چاپ کردن این صفحه

تا انتخابات 1400                                                              تا انتخابات 1400                                                              

وستفالياي ايراني منتخب سردبیر

توسط زهرا جعفری/ روزنامه نگار 25 ارديبهشت 1400 66 0
به سيزده رسيديم ،13هم سياسي انتخابات مصادف است با اولين آن در سده جديد خورشيدي و بر حسب اتفاق پيچيده ترين آن !از شور و حالي که چندان خبري از آن نيست تا نامشخص بودن قابل تامل کانديداهاي اصلي !

در سايه چنين پيچيدگي خاص ! ششمين انتخابات شوراها شايد بتواند به مدد تكثر هميشگي و تاييد صلاحيتهاي دقيقه نودي خود به ايجاد شور و حال در اين انتخابات خاص کمک نمايد.

به رسم ديرين تلاش خواهيم کرد در ستون "وستفالياي ايراني "ضمن پرداختن و ارائه آخرين اطلاعات و اخبار و البته بر اساس ماهيت جذاب خود "حاشيه‌هاي "اين انتخابات ،در مسير انتخاب
"شايسته تر "گامي هر چند کوچک اما موثر داشته باشيم !

"حق انتخاب" ،از والاترين حقوق در همه برش‌هاي زندگي انسان هاست و در اين ميان ايفاي اين حقوق در سپهر سياسي بي شک موثرترين آن در سرنوشت جمعي است !

آينده روشن فرداي ايران عزيز غايت و نهايت ما ،در ستون "وستفالياي ايراني "است .

چنين بادا....

*صلح همه جانبه ، رسيدن به همگرايي

******

48 نفر ديگر تأييد صلاحيت شدند

با پايان يافتن زمان قانوني رسيدگي به اعتراضات داوطلبان ششمين دوره انتخابات شوراها در هيئت هاي نظارت استاني در پايان روز 22 ارديبهشت ماه، شنيده مي شود؛ 48 نفر از کانديداي رد صلاحيت شده در هيئت هاي اجرايي و نظات شهرستان شيراز تأييد صلاحيت شده اند.

در بين افراد تأييد صلاحيت شده نام چهره هاي شاخص نيز ديده مي شود.

در همين راستا روز گذشته نتايج بررسي اعتراضات داوطلبان در هيئت نظارت استان از طريق فرمانداري به اطلاع داوطلبان رسانده خواهد شد.

گفته مي شود؛ 20 نفر از 48 داوطلب تأييد صلاحيت شده در اين مرحله از کانديداي اين دوره از انتخابات در کلانشهر شيراز مي باشند.

4 روز زمان اعتراض

براساس تقويم زمانبندي انتخابات، داوطلباني که در اين مرحله رد صلاحيت شده و به نتايج اعلامي هيئت نظات اعتراض دارند، 4 روز فرصت خواهند داشت تا مراتب اعتراض خود را به هيئت مرکزي نظارت اعلام کنند.

هيئت نظارت مرکزي نيز 10 روز فرصت خواهند داشت تا به اعتراضات رسيدگي و نتايج را اعلام نمايند.

ارائه ليست؛ پايان ارديبهشت ماه

شنيده مي شود با پايان يافتن روند مصاحبه ي داوطلبان در کميته مصاحبه شوراي ائتلاف نيروهاي انقلاب (شانا) و شوراي وحدت در کلانشهر شيراز، ليست مورد حمايت اين دو شورا براي ششمين دوره انتخابات شوراها آخر همين ماه اعلام مي شود.

گمانه زني ها حکايت از اين دارد که در ترکيب اين ليست 5 نفر از اعضاي شوراهاي چهارم و پنجم، 3 نفر از مديران شهرداري، يک خانم، يک فعال فرهنگي- سياسي و يک صاحب نظر اقتصادي ديده مي شود.

شماره روزنامه:7193
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در شنبه, 25 ارديبهشت 1400

موارد مرتبط