چاپ کردن این صفحه

کسب رتبه یک کشوری استان فارس در بازرسی های سازمان صمت

توسط گلریزخاتمی/ خبرنگار 07 شهریور 1400 54 0
مهد‌ی حسنی معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنند‌گان سازمان صنعت معدن و تجارت استان فارس با اشاره به کسب رتبه یک کشوری این استان در بازرسی های صورت گرفته، گفت: در یک ماه اخیر ۸ هزار و ۴۳۸ عملیات‌ بازرسی از واحدهای صنفی و غیر صنفی انجام شده که موفقیت استان فارس در کسب رتبه یک کشوری در بر داشته است.


وی با بیان این که ارزش ریالی تخلفات کشف شده در مجموع به مبلغ ۲۰۳۱ میلیارد ریال می باشد اضافه کرد: در این رابطه نیز سازمان صمت فارس رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داده است.
حسنی با اشاره به این که عمده تخلفات گرانفروشی، کم فروشی و عدم درج قیمت می باشد،ادامه داد: میانگین عملیات‌های بازرسی به ازای هر بازرس در استان ۸۱ مورد است که در این خصوص نیز رتبه دوم را در سطح کشور از آنِ خود کرده است.
وی با بیان این که گزارشات مردمی از سوی ستاد خبری ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستان‌های استان دریافت و به آن رسیدگی می شود، عنوان کرد: در مدت یاد شده ۳ هزار و ۴۷۵ شکایت ثبت، ۳ هزار و ۷۱۹ پرونده رسیدگی و اعلام نتیجه شده و ۳۳ مورد آن در حال رسیدگی است.
معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنند‌گان سازمان صمت استان فارس در پایان یادآور شد: شهروندان محترم می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف در واحدهای صنفی اعم از کم فروشی، گرانفروشی، عدم درج قیمت، آن را با شماره تلفن ۱۲۴ در میان بگذارند و یا بامراجعه به ادارات تابعه در شهرستان ها و در مرکز استان به سازمان صنعت، معدن و تجارت مراجعه نموده و موارد تخلف را گزارش نمایند.

شماره روزنامه:7278
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در دوشنبه, 08 شهریور 1400

موارد مرتبط