چاپ کردن این صفحه

۵ مهر آخرین فرصت استفاده از تخفیف ۱۷ درصدی عوارض و صدور پروانه های ساختمانی شهرداری شیراز منتخب سردبیر

خبرنگار :   24 شهریور 1399 72 0
 معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز از مهلت باقیمانده برای بهره مندی از تخفیف ۱۷درصدی عوارض و صدور پروانه‌های ساختمانی خبر داد.

محمد هادی هاشم پور با اشاره به مصوبه کاهش عوارض شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط گسترش ویروس کرونا و تاثیر مستقیم آن بر اقتصاد شهر، رکود موجودو همچنین کاهش چشمگیر درآمدهای شهرداری های کشور، لایحه تشویقی عوارض ساختمانی با هدف اعمال سیاست‌های تشویقی و حفظ انضباط اقتصادی شهری به تصویب شورای اسلامی شهر شیراز رسید که بر این اساس ۵ مهر آخرین فرصت استفاده ازکاهش ۱۷ درصدی عوارض ساختمانی شهرداری شیراز در نظر گرفته شده است.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز ضمن تاکید بر اهمیت این مصوبه، آن را نشانه انعطاف پذیری مدیریت شهری شیراز برای انطباق با شرایط بحران اقتصادی دانست واظهار کرد: اکنون درآمدهای شهرداری های‌کشور به ویژه در سطح کلان شهری از چند منظربا کاهش مواجه است؛ به طوری که محدودیت ترددها و فاصله گذاری های اجتماعی از یکسو و چشم انداز مبهم اقتصادی از سوی دیگر باعث شد که درآمدهای شهری به ویژه درماه‌های پایانی سال گذشته و ابتدای سال جاری که همواره به طور معمول زمان طلایی مراجعات سرمایه گذاران ساختمان و مودیان بوده است شکل نابسامان و پر رکود به خودبگیرد.

وی به تأثیر تعطیلی بسیاری از مشاغل از جمله مشاغل مرتبط با صنعت ساختمان اشاره کرد و افزود: بخش مهم دیگر آسیب درآمدی نیز ناشی از تعطیلی و رکود سنگین اقتصادی ماه‌ها بر اثر سیاست قرنطینه گی اجتماعی و محدودیت فعالیتهای صنوف و به تبع آن کاهش درآمدهای دولت و شهرداری‌ها از محل اخذ مالیات بر ارزش افزوده بوده است وتصمیمات نهادهای فرادست به ویژه ستاد ملی مبارزه با کرونا نظیر بخشودگی و تعویق اخذ مالیات ها، اجاره بها و عوارض نیز مشکلاتی برای تحقق بودجه‌های مصوب ایجاد نموده است که به رغم آن ها شهرداری شیراز و شورای پنجم در جهت احترام به شهروندان،سیاست همدلی و مدارا را در پیش گرفتند.

معاون شهردار شیراز در ادامه به ضرورت این مصوبه پرداخت و خاطرنشان کرد: در راستای برون رفت از بحران اقتصادی شهر و کمک به کسب و کارهای مرتبط با ساخت و ساز و باتوجه به نامگذاری سال جهش تولید و لزوم حمایت از آسیب‌دیدگان بخش ساختمان، این مصوبه اجرا گردید که در آن مشوق هایی برای ایجاد انگیزه در فعالان و سرمایه‌گذاران صنعت ساخت و ساز از جمله کاهش پلکانی بهای عوارض و صدور پروانه‌های ساختمانی لحاظ گردیده و هم اینک در حال اجراست.

هاشم پور اعمال تخفیفات عوارض ساختمانی را فرصتی تشویقی برای سرمایه گذاران بخش مسکن دانست و افزود: در راستای بازگشایی معابر، توجه به بهسازی بافت های فرسود و همچنین ساماندهی سکونت گاه های غیر رسمی از طریق حمایت از تولید وعرضه مسکن، مدیریت شهری شیراز این مصوبه را اجرایی نموده اند.

  سه ماهه سوم ۱۴ درصد 

وی در پایان ضمن تاکید بر کاهش ۱۷ درصدی عوارض ساختمانی، آخرین مهلت استفاده ازآن را ۵ مهرماه اعلام و تصریح کرد: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز، این میزان از ۶ مهر تا ۵ آذرماه سال جاری به ۱۴ درصد تقلیل خواهد یافت. لذا از کلیه سرمایه‌گذاران ساختمان و سازندگان مسکن دعوت می شود تا از فرصت باقی مانده و بهره مندی از تخفیف ١٧ درصدی استفاده نمایند.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در دوشنبه, 24 شهریور 1399
سردبیر

روزنامه عصرمردم در۱۶آدر سال ۱۳۷۴ به نام عصرو با رویکرد فرهنگی سیاسی اجتماعی  وبا گستره استانی به مدت ۴ سال بدون وقفه انتشار یافت با توجه به استقبال خوب مخاطبان با نام عصرمردم  و با گستره سراسری در استان‌های جنوبی و مرکزی کشور توزیع شد مهم‌ترین ابتکار و موفقیت روزنامه عصر مردم از آغاز تا به اکنون که ۲۵ سال از انتشار آن می‌گذردانتشار هفته‌نامه ها و ویژه نامه های شهرستانی است که هم اکنون نیز تعدادی از آنها در حال انتشارند.

https://asremardom.ir/

آخرین‌ها از سردبیر

موارد مرتبط