چاپ کردن این صفحه

تا انتخابات 1400

وستفالياي ايراني منتخب سردبیر

توسط زهرا جعفری/ روزنامه نگار 04 خرداد 1400 118 0
به سيزده رسيديم ،13هم سياسي انتخابات مصادف است با اولين آن در سده جديد خورشيدي و بر حسب اتفاق پيچيده ترين آن !از شور و حالي که چندان خبري از آن نيست تا نامشخص بودن قابل تامل کانديداهاي اصلي !


در سايه چنين پيچيدگي خاص ! ششمين انتخابات شوراها شايد بتواند به مدد تكثر هميشگي و تاييد صلاحيتهاي دقيقه نودي خود به ايجاد شور و حال در اين انتخابات خاص کمک نمايد.
به رسم ديرين تلاش خواهيم کرد در ستون "وستفالياي ايراني "ضمن پرداختن و ارائه آخرين اطلاعات و اخبار و البته بر اساس ماهيت جذاب خود "حاشيه هاي "اين انتخابات ،در مسير انتخاب
"شايسته تر "گامي هر چند کوچک اما موثر داشته باشيم !
"حق انتخاب" ،از والاترين حقوق در همه برشهاي زندگي انسان هاست و در اين ميان ايفاي اين حقوق در سپهر سياسي بي شک موثرترين آن در سرنوشت جمعي است !
آينده روشن فرداي ايران عزيز غايت و نهايت ما ،در ستون "وستفالياي ايراني "است .
چنين بادا....

  • صلح همه جانبه ، رسيدن به همگرايي


اعتراض نميكنم
مسعود پزشکيان گفته است : به رد صلاحيتش اعتراضي نخواهد کرد:وي ضمن تشکر از اقشار مختلف مردم از تمام استانها، شخصيتها و احزاب که لطف و حمايت خود را از او اعلام کرده اند، گفته است :قصد اعتراض به تصميم شوراي نگهبان را نداشته و هيچگونه رايزني جهت احراز صلاحيت خود نکرده و نخواهم كرد.
آغاز تبليغات
با اعلام نهايي اسامي داوطلبان انتخابات رياست جمهوري، تبليغات اين انتخابات آغاز شد.
ماده 66 قانون انتخابات رياست جمهوري تصريح مي کند که «فعاليت هاي انتخاباتي نامزدهاي رياست جمهوري رسماً از تاريخ اعلام اسامي آنان به وسيله وزارت کشور آغاز و تا 24 ساعت قبل از شروع اخذ رأي خاتمه ميپذيرد.»
كوه زاييد،موش زاييد
علي جنتي وزير ارشاد دولت يازدهم در واکنش به اسامي کانديداهاي تاييد صلاحيت شده براي انتخابات رياست جمهوري نوشت: «سرانجام پس از ده روز بحث و مناقشه شوراي نگهبان نامزدهاي مورد نظر خود را براي رياست جمهوري اعلام نمود؛ يک ضرب المثل فارسي ميگويد "کوه زاييد، موش زاييد!" بديهي است با اين تعداد کانديداي پوششي از هم اکنون نتيجه انتخابات روشن است و آنچه در اين ميان با مشارکت اقليت قرباني ميشود، جمهوريت نظام خواهد بود»
3مناظره تلويزيوني
سيد احسان قاضي زاده هاشمي عضو کميسيون بررسي تبليغات انتخابات رياست جمهوري، درباره مناظره هاي انتخاباتي اظهار داشت: با توجه به تعيين تعداد نامزدهاي تأييد صلاحيت شده، طبق پيش بيني که انجام گرفته است، سه مناظره ي زنده تلويزيوني بين نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري خواهيم داشت و جدول پخش آن اعلام خواهد شد.
وي افزود: هر يک از مناظره ها حداقل سهساعت خواهد بود و چنانچه نامزدها مواردي که خلاف قانون است را بيان کنند، به نامزد ديگر فرصت خواهيم داد و ممکن است اين زمان از سه ساعت افزايش پيدا کند.
گفتني است: سيد ابراهيم رئيسي، سعيد جليلي، محسن رضايي، محسن مهرعليزاده، عبدالناصر همتي، عليرضا زاکاني و سيد اميرحسين قاضي زاده هاشمي توسط شوراي نگهبان تأييدصلاحيت شدند.

شماره روزنامه:7202
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در سه شنبه, 04 خرداد 1400

موارد مرتبط