چاپ کردن این صفحه

اثر بخشی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در سازمان صنعت معدن و تجارت منتخب سردبیر

توسط پریسا گلریزخاتمی 21 مهر 1399 80 0
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با اشاره به فعالیت دفتر نمایندگی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در سازمان اظهارداشت: این صندوق در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی، شرکت های فنآوری و همه شرکت های نوین و پیشرفته و کوتاه کردن مسیر سرمایه گذاری در بخش کارآفرینی های جدید و استارت آپ ها، حمایت و توجه به تقویت شرکت های دانش بنیان و رویکرد وزارت خانه در جهش تولید، در تسهیل امور کارآفرینان راه اندازی شده است.

حمیدرضا ایزدی گفت: رسالت ذاتی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته این است تا پولی که در اختیار این صندوق است به صورت ساده و راحت با تسهیل گری های ویژه ایجاد شده در اختیار صنایع نوپدید قرار گیرد.

ایزدی اضافه کرد : بازدیدها از واحدهای تولیدی با هدف حل موانع و مشکلات تولید و رونق اشتغال انجام می گیرد و موضوعات و درخواست های مدیران و واحدهای تولیدی در بازدیدها به جد پیگیری و برای حل آن تصمیم گیری و تلاش می شود.

ایزدی با بیان اینکه تشکیلات جلسات در راستای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی، رفع موانع تولید و فعال‌سازی ظرفیت واحدهای تولیدی کوچک و متوسط با حضور مسئولین کشوری و استانی در محل واحدهای تولیدی، در دستور کار قرار دارد، هدف دولت را رفع مشکلات واحدها، افزایش تولید و ایجاد اشتغال پایدار عنوان کرد.
وی ابراز امیدواری نمود با همکاری و تعامل مسئولین ارشد و ذی ربط کشوری و استانی بتوان برای پیشبرد اهداف در توسعه واحدهای تولیدی و صنعتی گام برداشت.
وی کوتاه کردن فرآیندها در ارائه خدمات را از دستاوردهای مهم صندوق دانست و اضافه کرد: تسریع در ارائه خدمات به متقاضیان ازجمله دغدغه ها و همچنین عملکرد مثبت صندوق است .

گفتنی است؛ افزایش سرمایه صندوق به منظور ارتقای سطح حمایت از صنایع ، برگزاری دوره های آموزشی مجازی برای صاحبان صنایع به منظور رسیدن به یک زبان مشترک، ایجاد کارگروه های تخصصی و استفاده از ظرفیت انجمن ها در ارزیابی طرح های حوزه صنایع پیشرفته از جمله خواسته های مدیران شرکت ها در این سفر بود.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در جمعه, 25 مهر 1399

موارد مرتبط