چاپ کردن این صفحه

رییس مجمع خیرین شهرساز وفرهنگ ساز شیراز:  

سمن ها با ابزارهای مشورتی راهکارهای نو به جامعه ارایه دهند  

توسط گلریزخاتمی/ خبرنگار 16 مرداد 1400 48 0
جلسه هم اندیشی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز ، مجمع جوانان فارس وابسته به اداره کل ورزش وجوانان فارس با حضور مدیر عامل و تنی چند از اعضای مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز، مدیر کل و معاون ورزش جوانان استان و جوانان نیک اندیش در سرای فرهنگ مهربانی یک واقع در بلوار شهید چمران برگزار شد.

مدیر کل ورزش و جوانان فارس با بیان اینکه ۱۳۶ سمن در استان فارس و ۸۶ سمن در شیراز فعال هستند خاطر نشان کرد :راس این سمن ها مجمع جوانان است که تشکیل شده از نه نفر جوان خوش فکر و علاقه مند به کارهای فرهنگی و خیرخواهانه ، که در راستای رفع مشکلات جامعه و جوانان فعالیت حایز اهمیتی دارند.

عباس حاجی زاده با بیان اینکه کار را باید به جوانان سپرد گفت در حوزه فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و غیره در هر زمان کار به جوانان محول شده به نحوه مطلوب به سرانجام رسیده است

وی با اشاره به اینکه دولت در زمینه توسعه اقتصادی و عمرانی بیشتر توجه داشته است افزود: مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز در حوزه فرهنگ و فرهنگ سازی رویکرد قابل قبولی داشته است

مدیر عامل مجمع خیرین شهرساز وفرهنگ ساز شیراز نیز در این نشست ضمن قدردانی از حضورجوانان و رقم خوردن این پیوند ارزشمند در بکار گیری اندیشه های ناب در آینده وتاثیر گذار بودن آن اظهار داشت :هم فکری و پیوند سمن ها کاری نو و ارایه الگو به جامعه است.

وی بهره گیری از نقطه نظرات خیرین وجوانان همسو را ظرفیتی مناسب برای پیشبرد اهداف تعیین شده دانست و افزود: با مشارکت سمن ها در کارهای فرهنگی و انسان دوستانه در جامعه اتفاقی بزرگ و ارزشمندی رقم میخورد که مردم عزیزمان از آن بهره مند میشوند.

سید عبدالرضا دستغیب گفت : رسالت این مجمع فرهنگسازی و رسیدگی به نیازهای اصلی جامعه است. در این راستا تمامی فعالیت ها اولویت بندی شده و باتوجه به اینکه دومین عامل مرگ میر بعد از عارضه قلبی و به غیر از کرونا تصادفات است یکی از طرحهای که شاخص این مجمع است و در چند سال اخیر طرح همیار مهربان ترافیک بوده که بصورت جمعی وبا حضور نیروهای داوطلب در تقاطع های پرتردد سطح شهر آموزش ترافیک به مردم ارایه می شوند .

نایب رئیس این مجمع در جمع جوانان نیک اندیش شیرازی با اشاره به عملکرد و فعالیتهای این مجمع بویژه در بحث فرهنگ سازی که در راستای نیازهای اصلی شهر شیراز و شهروندان طراحی وارایه شده است گفت: از جوانان می خواهیم با ارایه طرح و ایده های نو در راستای کارهای فرهنگی و بهره مندی مردم عزیز شیراز با این مجمع همکاری و تعامل مثبت داشته باشند.

علی نوید گویی افزود: در حوزه ورزش بخصوص فوتبال باید دست در دست هم یکبار دیگر یک تیم در لیگ برتر داشته باشیم و دوباره شور و شوق را برای جوانان بازگردانیم.

وی افزود: فرهنگ در ورزش یک ضرورت است و باید از کودکی باشگاه های ورزشی فرهنگ را بصورت جد به کودکان آموزش دهند و برایشان این موضوع مهم را نهادینه کنند.

در ادامه عضو هیات مدیره مجمع با اشاره به رسالت و کارکرد این مجمع که پاسخ به نیازها و انتظارات اصلی مردم و نیازمندان شهر شیراز است گفت: در زمینه احیای فرهنگ بومی و تمدنی جهت یادآوری عظمت این شهرباید تلاش کرد و بر اساس این مولفه در شش ساله گذشته با همت مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز و همکاری شهرداران وقت این مجمع توانسته کارکرد قابل قبولی را به منسه ظهور برساند.

عبدالمحمد طاهری افزود:در راستای اشاعه فرهنگی که در خور شهر شیرازباشد تا کنون توانسته ایم از طریق ایده پردازی، نظر سنجی و نیاز سنجی در حوزه فرهنگی و اجتماعی و عمرانی بخشی از مشکلات جامعه را تعدیل کنیم

وی بهره گیری از نقطه نظرات خیرین وجوانان همسو را ظرفیتی مناسب برای پیشبرد اهداف تعیین شده دانست و افزود: با مشارکت سمن ها در کارهای فرهنگی و انسان دوستانه در جامعه اتفاقی بزرگ و ارزشمندی رقم میخورد که مردم عزیزمان از آن بهره مند میشوند.

در ادامه این نشست مشورتی ، پیرامون مسائل فرهنگی و اجتماعی و رفع معایب و برطرف کردن مشکلات جامعه بویژه برای جوانان نقطه نظراتی بیان شد و مقرر شد هر دو مجمع با تعامل در کارهای داوطلبانه فرهنگی همکاری لازم انجام دهند

شایان ذکر است علی نوید گویی به رسم یادبود به اعضای مجمع خیرین جوانان یک جلد کتاب هدیه داد و در پایان رییس مجمع جوانان با بازدید از درخت مهربانی و برداشتن یک پاکت از این درخت، بررفع مشکلات خانواده نیازمند تاکید کرد.

شماره روزنامه:
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در شنبه, 16 مرداد 1400

موارد مرتبط