چاپ کردن این صفحه

افشين انصاري در گفت و گو با عصرمردم خبر داد:

واريز سود سهام عدالت در اسفندماه منتخب سردبیر

توسط زهرا جعفري/ روزنامه نگار 19 آذر 1399 158 0
مديرعامل شرکت سرمايه گذاري سهام عدالت استاني در فارس، گفت: اواخر اسفندماه سود قابل توجهي به حساب سهامداران سهام عدالت که روش غيرمستقيم را انتخاب کرده اند واريز خواهد شد.


افشين انصاري با بيان اينکه از 3 ميليون و 350 هزار نفر سهامدار سهام عدالت در استان 2 ميليون و 20 هزار نفر روش غيرمستقيم مديريت سهامشان را انتخاب کرده اند، افزود: 40 درصد سهام سهامداران عدالت غيرقابل فروش است زيرا از 49 شرکتي که سهامشان در قالب سهام عدالت ارايه شده، 36 شرکت بورسي هستند و روزانه سهامشان در بازار بورس معامله مي شود.
وي تصريح کرد: شرکت سرمايه گذاري سهام عدالت استاني در فارس با مديريت سهام اعضاي خود در بازار بورس اواخر سال جاري سود قابل توجهي را به حساب سهامداران واريز خواهد کرد.
انصاري درخصوص مبلغ اين سود، گفت: با توجه به اين که در مجمع عمومي بايد درصد سود پرداخت شده مشخص گردد، لذا نمي توان الان درخصوص ميزان سود صحبت کرد اما از آنجايي که ميزان پرداخت سود نمي تواند کمتر از 10 درصد باشد لذا قطعاً ميزان سود پرداختي قابل ملاحظه خواهد بود.
مديرعامل شرکت سرمايه گذاري سهام عدالت استاني در فارس افزود: قرار است 7 شرکتي که سهامشان به صورت سهام عدالت عرضه شده اما بورسي نيستند نيز در قالب تير هولدينگ وارد معاملات بورسي شوند که اين مهم در حال حاضر در دست پيگيري است و به محض نهايي شدن سهامداران مي توانند نسبت به صد درصد سهام خود فروش يا معامله انجام دهند.
انصاري با بيان اين که اين شرکت در خصوص وضعيت ساير سهامداران سهام عدالت که روش مستقيم مديريت سهام را انتخاب کرده اند و ميزان پرداخت هايي صورت گرفته، اطلاعي ندارد، گفت: البته از آنجا که اکثر سهامداران آشنايي حرفه اي با بازار سهام ندارند و سهامداران با روش مستقيم در صورت قصد فروش از طريق درگاه هاي بانکي مي توانستند عمليات مدنظر خود را دنبال کنند لذا بحث واسطه در واسطه نيز پيش آمد. زيرا بانک ها از طريق کارگزاري هاي بورس اين اقدام را دنبال نمودند که با توجه کارمزد بانکي و سود متعلقه به کارگزاري ها يک بحث واسطه در واسطه نيز به وجود آمده است.
مديرعامل شرکت سرمايه گذاري سهام عدالت در فارس خاطرنشان کرد: قيمت سهام در بازار بورس براساس عرضه و تقاضا است لذا
هر چه عرضه بيشتر شود، قيمت ها پايين تر مي آيد، لذا يکي از دلايلي که باعث شد سهام سهامداران عدالت با قيمت اوليه به فروش نرود همين عرضه زياد زياد و بازار ريزشي سهام بود که موجب شد برخي سهامداران پول آن چناني دستشان نگيرد يا به صورت قطره چکاني دريافت کنند.
نهاد شرکت سرمايه گذاري سهام عدالت فارس معاملاتي شد
وي در ادامه از طي تشريفات قانوني شرکت سرمايه گذاري سهام عدالت فارس براي حضور در بازار بورس سخن گفت و اظهار داشت: در
11 شهريور ماه اين شرکت به عنوان 565 شرکت بورسي پذيرفته شده و در 11 آذرماه سال جاري نمادش معاملاتي شد.
آذرماه آخرين مهلت نيست
انصاري همچنين درخصوص اعلام اين خبر که گفته شده پايان آذرماه آخرين زمان ثبت نام در سامانه سجام است، گفت: بحث پايان مهلت اصلا مطرح نيست، لذا هرگونه اعلام تاريخ و مهلتي را قويا رد کرده و تأکيد مي شود براي امکان خريد و فروش هرچه سريع تر افراد داراي سهام عدالت در سامانه سجام نام نويسي نمايند.
وي از سهامداراني که تاکنون در سامانه سجام نام نويسي نکرده اند، خواست از طريق روش خود ثبت-نامي نسبت به اين مهم اقدام نمايند.
انصاري همچنين از سهامداران خواست در فروش سهام خود عجله نکنند زيرا سال آينده سال رشد اين سهام ها خواهد بود.

شماره روزنامه:7077
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 19 آذر 1399

موارد مرتبط