چاپ کردن این صفحه

همایش چند رسانه ای رستاخیز در راه است   منتخب سردبیر

توسط گلریزخاتمی/ خبرنگار 10 شهریور 1400 33 0
رئیس بسیج هنرمندان استان فارس از برگزاری «همایش چند رسانه‌ای رستاخیز» تحت عنوان فصل شیدایی۲، از دوم تا دوازدهم آبانماه امسال به میزبانی شیراز خبر داد.


این مراسم روز گذشته با حضور رئیس سازمان بسیج هنرمندان، معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، رئیس سازمان بسیج رسانه، معاون فرهنگی شهرداری شیراز و نماینده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار‌شد.
مجید میکائیلی رئیس سازمان بسیج هنرمندان در جمع خبرنگاران گفت: از آنجا که جشنواره فصل شیدایی طی چهار سال گذشته دراستان فارس برگزار شده است، امسال نیز‌ در فصل پاییز با عنوان جدید «همایش چند رسانه ای رستاخیز» برگزار خواهد شد.
میکائیلی به رسالت سازمان بسیج هنرمندان اشاره نمود و افزود: سازمان بسیج هنرمندان براساس رسالت کمک به تقویت زیرساخت ها وبنیه اجتماعی و فرهنگی ‌با مشارکت دستگاه های مختلف فرهنگی همایش رستاخیز را با استفاده از زبان هنر برای نسل چهارم انقلاب برنامه ریزی نموده است.
وی افزود: سازمان متبوع در نظر دارد با استفاده از ظرفیت‌های موجود در استان نسبت به برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌های مختلف اقدام کند که از جمله این برنامه‌ها همایش رستاخیز است.
رئیس بسیج هنرمندان فارس همچنین به دستگاه‌های مختلفی که در برگزاری این همایش سهیم بوده‌اند؛ از جمله رسانه‌های رسمی، صداو سیما، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری، سازمان فرهنگی و هنری شهرداری و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان اشاره کرد.
میکائیلی با تأکید بر اهداف برگزاری این همایش یعنی جذب جوانان و نسل چهارم انقلاب به هنرهای اسلامی با استفاده از ابزار هنر، اضافه کرد: تاریخ صدر اسلام، انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافعان حرم، تلاش جهاد گران عرصه سلامت، زندگی نامه و شهادت حضرت احمد بن موسی(ع)، مفاخر استان (حافظ و سعدی)، مهدویت و دولت مهدوی و حاشیه فرهنگی از جمله موضوعاتی است که دراین همایش مورد توجه است.
به گفته رئیس بسیج هنرمندان فارس، این همایش به مدت ١٠ شب از دوم تا دوازدهم آبان ماه در پارک کوهستانی دراک شیراز برگزارخواهد شد.
مصطفی مشفقیان، معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان فارس نیز در این نشست گفت: همایش رستاخیز بخشی از فصل شیدایی است که با رویکردی استانی و بومی این برنامه برگزار خواهد شد.
او ادامه داد: نماینده ولی‌فقیه در استان و نهاد نمایندگی رهبری در استان همواره حامی برگزاری مراسم‌های رویدادساز و تاثیر گذار درحوزه فرهنگی بوده‌اند تا امکان هم افزایی فرهنگی در جامعه ایجاد شود.
به گفته مشفقیان، همدلی و هم افزایی و اقدام مشترک بخشی از مطالباتی است که نماینده ولی‌فقیه در استان فارس از دستگاه‌های متولی حوزه فرهنگ دارند.
وی در پایان از دستگاه های فرهنگی خواست تا بودجه های محدود فرهنگی را در مسیری هدایت کنند که بیشترین دستاورد را داشته باشد.

سرگرد هادی رضایی رییس سازمان بسیج رسانه فارس گفت: امروز نیاز جامعه ما در زمینه فرهنگ و رسانه رستاخیزی است که پس ازسال‌ها شیدایی قرار است در استان فارس به عنوان استان پیشگام در عرصه فرهنگ و هنر اتفاق بیفتد.
وی افزود: هنر می تواند میان تاریخ صدر اسلام، انقلاب ۵۷، تاریخ دفاع مقدس، مجاهدت‌های مجاهدان مدافعین سلامت و مجاهدتهای پیامبران تلفیقی ایجاد نماید و با زبان هنر به خوبی می‌توان این مجاهدت ها را منتقل کرد.

شماره روزنامه:7281
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 11 شهریور 1400

موارد مرتبط