چاپ کردن این صفحه

آئین ادامه عملیات احداث مسجد “علی ولی الله” در شیراز  

توسط گلریزخاتمی/ خبرنگار 16 مرداد 1400 53 0
ادامه عملیات اجرایی احداث مسجد «علی ولی الله» روز پنجشنبه مصادف با سالروز عید سعید غدیر خم با حضور آیت الله سید علی اصغر دستغیب نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان و رییس هیات امنا مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز ، آرش فرج زاده قائم مقام شهردار شیراز، محمدهادی ایمانیه رییس هیات مدیره شبکه خیرین فارس، سید عبدالرضا دستغیب مدیر عامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز و جمعی از خیرین خوشنام شیراز در منطقه شش شیراز واقع در روبروی خیابان شاهد آغاز شد.

آیت الله سید علی اصغر دستغیب ساخت مسجد را از اولین کارهای مهم پیامبر در هجرت از مکه به مدینه عنوان نمودند.
رییس هیات امنای مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز با اشاره به گام های مؤثر و پروژه های مختلفی که مجمع خیرین در ترویج فرهنگ اسلامی برداشته است، ساخت این مکان مقدس را از دیگر پروژه های مهم بر شمردند.
وی افزودند: از سال های ‌گذشته وجود مسجد در این منطقه احساس میشد که بعد از ساخت حوزه علمیه این نیاز تشدید گشت و در حدود سه سال پیش، زمین این مسجد توسط اداره مسکن و شهرسازی برای کار خیر اهدا گردید.
آیت الله سید علی اصغر دستغیب ضمن تشکر از مسئولین و خیرینی که گام های اولیه را در ساخت این مسجد برداشته اند ابراز امیدواری نمودند که با حضور دیگر خیرین بزودی شاهد بهره برداری این مکان مقدس‌ باشیم.
مهندس آرش فرج زاده قائم مقام شهردار شیراز ضمن قدردانی از خیرین این پروژه و دیگر پروژه های ارزشمند مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز گفت در این محل که مرتبط با منطقه شش است آرزوی مردم این محل احداث مسجد بود که به لطف خدا این امر مهم محقق و عملیاتی میشود وی در راستای اهداف و مرحله اجرایی مسجد علی ولی الله خاطر نشان کرد شهرداری شیراز تمام قد در فرایند این پروژه اعلام آمادگی و همکاری لازم را دارد
سید عبدالرضا دستغیب مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز با اشاره به۵۵ پروژه فرهنگی و شهرسازی که توسط مجمع خیرین و با کمک مردم نیک اندیش شهر شیراز انجام و برخی در حال اجرا است؛ گفت: امروز همزمان با عید امامت و ولایت، عملیات ادامه ساخت مسجد علی ولی الله خواهد شد و امیدواریم با حضور خیرین تحت اشرافیت آیت الله سید علی اصغر دستغیب رییس هیات امنای مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز، بتوانیم قدم موثری در راستای اعتلای فرهنگ اسلامی شهروندان این منطقه برداریم.

وی با تشریح مشخصات ساخت این مسجد، اظهار داشت: این مسجد دارای هزار متر زمین در ۴ طبقه زیربنا و ۴ هزار متر مربع ساخته خواهد شد شروع و امیدواریم به برکت این عید بزرگ شروع خوبی برای ادامه احداث آن باشد.

مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز افزود: مردم این منطقه از فلکه قصرالدشت تا میدان صنایع فاقد مسجد هستند لذا برای این مسجد کتابخانه، خانه عالم، فضا های فرهنگی دیگری هم پیش بینی شده و امیدواریم با یک معماری کاملا اسلامی بتوانیم بزودی این مکان مقدس را به بهره برداری برسانیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه برای شروع اولیه ساخت به ورود خیر یا خیرینی نیاز داشتیم، تاکید کرد: حاج حسین جوکار به عنوان اولین خیر وارد ساخت و ساز شده اند و بخشی از هزینه را برعهده خواهند داشت.

سید عبدالرضا دستغیب با دعوت از همه خیرین و مردم شهر شیراز برای مشارکت در این کار خیر بیان داشت: هرکسی و به هر اندازه ای که در این راه قدمی بردارد، از اجر دنیوی و اخروی بهره مند خواهد شد و امیدواریم اثرات این کار خیر ماندگار و مؤثر باشد.

مدیرعامل مجمع خیرین شهر ساز و فرهنگ ساز شیراز در بیان جایگاه والای مسجد در فرهنگ اسلامی گفت: امام علی(ع) در مکه و خانه خدا به دنیا آمدند و در مسجد کوفه به شهادت رسیدند که این امر نشان از جایگاه والای مسجد دارد.

وی در ادامه در خصوص اقدامات بعدی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز در شهر شیراز گفت: فرهنگ و امنیت مکمل یکدیگر هستند و جایی که امنیت نباشد نمی توان فرهنگ را دنبال کرد؛ لذا مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز با همراهی خیرین قدم هایی در این حوزه برداشته است و کلانتری واقع در بلوار شریف آباد و خیابان اتحاد شیراز با ۴۰۰ متر زیربنا در حال ساخت می باشد.
مدیرعامل مجمع خیرین شهر ساز و فرهنگ ساز شیراز ابراز امیدواری کرد که با ساخت این کلانتری، امنیت آن محدوده شهر که نیاز شهروندان بود، بیشتر از گذشته برقرار شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در شنبه, 16 مرداد 1400

موارد مرتبط