چاپ کردن این صفحه

آيت اله دژکام از رنج 30 ساله خود سخن گفت:

در استان فارس ، با هم نيستيم!   منتخب سردبیر

توسط احمدرضا سهرابی/ روزنامه نگار 16 مرداد 1400 103 0
«حدود 30 سال است رنج من اين است که چرا متأسفانه ما در اين استان با هم نيستيم!»


به نظر مي رسد اين جمله، سالهاست درد دل بسياري از دلسوزان توسعه و پيشرفت استان است که اين بار، نماينده رهبر معظم انقلاب در فارس به آن اشاره مي کند.
آيت اله دژکام که در ديدار شماري از خبرنگاران و روزنامه نگاران در شيراز سخن مي گفت با تأکيد بر اينکه استان فارس از اين اختلاف ها ضرر کرده است، نقش رسانه را در اين رهگذر پررنگ دانست و افزود: رسانه ها مي توانند در اين زمينه موجب هم افزايي شوند.
او که به مناسبت بزرگداشت روز «خبرنگار» سخن مي گفت، تصريح کرد: ما اگر يد واحده شويم خيلي قوي تر از اين مي توانيم باشيم.
امام جمعه شيراز همچنين با اشاره به کارکرد شوراي راهبردي فارس تأکيد کرد: در طرح هاي بزرگ استان بايد نگاه به رسانه و تبليغ را هم در نظر گرفت.
بايد يک تشکل شکل بگيرد
نماينده رهبر معظم انقلاب در فارس با اشاره به پاره اي تنگناها و مشکلات معيشتي و اقتصادي خبرنگاران، بر لزوم تشکل منسجم در اين استان تأکيد کرد و گفت: اگر مي خواهيد کار نتيجه بخش انجام دهيد با تشکل قوي داشته باشيد.
آيت اله دژکام خاطرنشان کرد: اگر اين تشکل شکل بگيرد، در طول يک حرکت مستمر مي توان به خواسته ها و مطالبات رسيد.
او در همين رهگذر گفت: وظيفه من پيگيري مطالبات شما نيست چرا که مطالبات شما در جريان امور و پي گيري هاي روزانه گم مي شود اما حامي هستم.
امام جمعه شيراز در عين حال بر اين کته هم تأکيد کرد که تشکل شما نبايد جناحي و جرياني باشد بلکه بايد دلسوزانه بنشينيد و اين کار را شکل دهيد.
رسانه نبايد دولتي باشد
نماينده رهبر معظم انقلاب در فارس با تأکيد بر اهميت «اقتصاد رسانه» گفت: ما معمولاً از يکي دو طرف مي افتيم، يا مي خواهيم خيلي ارزشي عمل کنيم و مسئله اقتصاد را پاک مي کنيم که اين خطاست و يا به گونه اي ديگر رفتار مي کنيم.
آيت اله دژکام افزود: ما رسانه دولتي مي خواهيم اما رسانه نبايد دولتي باشد چرا که اگر رسانه دولتي شود با مشکل مواجه مي شويم.
او يادآور شد: ما آخوندها پيشگام انقلاب بوديم اما هنوز منبرمان را با دولت ها گره نزده ايم چرا که در غير اين صورت حريت مان از بين مي رود.
نبايد حرف براي خدا زدن از يادمان برود
نماينده رهبر معظم انقلاب در فارس با تأکيد بر لزوم و اهميت خوردن «نان حلال» گفت: اگر لقمه حرام بخوريم، با رفتارهاي هنجارشکنانه مواجه خواهيم شد.
آيت الله دژکام در بخش پاياني اين نشست، تصريح کرد: همه مسائل، مشکلات و مطالبات را مطرح کرديم اما نبايد حرف زدن براي خدا از يادمان برود چرا که نه کسي مي تواند به ما نان دهد و نه کسي مي تواند نان از ما ببرد.

شماره روزنامه:7261
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در شنبه, 16 مرداد 1400

موارد مرتبط