چاپ کردن این صفحه

به شکل ويديو کنفرانس و به دستور رئيس جمهوري انجام شد؛

گشايش کارخانه نوآوري در شيراز منتخب سردبیر

توسط پریسا گلریزخاتمی 19 دی 1399 54 0
عنايت الله رحيمي، روز پنجشنبه در آيين افتتاح کارخانه نوآوري شيراز که به شکل ويدئو کنفراس به دستور رييس جمهوري انجام شد گفت: از ابتداي سال 98 با هماهنگي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري براي راه اندازي اين کارخانه وارد عمل شديم و امروز و بر اساس  توافق بين وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، معاونت علمي و فناوري، استانداري فارس، ITMC و شرکت سرمايه گذاري عطار، شاهدافتتاح اين کارخانه هستيم.


استاندار فارس گفت: کارخانه نوآوري شيراز که محلي براي شناخت فرصت ها و تقويت افراد در اين زمينه است، در توسعه و پيشرفت استان و کشور اثرگذار خواهد بود.
وي افزود: اين کارخانه با توجه به سوابق استان فارس در زمينه برق، الکترونيک و مباحث علمي و همچنين با توجه به وجود دانشگاه شيراز و دانشگاه علوم پزشکي شيراز، ميتواند اثرگذاري فراواني در توسعه استان و کشور داشته باشد.
استاندار فارس اضافه کرد: در کارخانه نوآوري شيراز 14 ميليارد تومان هزينه شده و 39 تيم استارتاپ و 67 تيم پاره وقت در حوزه هاي تخصصي جذب اين کارخانه شده اند.
رحيمي، تعداد شرکتهاي فناور و دانش بنيان فارس را حدود يک هزار و 89 شرکت برشمرد و افزود: در سال 95 تعداد شرکتهاي دانش بنيان در اين استان 53 شرکت بود که امروز به 204 شرکت رسيده است.
وي همچنين يادآور شد: در سال 93 در استان 330 شرکت فناور داشتيم که امروز به 901 شرکت افزايش يافته است.

رييس جمهور در اين خصوص از طريق ويدئو کنفرانس گفت: شيراز از ديرباز به عنوان مرکز مهم الکترونيک کشور مطرح بوده و امروز هم در زمينه فناوريهاي نوين جايگاه خاص و ويژه اي دارد.
حجت الاسلام والمسلمين حسن روحاني افزود: کارخانه هاي نوآوري ميتوانند فضاي کشور را تغيير دهند، يکي از فضاهاي بسيار دلگرم کننده براي همه، فضاي علم و دانش و فناوري است و اين مراکز ميتوانند هم مشوق و هم هدايتگر باشند.
وي ادامه داد: با وجود چنين کارخانه اي، دانشجويان سالهاي آخر دانشگاههاي مختلف که خودشان صاحب ابتکار و علاقه مند هستند به اين مرکز مراجعه ميکنند و اين محيط ميتواند براي آينده زندگي آنها بسيار موثر باشد. رئيس جمهوري بيان کرد: فضايي که امروز در کشور براي شرکتهاي دانش بنيان ايجاد شده، مشاغل بسيار ارزشمندي براي جوانان تحصيل کرده ما به وجود آورده است بنابر اين کار بسيار ارزشمند و مهمي در شيراز انجام شده و اميدواريم در شهرستانهاي بزرگ استان هم شاهد ايجاد کارخانه هاي نوآوري باشيم.
گفتني است کارخانه نوآوري شيراز در فضايي به مساحت 15 هزار مترمربع در مجموعه کارخانه آي.تي.ام.سي در حال احداث است که فاز نخست آن به مساحت 9 هزار مترمربع به دستور دکتر روحاني رئيس جمهوري کشورمان افتتاح شد.

شماره روزنامه:7102
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در جمعه, 19 دی 1399

موارد مرتبط