چاپ کردن این صفحه

پيامد منفى سهل انگارى در شهرهاى آبى استان منتخب سردبیر

توسط صفدر دوام/ روزنامه نگار 20 دی 1399 44 0
براساس اعلام اپليکيشن ماسک که منبع قابل استناد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي مى باشد اين روزها آخرين رنگ بندي 19 شهرستان از 36 شهرستان استان فارس در وضعيت آبي(کم خطر) شيوع ويروس کرونا قرار دارند.


بر اين اساس و با استناد به اپليکيشن ماسک، شهرستان هاي مُهر، لامرد، زرين دشت، داراب، نيريز، استهبان، فسا، سروستان، کوار، ارسنجان، بختگان، بوانات، سرچهان، مرودشت، اقليد، سپيدان، بيضا، قيروکارزين و فراشبند در وضعيت آبي قرار گرفتهاند.
با اين حال اعلام اين خبر براى بسيارى از هم استانى هاى ساكن شهرهاى ياد شده حكم رفع تهديدهاى شيوع كرونا دارد و بدون ترديد برخى روال عادي معاشرت ها و سهل انگارى در استفاده از ماسك پيشه خواهند كرد!
هر چند ممنوعيت تردد شبانه بر اساس تصميمى شايسته همچنان در همه شهرستان هاى استان پابرجا مى باشد اما سهل انگارى برخى هم استانى ها در رعايت شيوه نامه هاى بهداشتى همچنان تهديدى جدى در اين حوزه محسوب مى شود.
شايد بهترين روش اجتماعى كمى دقت در اعلام وضعيت شهرها در اين ايام است بطوريكه اطلاع رسانى با شيوه توضيح شرايط و تأكيد بر تهديدهاى شيوع كرونايى باشد تا افراد اجتماع از كم و كيف ماجرا و آسيب هاى جانى اين ويروس همچنان باخبر و برحذر باشند.
بدون ترديد محل شيوع ويروس كرونا همچنان دورهمى ها، همايشها، مراسم هاي اجتماعي، فرهنگي و مذهبي و باشگاه هاي ورزشي مربوط به ورزشهاي پربرخورد از جمله کشتي، کاراته و جودو، کافه ها، چايخانه ها و قهوه خانه ها با عرضه مواد دخاني، شهربازي ها و مراکز تفريحي هستند كه حتا در شهرهاى كم خطر ( آبى) هم مى تواند دوباره به فاجعه گسترش بيمارى و تلفات جانى دامن بزَند از اين رو علاوه بر همكارى همه جانبه مردم همچنان برخورد قاطع و جلوگيرى از رفتارهاى غير قانونى ايام كرونايى همچنان بايد در دستور كار مديران اجرايى و انتظامى باشد وگرنه طى دو ماه آينده باز با دردسرهايى در اين رابطه مواجه خواهيم شد كه هزينه هاى جانى و مالى آن نيز كم نخواهد بود!

شماره روزنامه:7103
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در شنبه, 20 دی 1399

موارد مرتبط