وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربر *
کلمه عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد یک حساب کاربری

فیلدها با ستاره (*) مشخص شده اند مورد نیاز است.
نام *
نام کاربر *
کلمه عبور *
تائید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تأیید ایمیل *
کپچا *
Reload Captcha

  عملکرد یکساله سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز منتخب سردبیر

  توسط عصرمردم 06 بهمن 1401 133 0
  نشست خبری مشترک عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز با رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری با موضوع ارائه عملکرد یک ساله این سازمان برگزار شد.
  افسانه خواست خدایی، ناظر شورای شهر در سازمان سیما و منظر شهرداری شیراز گفت: در توسعه فضای سبز شهر از گونه های بومی کم آب بر  استفاده می کنیم.
  او با تاکید بر پرداختن به مسایل زیرساختی خاطرنشان کرد: طرح کاشت صد هرار نهال نارنج یکی از طرح های موثر در گسترش فضای سبز شیراز است که با اقلیم متطقه سازگار بوده و در کنار ان سعی داریم در توسعه فضای سبز شهر از گونه های بومی کم آب بر  استفاده کنیم. 
  وی اظهار داشت:این طرح در چهار فاز از جمله معابر اصلی شهر،باغات شهر،مکانهای عمومی مثل مسجد، مدرسه و پادگان و در وهله اخر محلات سبز با ارایه نهال درب منازل با کمک یاران شورا اجرا میشود، که در حال حاضر بخش زیادی از عملیات کاشت انجام شده و در سالهای بعد طرحهای دیگری را اجرا میکنیم.
  او تصریح کرد:یکی دیگر از اقدامات این سازمان در این مدت اجرای طرح زاگرس سبز با کاشت گونه های بذر کم آب بر و بومی در ارتفاعات شهر البته با استفاده از مشارکت مردم بود و با اجرای همین دو طرح در آینده شاهد رویش مجدد در شهر خواهیم بود. 
  این مقام مسئول با اشاره به اجرای طرح کاشت یک نهال به ازای تولد هر نوزاد به نام خود نوزاد به دنیا آمده اظهار داشت: در کنار اینها یکی از اساسی ترین اقداماتی که در حال پیگیری ان هستیم هوشمند سازی فضای سبز و سیما شهری و تشکیل بانک اطلاعاتی است. 
  عضو شورای شهر شیراز با اشاره به این موضوع که در احیا قناتها نیز طی این مدت اقدامات خوبی صورت گرفته است گفت: این پروژه های عمرانی و اب رسانی همه به سمتی میرود که به صورت زیر ساختی کاری در خور انجام شود که برای توسعه فضای سبز شهر از باشد.
  خواست خدایی گفت:همچنین در زمینه زیباسازی به ویژه زیبایی شبهای شهر المانهای نوری مناسبی طراحی شده و در کنار ان با توجه به اینکه در چند سال اخیر به دلیل کرونا مردم شاهد تحولی در شهر نبودند،اعلام کردیم که در حوزه زیباسازی امسال به نوعی کار شود که مردم شاهد یک تحول مثبت واساسی در زیباسازی شهر باشند. 
  وی ادامه داد: در همین راستا نیز کارگروه المانهای نوروز تشکیل شده و با توجه به تقارن نوروز با ماه رمضان اعلام کردیم  المانهایی متناسب با نوروز هم داشته باشیم.همچنین در این رابطه کارگاه هنری با حضور هنرمندان مطرح شهر تشکیل شده تا هنرمندان شهر بتوانند طرحهای خود برای زیباسازی شهر را در اینجا اجرا کرده و هنر خود را در شهر مشاهده کنند و شاهداتفاقات خوبی در این حوزه باشیم.
  خواست خدایی ادامه داد:امروز یکی از مشکلات حوزه مدیریت شهری ثبات مدیریت است،موضوعی که میتواند نقطه عطف سازمان باشد مدیر باید ابتدا حوزه فعالیت خود را بشناسد و بعد کار خود را انجام دهد و اگر ثبات در مدیریت نباشد این شناخت به سرانجام نمیرسد  بشناسد. 
  خواست خدایی با اشاره به بررسی اصلاح جریمه قطع درختان گفت:با توجه به اینکه به ویژه در قسمت های برخوردار شمال شهر گاه شاهد بودیم فرد برای انکه حتی نمای ساختمان دیده شود درختان را قطع و جریمه ای را هم میپرداخت، این طرح  در شورای شهر شیراز مطرح شد که هم اکنون  در دست بررسی است و قصد داریم عوارض و جرایم ناشی از قطع درختان را به نوعی تغییر دهیم که باز دارنده باشد و برای هیچکس ارزش، نداشته باشد درختی را قطع کرده و باغی را خشک کند. 
  عضو شورای شهر شیراز تصریح کرد:یکی دیگر از طرحهای این مدت طرح مدیریت محتوا تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر است که لایحه ان توسط سازمان به شورا ارائه شده تا شاهد ساماندهی محتوا این تابلوها در شهر باشیم. 
  خواست خدایی از شفافیت در قرارداد نیروهای انسانی به عنوان دیگر دستاورد این مدت سازمان یاد کرد و گفت:یکی تز مهمترین اقدامات این دوره مدیریت سازمان این بود که  دست خیلی از مافیاهای فعال در این  سازمان را قطع کردند. 
   
   
  رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز  نیز در این نشست با اشاره به برخی فعالیتهای این سازمان در یک ساله گذشته از جمله نورپردازی میدان «قرآن» از تغییر المان طاووس جدید با المان قبلی این محل که مورد مباحثه بود گفت:این حق مردم است که بدانند در حوزه مدیریت شهری به ویژه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز چه اقداماتی انجام شده روی داده است، معتقدیم سازمان و ساختار آن باید بتواند در خصوص نیروی انسانی  طرح و برنامه ها ساماندهی را عملیاتی کند.
  روح ا.. مظفری با اشاره انعقاد ۱۰تفاهم نامه با مجموعه های خارج از سازمان در این مدت گفت:بودجه مصوب سال قبل ما ۹۶میلیارد بود که امسال به 216 میلیارد تومان افزایش یافت، این در حالی است که نیمی از ان تا دی ماه به ما داده شد اما با این حال فعالیت سازمان و طرحها ادامه دار است و ۹۰میلیارد تومان ایجاد تعهد شد. 
  وی اظهار داشت: همچنین بودجه درآمدی ما نیز از ۵۰میلیارد تومان سال قبل امسال با بیش از سه برابر افزایش به ۱۸۰میلیارد تومان افزایش یافت این در حالی بود که درآمد شهر سه برابر نشده بود، که در راستای تامین این بودجه ۱۵درصد سطوح تبلیغاتی افزایش یافت و با احتساب ۶۰میلیارد تومان پروژه سرمایه گذاری در یک بخش و چند مورد دیگر امروز توانستیم تا کنون ۴۵درصد در امد را کسب کنیم. 
  مظفری با اشاره به تولید ۳۰۰هزار نهال و گل و گیاه در نهالستان شهرداری اظهار داشت: در این مدت ۱۷هکتار از باغات رها شده با حمایت دستگاه های قضایی در اختیار سازمان قرار گرفته است تا به شکل باغ باقی بماند و تغییر کاربری نداشته باشد.
   وی با اشاره به اینکه کاشت سالانه ۲ میلیون نهال با همکاری منابع طبیعی در دستور کار قرار دارد،تصریح کرد:علاوه بر این سه لایحه نیز تدوین شده  که از ان جمله میتوان به لایحه بازدارنگی قطع اشجار برای جلوگیری از قطع درختان اشاره کرد.
  مظفری  با اشاره به بررسی و تایید بیش از  ۴۰ طرح فضای شهری در این یکسال گفت: برگزاری ۵ جشنواره، ۶فراخوان و ۴ رویداد مهم ، بازسازی و بهسازی باغات «دلگشا» و «جهان نما» و همچنین احیا باغ «گلها» از جمله اقدامات ما در این مدت بود کت در دستور کار قرار گرفت.
  وی با اشاره به اجرای ۲۷میلیارد تومان پروژه در حوزه مهندسی افزود: نورپردازی کوچه گذر «گوته»، احیای دریاچه و آبنمای بوستان «آزادی» و نورپردازی میدان «قرآن» (طاووس)، نورپردازی ساعت «گل» و فراخوان میدان «امام حسین (ع)» از جمله طرحهایی بود که طی این مدت دنبال شد البته برای طراحی میدان امام حسین(ع) به رغم اینکه برای افراد اول تا سوم یک میلیارد تومان جایزه در نظر گرفته شد اما کار فاخری نرسید و المان میدان «امام حسین (ع)» تا پایان بهار آینده راه اندازی می شود.
  وی با اشاره به احداث باغ «پرندگان» در جوار باغ «گلها» و اعلام امادگی یک سرمایه گذار گفت: در حوزه زیبا سازی ۱۲۰ المان و سردیس در حال اجراست و یا نصب شده و در کنار آن  امسال پنج هزار مترمربع نقاشی دیواری  در سطح شهر داشتیم و کار گروهی هم  تشکیل شد  تا بنرهای شهدا به سازماندهی برسد و قرار شده این تابلوها از حالت بنری خارج شود و تبدیل به تابلو فلزی شود و قرار است تصاویر ۱۲۰شهید در محورهای اصلی شهر نصب شود.
   
  شماره روزنامه:7685
  این مورد را ارزیابی کنید
  (1 رای)
  آخرین ویرایش در پنج شنبه, 06 بهمن 1401

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
  در غیر این صورت، «عصر مردم» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  آرشیو روزنامه

  Ad Sidebar
  Ad Sidebar-3