چاپ کردن این صفحه

تزریق بیش از یک و نیم میلیون دوز واکسن کرونا در فارس   منتخب سردبیر

توسط گلریزخاتمی/ خبرنگار 07 شهریور 1400 52 0
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در سیصد و نود و سومین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، اکنون مهمترین اولویت کنونی دانشگاه را تسریع در روند اجرای واکسیناسیون عمومی علیه کرونا عنوان کرد.

«مهرزاد لطفی» که همچنان به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری است، از طریق ویدئو کنفرانس در نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه با بررسی آخرین وضعیت کرونا در فارس، مصوبات پیشین این ستاد را ارزیابی و دستورات لازم را صادر کرد.

او با اعلام اینکه نزدیک به ۹۹۲ هزار نفر در فارس، نوبت اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند، افزود: تا کنون بیش از یک میلیون و ۵۳۳ هزار دوز واکسن کرونا به مردم فارس تزریق شده است.

مهرزاد لطفی با اشاره به انجام ۱۲۴ ماموریت اورژانس فارس برای انتقال بیماران علامت دار و مشکوک به کووید۱۹ به بیمارستان های استان طی روز گذشته، ساده انگاری را مهمترین عامل افزایش موارد ابتلا و فوت در استان دانست.

او افزود: متاسفانه برخی از افرادی که پیامک نوبت دهی واکسن دریافت کرده اند، از دریافت واکسن خودداری می کنند که در این زمینه توصیه می شود برای حفظ سلامت خود در برابر این بیماری و افزایش ایمنی عمومی در سطح جامعه، در این اقدام مراقبتی مشارکت کنیم.

رییس دانشگاه با این تاکید که به محضِ بروز علائم، زمان طلایی درمان کرونا را از دست ندهیم و هرچه سریعتر برای درمان اقدام کنیم، اضافه کرد: لازم است برای رهایی هرچه زودتر از این بحران، خانواده خود و اطرافیان را به رعایت جدی تر اصول بهداشتی تشویق کنیم.

او از خانواده ها خواست تا به صورت مجازی با یکدیگر در تماس باشند و از دورهمی های خانوادگی و حضور در میهمانی های شلوغ به ویژه در فضای سربسته بپرهیزند.

لطفی یادآور شد: در این ایام که با گسترش قابل توجه چرخه های انتقال این بیماری مواجهیم، تا آنجا که امکان دارد در خانه بمانیم و در صورت ضرورت خروج از منزل، از ماسک استفاده کنیم.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در دوشنبه, 08 شهریور 1400

موارد مرتبط