چاپ کردن این صفحه

3 مدرسه در شيراز به عنوان مدارس ماندگار ثبت مي شوند منتخب سردبیر

توسط صفدر دوام/ روزنامه نگار 21 دی 1399 50 0
نخستين جشنواره فرهنگى هنرى معلمان هنرمند كشور در شيراز برگزار مى شود.


فرهاد اسماعيلى مدير كل آموزش و پرورش استان فارس در نشست خبرى با خبرنگاران رسانه هاى گروهى در شيراز اظهار داشت: اين جشنواره با همت معاون پرورشى و ابتكار استان فارس به دليل ظرفيت ها نخستين جشنواره فرهنگى هنرى در آموزش و پرورش استان مى باشد.
اسماعيلى با بيان اينكه اين جشنواره در دو محور فرهنگى هنرى با شش شاخه برگزار مى شود، ادامه داد: وزارت در اين رابطه تعداد 10 هدف را معين كرده است كه بحث جريان سازى و بستر سازى براى توليد و توسعه محتواى منطبق بر فرهنگ اسلامى، انقلابى، ملى و بومى مورد تأكيد رهبر معظم انقلاب با تكيه بر نقش معلمان هنرمند از جمله اهداف برگزارى اين جشنواره است.
مدير كل آموزش و پرورش استان فارس تقويت مبانى فكرى، فرهنگى و هنرى معلمان، ايجاد زمينه تحرك، پويايى، شادابى و نشاط بيشتر معلمان از طريق رقابت هاى سازنده، ايجاد فضاى همدلى، هم افزايى
و تبادل دانش و مهارت بين معلمان، شناسايى معلمان علاقه مند به فعاليت هاى فرهنگى و هنرى، ارج گذارى و معرفى توانمندى ها و مهارت هاى علمى، ادبى و هنرى معلمان، توسعه و تعميق فعاليت هاى جمعى و گروهى، فراگير سازى و مردمى نمودن فعاليت هاى فرهنگى و هنرى معلمان، استفاده از ظرفيت معلمان هنرمند در راستاى اهداف برنامه درس ملى و فعاليت هاى تربيتى و تكريم و نكوداشت معلمان هنرمند از ديگر اهداف برپايى نخستين جشنواره فرهنگى هنرى معلمان هنرمند كشور اعلام كرد و گفت: اين جشنواره با موضوع آزاد در شاخه هاى افرينش ادبى، نقد ادبى و هنرى، رسانه و فضاى مجازى، هنرهاى آوايى، هنرهاى نمايشى و فيلم كوتاه و هنرهاى تجسمى برگزار مى شود كه در اين رابطه توليد محتواى آموزشى مبتنى بر برنامه درس ملى و محتواى كتاب هاى درسى از امتياز ويژه اى برخوردار
مى باشد.
وى افزود: كليه آثار مى بايست تا دهم اسفند ماه امسال از طريق سامانه سايت نخستين جشنواره فرهنگي هنري معلمان هنرمند به آدرسWww.artistteachers.irبه دبيرخانه كشورى جشنواره ارسال شده باشد.
اسماعيلى ادامه داد: كليه معلمان شاغل در آموزش و پرورش شامل ( رسمى، پيمانى، قرار دادى، حق التدريس) و معلمان مدارس غير دولتى مى توانند در اين جشنواره شركت كنند.
مدير كل آموزش و پرورش فارس يادآور شد: كليه آثار ارائه شده در جشنواره مى بايد توسط شركت كنندگان تهيه و توليد شده باشد و فرد شركت كننده توانايى بازتوليد اثر و يا مشابه آن را داشته باشد.
وى افزود: هر شركت كننده بايد در يك رشته شركت نكنيد و كليه آثار ارسالى به دبيرخانه جشنواره بايد داراى شناسنامه مرتبط باشد.

وى در ادامه با اشاره به وجود مدارس ماندگار در 23 استان کشور، گفت: متاسفانه فارس تاکنون مدرسه ماندگار نداشته اما اين مهم تا پايان امسال به ثمر خواهد نشست و قرار است سه مدرسه نمازي، طالقاني و جوانمردي شيراز با عنوان مدارس ماندگار ثبت شوند.
اسماعيلى افزود: با ثبت اين مدارس، استاندار با عنوان رئيس هيأت امناي آنها شناخته ميشود و اين ساختمانها از خطر تخريب مصون ميمانند.
مديرکل آموزش و پرورش فارس همچنين با تاکيد بر ضرورت مرمت و احياي مدرسه ميراثي حيات و مدرسه سلطاني، خاطرنشان کرد: بخشي از مدرسه حيات از سوي ميراث فرهنگي به ثبت رسيده است و بخش ديگري از آن تخريب شده که مجددا بر اساس نقشه اصلي ساختمان ساخته شد.

شماره روزنامه:7104
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در یکشنبه, 21 دی 1399

موارد مرتبط