چاپ کردن این صفحه

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز:

تنها با همکاری و مشارکت مردم می توان بر این موج پیروز شد منتخب سردبیر

توسط گلریزخاتمی/ خبرنگار 12 مرداد 1400 58 0
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از بستری سه هزار و ۶۳۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری خبر داد.


«سید روح اله حسینی» با حضور در استودیو سلامت و بیان آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۵۱۲ بیمار جدید مبتلا به کروناویروس در بیمارستان های استان بستری شده اند و هم اکنون سه هزار و ۶۳۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۲۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

او با بیان اینکه در طول بحران شیوع بیماری کووید ۱۹، در مجموع بیش از یک میلیون و ۲۱۹ هزار و ۸۱ مورد تست تشخیصی شامل تست مولکولی یا PCR و تست سریع در فارس انجام شده است، اظهار کرد: از این تعداد یک میلیون و ۹۱ هزار و ۱۳ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۳۲۳ هزار و ۴۶۶ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۲۸ هزار و ۶۸ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۲۳ هزار و ۳۲۳ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۴۶ هزار و ۷۸۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

این مقام مسوول در دانشگاه با اعلام جان باختن ۲۳ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را پنج هزار و ۲۵۹ نفر عنوان کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه همچنین از بهبودی ۳۰۵ هزار و ۶۶ نفر از ابتدا تا کنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او با ابراز تاسف از اینکه موج پنجم بیماری کووید۱۹کشور را به شدت درگیر کرده است، عنوان کرد: متاسفانه آمار ابتلا و جان باختن گروه سنی زیر ۶۰ سال، بسیار بالا بوده و این رقم قابل توجهی است؛ اما تنها راهکار فوری برای شکستن این موج و جلوگیری از این حجم ابتلا، رعایت نکات پیشگیرانه از سوی مردم استان است.

دکتر حسینی یادآور شد: تا زمانی که حمایت های مردمی و انجام اقدامات پیشگیرانه از سوی شهروندان صورت نگیرد، تلاش های دستگاه های اجرایی و نظام سلامت بی تاثیر خواهد بود.

شماره روزنامه:
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در سه شنبه, 12 مرداد 1400

موارد مرتبط