چاپ کردن این صفحه

تا انتخابات 1400

وستفالياي ايراني منتخب سردبیر

توسط زهرا جعفری/ روزنامه نگار 03 خرداد 1400 66 0
به سيزده رسيديم ،13هم سياسي انتخابات مصادف است با اولين آن در سده جديد خورشيدي و بر حسب اتفاق پيچيده ترين آن !از شور و حالي که چندان خبري از آن نيست تا نامشخص بودن قابل تامل کانديداهاي اصلي !


در سايه چنين پيچيدگي خاص ! ششمين انتخابات شوراها شايد بتواند به مدد تكثر هميشگي و تاييد صلاحيتهاي دقيقه نودي خود به ايجاد شور و حال در اين انتخابات خاص کمک نمايد.
به رسم ديرين تلاش خواهيم کرد در ستون "وستفالياي ايراني "ضمن پرداختن و ارائه آخرين اطلاعات و اخبار و البته بر اساس ماهيت جذاب خود "حاشيه هاي "اين انتخابات ،در مسير انتخاب
"شايسته تر "گامي هر چند کوچک اما موثر داشته باشيم !
"حق انتخاب" ،از والاترين حقوق در همه برشهاي زندگي انسان هاست و در اين ميان ايفاي اين حقوق در سپهر سياسي بي شک موثرترين آن در سرنوشت جمعي است !
آينده روشن فرداي ايران عزيز غايت و نهايت ما ،در ستون "وستفالياي ايراني "است .
چنين بادا....

  • صلح همه جانبه ، رسيدن به همگرايي


ساعت راي گيري؛ 19 ساعت
کميته اطلاع رساني ستاد انتخابات کشور، دستورالعمل بهداشتي انتخابات 28 خرداد 1400 را که پس از تصويب در ستاد ملي کرونا از سوي رئيس محترم جمهوري ابلاغ شده است، منتشر کرد.
براساس يكي از بندهاي اين دستورالعمل پيرامون چگونگي اجراي پروتكلهاي بهداشتي در انتخابات 28 خرداد 1400 ، پس از طرح و بررسي در کميته امنيتي انتظامي ستاد ملي کرونا و ستاد انتخابات کشور كه به تصويب ستادملي مديريت کرونا رسيد.
به وزارت کشور اجازه داده مي شود با هماهنگي شوراي نگهبان به منظور جلوگيري از ازدحام در شعب، ساعت اخذ رأي را از ساعت 7 صبح روز 28 خرداد آغاز و در صورت لزوم در شعبه هاي شلوغ تا ساعت 2 صبح روز بعد تمديد نمايد.
صحبت کردن پشت سر نامزدها
سئوال: در ايام انتخابات جهت شناخت نامزد مناسب، مي بايست نواقص، عيوب و امتيازات آنها را در گذشته و حال تفحص کرد تا فرد لايق را پيدا نمود، آيا صحبت کردن پشت سر نامزدها براي انتخاب فرد اصلح، جايز است؟ ملاک چيست؟
جواب: در امور مربوط به انتخابات در حد مشاوره، اشکال ندارد./پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري
محمدجواد آذري جهرمي» درباره بسته هاي اينترنتي که براي انتخابات در نظر گرفته شده است توضيحاتي ارائه کرد.
وي گفت: ستاد ملي کرونا براي حفظ سلامت مردم در روزهاي انتخابات، تبليغات در فضاي مجازي را تجويز کرده و علاوه بر دستوراتي به ستادهاي انتخاباتي به استفاده از اين ظرفيت، از وزارت ارتباطات هم خواسته است که به مردم براي اين روزها بسته هاي رايگان اينترنت ارائه کند.
آذري جهرمي افزود: براي هر کد ملي يک بسته هفت گيگابايتي اينترنت يک ماهه به عنوان هديه در نظر گرفته شده است.
وزير ارتباطات اعلام کرد: براي اينکه يکباره شبکه تحت فشار قرار نگيرد و سرعت افت نکند، ثبت نام در يک هفته انجام ميشود که تقسيم بندي ثبت نام نيز بر اساس رقم آخر کدملي خواهد بود و هر بسته از زمان فعالسازي تا يک ماه اعتبار دارد.
به گفته وي، اين بسته ها فقط بر روي اپراتورهاي تلفن همراه ارائه و ثبت نام آنها از عصر امروز آغاز خواهد شد.
وزير ارتباطات تاکيد کرد: بسته هاي فعال فعلي نيز در حال رزرو نگهداري ميشوند و پس از اتمام بسته هديه، باقيمانده بسته قبلي قابل استفاده خواهد بود.
وي خاطرنشانکرد: «ما با هيچ کسي براي بسته هديه تماس نخواهيم گرفت، از شما درخواست ارسال هيچ کد فعالسازي هم نخواهيم کرد، ثبت نام هم فقط از طريق سايت خواهد بود که امروز از طريق همين صفحه اطلاع رساني خواهيم کرد، بنابراين مراقب کلاهبرداران باشيد».
پيشتر آذري جهرمي  از اينترنت رايگان براي مردم خبر داده و گفته بود: با تجويز و تصويب ستاد ملي کرونا و با همکاري «محمدباقر نوبخت» رييس سازمان برنامه و بودجه و به منظور ترويج تبليغات انتخابات در فضاي مجازي به جاي تجمعات خياباني و ميداني، بسته هاي «اينترنت» يکماهه «رايگان» به همه مردم ايران عرضه خواهد شد.

شماره روزنامه:7201
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
آخرین ویرایش در دوشنبه, 03 خرداد 1400

موارد مرتبط