه کرد: از مجموع ۴۷ مرکز ۱۶ ساعته استان فارس برای خدمت رسانی به مردم، ۱۲ مرکز در شیراز فعال بوده که مراکز حضرت ابوالفضل(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) به صورت شبانه روزی، خدمات ارایه می دهند.

همتی با بیان اینکه تا کنون بیش از یک میلیون و ۵۳۳ هزار دوز واکسن در استان تزریق شده است، از گروه های سنی که پیامک دریافت کرده اند خواست تا هرچه زودتر برای دریافت واکسن طبق پیامک نوبت دهی به مراکز واکسیناسیون اعلام شده مراجعه کنند.

این مقام مسوول در دانشگاه با اشاره به آمار بالای بستری و مراجعه بیماران به مراکز منتخب تشخیص و درمان سرپایی کرونا اظهار کرد: آمارها نشان می دهد که میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در افرادی که واکسن دریافت نکرده اند، به شدت بیشتر است و خوشبختانه تا کنون گزارشی از عارضه یا فوت ناشی از واکسن کرونا در استان فارس، اعلام نشده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در دوشنبه, 08 شهریور 1400

موارد مرتبط