چاپ کردن این صفحه

تا انتخابات 1400

وستفالياي ايراني منتخب سردبیر

توسط زهرا جعفری/ روزنامه نگار 29 ارديبهشت 1400 88 0
به سيزده رسيديم ،13هم سياسي انتخابات مصادف است با اولين آن در سده جديد خورشيدي و بر حسب اتفاق پيچيده ترين آن !از شور و حالي که چندان خبري از آن نيست تا نامشخص بودن قابل تامل کانديداهاي اصلي !


در سايه چنين پيچيدگي خاص ! ششمين انتخابات شوراها شايد بتواند به مدد تكثر هميشگي و تاييد صلاحيتهاي دقيقه نودي خود به ايجاد شور و حال در اين انتخابات خاص کمک نمايد.
به رسم ديرين تلاش خواهيم کرد در ستون "وستفالياي ايراني "ضمن پرداختن و ارائه آخرين اطلاعات و اخبار و البته بر اساس ماهيت جذاب خود "حاشيه هاي "اين انتخابات ،در مسير انتخاب
"شايسته تر "گامي هر چند کوچک اما موثر داشته باشيم !
"حق انتخاب" ،از والاترين حقوق در همه برشهاي زندگي انسان هاست و در اين ميان ايفاي اين حقوق در سپهر سياسي بي شک موثرترين آن در سرنوشت جمعي است !
آينده روشن فرداي ايران عزيز غايت و نهايت ما ،در ستون "وستفالياي ايراني "است .
چنين بادا....

  • صلح همه جانبه ، رسيدن به همگرايي


خروج نيروهاي انقلاب
انتشار اسامي ليست احتمالي موردحمايت شانا و شوراي وحدت براي ششمين دوره انتخابات شوراها در کلانشهر شيراز، موجب خروج دوسوم نيروهاي انقلاب از «ائتلاف شوراي نيروهاي انقلاب »شانا که در يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي شکل گرفته بود، شد .
همدلي ،همزباني ،دور از تماميت خواهي
با خروج بخشي از نيروهاي انقلاب از شانا ،”ائتلاف مردمي ياوران انقلاب و ايثار شيراز” شکل گرفته و بنا دارد،در انتخابات شوراها ليستي مستقل از شانا و شوراي وحدت ارائه نمايد.
محمدرضا هاجري دبير اين ائتلاف گفته است ؛با همدلي ،همزباني و به دور از تماميت خواهي ليست گلچيني از جريان نيروهاي انقلاب ارائه خواهيم کرد تا دست و خيال همه در انتخاب بازتر باشد.
وي اعلام کرد :اين ائتلاف در انتخابات رياست جمهوري از آيت الله رئيسي حمايت خواهد کرد.
هاجري افزود؛ از آنجايي که افکار انديشه ها و نظرات استاندارد نمي باشند، اميد است گروه رقيب در جناح اصولگرا، ظرفيت تحمل خود را بالا برده، يکديگر را نه رقيب که رفيق هم بدانند، زيرا ميزان راي ملت است.
کمپين حمايت
دربي رد صلاحيت رئيس شوراي اسلامي چهارم کلانشهر شيراز در مرحله بررسي صلاحيت ها به دليل عدم اعتقاد و التزام عملي به اسلام ،ولايت مطلقه فقيه و ابراز وفاداري به قانون اساسي، جمعي از طرفداران و حاميان اين داوطلب با امضاي سوگند نامه اي، بر پايبندي اين داوطلب به صدق گفتار، تدين، انقلابي بودن، اعتقاد به نظام مقدس جمهوري اسلامي و آرمانهاي انقلاب اسلامي، قانون اساسي و اطاعت از امام ولي فقيه شهادت داده و اعلام کردند که علت طرح ابهامات و اقدامات براي اين داوطلب به دليل اصرار و ابرام در حفظ و صيانت از حقوق بيت المال و مردم شيراز در زمان تصدي رياست شوراي اسلامي شيراز و مخالفت با واگذاري اراضي و املاک و دواير شهرداري به برخي از مجموعه ها، دستگاه ها و اشخاص حقيقي و حقوقي بوده است.
نشست 10 نفره
نشست 10 نفره جمعي از معتمدين و سران ايلات و عشاير فارس که در منزلي در خيابان خاکشناسي برگزار شد .پس از بررسي وضعيت موجود و تعداد داوطلبان رد صلاحيت شده جامعه عشايري در فارس وبه ويژه کلانشهر شيراز، اعضاي حاضر هم پيمان شدند چنانچه از داوطلبان عشاير باقيمانده در عرصه در ليست هاي اصلي استفاده نشود جامعه عشاير به ليست راي ندهد.
زيرا به نظر ميرسد از جامعه عشاير به عنوان سياهي لشگر استفاده ميشود و از نمايندگان آنها در عرصه تصميمگيري و تصميمسازي چندان استفاده اي نمي گردد.
ارسال عکس به ستاد آيت الله رييسي
شنيده ميشود يکي از اعضاي ارشد شوراي وحدت ملي در فارس روز گذشته در يکي از باغات چمران قبل از بيمارستان ام آر آي ،اقدام به برگزاري مراسمي تحت عنوان ارائه احکام مسئولين کارگروه ها و کميته ها نموده است.
از اين مراسم تصاوير و عکسهاي متعددي به ستاد مرکزي آيت الله رئيسي ارسال شده است به نظر ميرسد هدف از اين کار گرفتن حکم رياست ستاد آيت الله رئيسي در فارس بوده است.
گفته ميشود؛ يکي از فعالين فرهنگي سياسي که در دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري مسئوليت بخش از ستادهاي مردمي آيت الله رئيسي را برعهده داشته و از نزديکان نماينده ولي فقيه در استان مي باشد نيز به دنبال گرفتن حکم رئيسي ستاد آيت الله رئيسي است.
در اين ميان تلاش هاي نماينده مردم جهرم در مجلس شوراي اسلامي را نيز نبايد ناديده گرفت.

شماره روزنامه:7197
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 29 ارديبهشت 1400

موارد مرتبط