چاپ کردن این صفحه

تا انتخابات 1400

وستفالياي ايراني منتخب سردبیر

توسط زهرا جعفری/ روزنامه نگار 15 فروردين 1400 50 0
به سيزده رسيديم ،13هم سياسي انتخابات مصادف است با اولين آن در سده جديد خورشيدي و بر حسب اتفاق پيچيده ترين آن !از شور و حالي که چندان خبري از آن نيست تا نامشخص بودن قابل تامل کانديداهاي اصلي !


در سايه چنين پيچيدگي خاص ! ششمين انتخابات شوراها شايد بتواند به مدد تكثر هميشگي و تاييد صلاحيتهاي دقيقه نودي خود به ايجاد شور و حال در اين انتخابات خاص کمک نمايد.
به رسم ديرين تلاش خواهيم کرد در ستون "وستفالياي ايراني "ضمن پرداختن و ارائه آخرين اطلاعات و اخبار و البته بر اساس ماهيت جذاب خود "حاشيه هاي "اين انتخابات ،در مسير انتخاب
"شايسته تر "گامي هر چند کوچک اما موثر داشته باشيم !
"حق انتخاب" ،از والاترين حقوق در همه برشهاي زندگي انسان هاست و در اين ميان ايفاي اين حقوق در سپهر سياسي بي شک موثرترين آن در سرنوشت جمعي است !
آينده روشن فرداي ايران عزيز غايت و نهايت ما ،در ستون "وستفالياي ايراني "است .
چنين بادا....

  • صلح همه جانبه ، رسيدن به همگرايي


ايران ما، 1400
رئيس شوراي اسلامي چهارم شهر شيراز، با يک ليست مستقل در قالب ائتلاف مردمي ايران ما، 1400، وارد عرصه ششمين دوره انتخابات شوراها خواهد شد.
گفته مي شود اين گروه در حال حاضر با تشکيلاتي در قالب سمن ديده بان گام دوم ارزش هاي انقلاب فعاليت خود را با رويکرد تشويق و ترغيب به حضور حداکثري مردم دنبال مي کند.
شنيده مي شود؛ فعاليت اين تشکيلات در خردادماه در قالب ائتلاف مردمي ايران ما، 1400 چهره سياسي به خود گرفته و صد درصد انتخاباتي مي شود.
75 نامزد انتخاباتي اعلام رزومه کردند
گفته مي شود تاکنون 75 نامزد انتخاباتي رزومه خود را به اين تشکيلات ارايه کرده اند دفتر اين گروه در خيابان چمران کوچه 8 است.
لازم به ذکر است اين گروه اعلام کرده که حرمت خاصي براي همه جريانات سياسي قايل است و حاضر به همکاري با تمام گروه ها و جريانات اصولگرا و اصلاح طلب بوده اما در انتخابات ليست مستقل ارايه مي کند.
بهترين مدل ليست
يکي از داوطلبان ششمين دوره انتخابات شوراها در کلانشهر شيراز گفته است که ارايه ليستي تحت عنوان «جوانان انقلابي»، نه تنها به نفع جوانان نيست بلکه موجب قرباني شدن آنها نيز مي شود.
اين نامزد انتخاباتي که سابقه عضويت در شوراي چهارم شهر شيراز را در کارنامه خود دارد اعلام کرده است بهترين مدل براي ارايه ليست، توجه به سخنان مقام معظم رهبري در بحث انتخابات مجلس است.
وي گفته است؛ براساس فرمايشات «رهبري»، اين مدل مي تواند ترکيبي از جوانان انقلابي، مديران شايسته و پيشکسوتان باشد.
اين داوطلب گفته در حال حاضر در قالب طرح مسجدمحوري، در مساجد شهر حضور مي يابد و قصد دارد از طريق ليست شانا و شوراي وحدت وارد عرصه انتخابات گردد.
البته اين کانديدا تعداد تعريف شده اعضاي شوراي شهر شيراز در قانون را براي کلانشهر شيراز کافي ندانسته و معتقد است بايد نمايندگان مجلس به اين بحث ورود کرده و قانون را اصلاح نمايند.
زمين شلوغ بازي
يکي از اعضاي شوراي مرکزي شانا در استان گفته است، روند بررسي صلاحيت ها و سختگيري هاي صورت گرفته، موجب برهم خوردن بسياري از آرايش هاي سياسي و گمانه زني ها شده است و ممکن است ادامه اين روند بسياري از معادلات را برهم بزند.
اين فعال سياسي جوان اعلام کرده، شوراي ائتلاف نيروهاي انقلاب در استان در اين دوره بر روي تخصص و جوانگرايي بيشترين مانور را خواهد داشت زيرا شرايط حاکم بر جامعه بيشترين همراهي را با اين نگاه دارد.
اين فعال سياسي در پايان تأکيد داشته که در اين دوره زمين بازي بسيار شلوغ شده و همه به گونه اي احساس تکليف مي کنند اما مطمئناً شانا کار خود را انجام مي دهد و احتمال به همگرايي رسيدن شوراي وحدت و شانا بسيار زياد است زيرا اشتراکات زيادي وجود دارد و اگر اختلافي است در مرکز است که اميد است آن نيز برطرف شود.

شماره روزنامه:7160
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در یکشنبه, 15 فروردين 1400

موارد مرتبط