چاپ کردن این صفحه

ساماندهی میدان میوه و تره‌بار شیراز منتخب سردبیر

خبرنگار :   26 شهریور 1399 225 0
معاون فرماندار در نشست کمیته تنظیم بازار، بر ضرورت ساماندهی قیمت اجناس ورودی و خروجی به میدان میوه و تره بار شیراز تاکید و خاطرنشان کرد: بایستی با ایجاد فضای رقابتی و افزایش سطح نظارت و بازرسی، از هرگونه تخلف جلوگیری کنیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شیراز، عبدالرسول حقیقی از نرخ بالای میوه و تره‌بار در شرایط اقتصادی کنونی و فشار ناشی از بحران کرونابر خانواده‌ها ابراز نارضایتی کرد و افزود: تمام تلاش دستگاه‌های متولی بایستی بر این باشد تا میوه و تره بار با کیفیت، با قیمت مناسب در دسترس شهروندان قرار گیرد.

وی صدور کارت شناسایی ویژه کارکنان میدان میوه و تره بار را ضروری برشمرد و از سازمان ساماندهی مشاغل شهرداری و اتحادیه میدان میوه و تره بار خواست تا در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به ساماندهی غرف و باراندازهای میدان، اقدام و گزارش اقدامات انجام شده را به فرمانداری شیراز ارائه کنند.

حقیقی پیاده سازی نظم، اجرای قوانین صنفی و رعایت حقوق شهروندی را از الزامات ساماندهی میدان میوه و تره بار و بازارچه‌های عرضه محصول در سطح شهر برشمرد و بر نظارت بیش از پیش سازمان های ذی ربط بر این مهم تأکید کرد.

لیلا دودمان ،عضو شورای اسلامی شهر نیز در این جلسه بر ضرورت صدور نرخ نامه در میدان تاکید و خاطرنشان کرد: صدور فاکتور برای اجناسی که از میدان خارج می‌شوند از الزاماتی است که می‌تواند ضمن تنظیم قیمت مصرف کننده در بازار، امکان پایش و بازرسی دستگاههای نظارتی را نیز فراهم سازد.

از این پس قیمت‌های میوه و تره بار توسط اتحادیه بارفروشان روزانه اعلام می‌شود

در راستای پیگیری اجرای مصوبات، اعضای کمیته تنظیم بازار، بامداد چهارشنبه از میدان میوه و تره بار شیراز بازدید کردند.

در نشستی که در حاشیه این بازدید تشکیل شد، موضوع اعلام روزانه قیمت میوه و تره بار و درج اتیکت قیمت توسط غرفه داران بار دیگر مورد تاکید قرار گرفت .

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شیراز یادآور شد: در بازرسی‌های مستمری که از این پس انجام خواهد شد، نداشتن اتیکت قیمت و یا فاکتور خرید و فروش از هیچ غرفه‌داری در میدان و یا فروشندگان سطح شهر پذیرفته نیست و با متخلفین برخورد خواهد شد.

وی همچنین بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و نظارت مرکز بهداشت والفجر در میدان مرکزی تاکید و خاطرنشان کرد: به منظور شناسایی متصدیان غرفه های میدان، صدور کارت شناسایی و کارت سلامت برای کلیه غرفه داران و کارکنان میدان مرکزی شیراز الزامی است و سازمان ساماندهی مشاغل شهرداری با همکاری اتحادیه و سایر دستگاههای نظارتی موظف خواهند بود به صورت روزانه بر اجرای صحیح مصوبات ابلاغی به ویژه بحث اعلام قیمت روزانه، داشتن اتیکت قیمت، .

.صدور فاکتور و رعایت مسایل بهداشتی نظارت مستمر داشته باشند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 27 شهریور 1399
سردبیر

روزنامه عصرمردم در۱۶آدر سال ۱۳۷۴ به نام عصرو با رویکرد فرهنگی سیاسی اجتماعی  وبا گستره استانی به مدت ۴ سال بدون وقفه انتشار یافت با توجه به استقبال خوب مخاطبان با نام عصرمردم  و با گستره سراسری در استان‌های جنوبی و مرکزی کشور توزیع شد مهم‌ترین ابتکار و موفقیت روزنامه عصر مردم از آغاز تا به اکنون که ۲۵ سال از انتشار آن می‌گذردانتشار هفته‌نامه ها و ویژه نامه های شهرستانی است که هم اکنون نیز تعدادی از آنها در حال انتشارند.

https://asremardom.ir/

آخرین‌ها از سردبیر

موارد مرتبط