وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربر *
کلمه عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد یک حساب کاربری

فیلدها با ستاره (*) مشخص شده اند مورد نیاز است.
نام *
نام کاربر *
کلمه عبور *
تائید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تأیید ایمیل *
کپچا *
Reload Captcha

  استاندار خبرداد:

  گشايش يک هزار و 146 پروژه ويژه دهه فجر در فارس منتخب سردبیر

  توسط زهرا جعفري/ روزنامه نگار 12 بهمن 1399 30 0
  استاندار فارس اعلام كرد كه در ايام الله دهه فجر يکهزار و 146 پروژه در سرفصلهاي عمراني، فرهنگي، خدماتي، بهداشتي و درماني و رفاهي با اعتبار بالغ بر 238 ميليارد و 694 ميليون ريال به افتتاح و بهره برداري ميرسد.


  عنايت الله رحيمي همزمان با آغاز ايام الله دهه فجر در يك كنفرانس خبري دو به تشريح خدمات دولت در استان فارس پرداخت.
  استاندار فارس با بيان اينكه اين نظام برخاسته از ديدگاه و مطالبات مردم است و از يك تاريخ كهن نشات ميگيرد، گفت: از انقلاب مشروطه تا انقلاب اسلامي مردم به دنبال تعيين سرنوشت و تعيين حاكمان خود بودند.
  رحيمي با تصريح بر اينكه يكي از اهداف اصلي انقلاب مشروطه مقيد كردن حكام به قيد قانون بود، افزود: بعد از تشكيل مجلس شوراي ملي اين اميد ميرفت كه چنين شود اما با اتفاقاتي كه افتاد نهاد قانونگذاري كشور به توپ بسته شد.
  او ادامه داد: امام(ره) از همان سالهاي 42مبارزات خود را براي اينكه حاكميتي مستقر شود كه خاستگاه آن شرع مقدس اسلام و اهداف آن آوردن آزادي باشد، ترسيم كرد و آحاد مردم، روشنفكران و نخبگان تلاشهاي زيادي كردند تا در 22 بهمن انقلاب به ثمر بنشيند.
  استاندار فارس همچنين با بيان اينکه در ابتداي استقرار نظام قانون به راي گذاشته شد واكثريت مطلق آرا جمهوري اسلامي را پذيرفتند، گفت: «استقلال، آزادي جمهوري اسلامي» شعاري بود كه از دل توده مردم برخاسته بود و خونهاي زيادي در راه آن ريخته شد.
  رحيمي اضافه كرد: امروز در بعد نظامي و سياسي و در ابعاد فرهنگي واقتصادي كسي نميتواند بر ما تكليفي داشته باشد زيرا بر مبناي شرايط توانسته ايم تصميم گيري كنيم و خود بر سرنوشت كشور حاكم شويم.
  او در بخش ديگري از سخنان خود بيان كرد: عمده پروژه هايي كه امسال در ايام دهه فجر در فارس به افتتاح و بهره برداري ميرسد در زمينه راههاي اصلي، فرعي، روستايي، عشايري، آب آشاميدني، فضاهاي فرهنگي آموزشي، مراكز آموزش عالي، سازمانهاي فرهنگي اجتماعي، عمران شهري و روستايي، نيروگاه، خطوط انتقال برق، پروژههاي زيربنايي و امور ورزشي است.
  استاندار فارس گفت: طرحهاي توليدي بخش صنعتي و كشاورزي با يكصد و 67 پروژه بيشترين سهم را به خود اختصاص داده است.
  رحيمي با تاكيد بر اينكه دولت در شرايط بسيار سخت اقتصادي و فشار ناشي از تحريمها بدون سر و صدا كارهاي عظيمي را در استان به سرانجام رسانده است، گفت: نميدانم چرا عدهاي منافع خود را در تخريب دولت و نديده شدن خدمات آن ميبينند و به بهانه هاي مختلف سعي در تخريب دولتمردان دارند.
  او در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه در دهه فجر امسال يكصد پروژه جديد تعربف ميشود، افزود: 35 پروژه مهم و اثرگذار در زمينه هاي ريلي، سد و بيمارستان نيز در فهرست پروژه ها ديده ميشود كه تا نيمه اول سال 1400 به بهره برداري ميرسد.
  استاندار فارس همچنين به عملكرد استان در حوزه سرمايه گذاري اشاره و با بيان اينکه ميزان جذب سرمايه گذاري مستقيم در استان دو ميليارد و 436 ميليون دلار بوده است، گفت: طي چهار سال گذشته با وجود شرايط اقتصادي يک ميليارد و 416 ميليون دلار سرمايه گذاري خارجي در استان شکل گرفته كه برابر با مجموع 35 سال قبل از آن بوده است.
  رحيمي تاكيد كرد: استان فارس با جذب 685 ميليون دلار سرمايه گذاري خارجي از ابتداي امسال تاكنون رتبه برتر كشور را در اين زمينه به خود اختصاص داده است.
  او خاطرنشان كرد: نه تنها در استان فارس فرار سرمايه گذاري نداريم بلكه سرمايه گذاري داخلي و خارجي به بهترين نحو جذب شده است.
  استاندار فارس همچنين از كاهش مستمر نرخ بيكاري در استان خبر داد و گفت: در سال 92 نرخ بيكاري فارس 16.5 درصد و رتبه استان 25 بوده است اما با كاهش نرخ بيكاري اين عدد در استان به 7.9 رسيده و استان در رتبه 3 كشوري قرار گرفته است.
  رحيمي به وضعيت فضاي كسب و كار فارس با ارتقاي 19 پله اي اشاره كرد و گفت: در اين زمينه استان جهش بسيار خوبي داشته است.
  او همچنين با بيان اينكه انتخابات بيانگر جمهوريت نظام و استقرار، تقويت و استمرار آن است، گفت: جمهوري اسلامي ايران از ابتدا تاكنون تكيه اش بر مردم بوده و راي مردم از بالاترين مقام تصميم گيري تا پايين ترين آن مبناي انتخاب مستقيم و غيرمستقيم دولتمردان و...بوده است.
  استاندار فارس تصريح کرد: براي استمرار نظام نيازمند مردم به عنوان تكيه گاه هميشگي نظام هستيم؛ اين مهم در آرمانهاي بلند بنيان گذار انقلاب نيز جايگاه ويژهاي دارد.
  رحيمي ضمن دعوت مردم به مشارکت حداکثري آنها در عرصه انتخابات آتي، گفت: زمينه حضور افكار مختلف در زير چتر نظام بايد فراهم شود تا فضاي مشاركت و رقابت مهيا شود.
  او با تاكيد بر اينکه دولت منتخب آتي بايد زندگي مردم را به سمت رفاه و آسايش سوق دهد و پاسخگوي آرمانهاي نظام باشد، گفت: همه اركان نظام خود را ملكف به احترام به راي مردم ميدانند.

  استاندار فارس خاطرنشان كرد: مردم خوب ميفهمند سهم پيروزيها و سهم موجود از مشكلات مربوط به چه دستگاهها و به چه ميزاني است؟ و اينگونه نبايد باشد كه مردم احساس كنند راي آنها در نظام اجرايي تاثيري ندارد و هسته اي سخت و مقاوم نگذارد خواسته ها و مطالبات مردم تحقق يافته يا به سرانجام برسد، زيرا اينگونه رويكردها موجب سردي مردم از نظام و تصميم گيران خواهد شد.
  رحيمي تاكيد كرد: دلسوزان، سرمايه اجتماعي، اميد مردم، اعتماد و شور و نشاط مردم را نشانه نميروند و به دنبال جامعه اي بالنده تر و پر اميدتر و داراي اخلاق اسلامي براي رسيدن به اهداف متعالي نظام خواهند بود.
  او در بخش ديگري از سخنان خود در خصوص آخرين وضعيت شهر بين المللي گردشگري و سلامت فارس گفت: مباحث زيرساختي و رفع معارضين در يكهزار هكتار مساحت پيشبيني شده براي ايجاد اين شهر در دست اجراست و مراحل ساخت آن به صورت زون بندي و با حضور سرمايه گذاران مختلف انجام خواهد شد.
  استاندار فارس با بيان اينکه تا پايان كار دولت هزار تخت بيمارستاني به استان اضافه ميشود، گفت: شروع عمليات اجرايي بيمارستان 750 تخت خوابي ميانرود آغاز شده و بيمارستان دوم نمازي نيز به زودي وارد فاز اجرايي ميشود.
  رحيمي يادآور شد: در حال حاضر فارس پس از تهران در حوزه گردشگري سلامت در رتبه دوم كشور قرار دارد.
  او همچنين با اشاره به سفر رئيس بانك مركزي به استان و انتقادات برخي از منتقدين در حوزه سياست پولي بانك مركزي، گفت: برخي از منتقدين از فضاي پيش رو سوء استفاده ميكنند و حملات خود را متمركز بر بانك مركزي كرده اند.قطعا براي همه تصميمات گرفته شده پاسخي وجود دارد اما در شرايط جنگي كسي آدرس نيرو، ضعف و توانمندي هاي خود را نميدهد.
  استاندار فارس اضافه کرد: علت اينکه بانك مركزي امروز خويشتن داري ميكند نيز همين است و در راستاي حفظ منافع ملي سكوت كرده است، وگرنه ميشد مسائل را به صورت شفاف بيان كرد و قطعا مردم از اين مباحث استفاده و دشمنان سوءاستفاده خواهند كرد.
  رحيمي تاكيد كرد: براي جلوگيري از گزند نميشود خيلي از مباحث را مطرح كرد.
  او به موضوع قطعي برق هم اشاره کرد و گفت: قطعي برق استان کمترين ميزان در کشور است، زيرا ما بيشتر از نياز خود در استان توليد برق داريم اما به دليل شبکه بودن با کشور تاثيراتي از آنها ميگيريم لذا اگر مصرف کشور به اندازه باشد قطعا کمبود برق يا قطعي نخواهيم داشت.
  استاندار فارس همچنين از تهيه بانک اطلاعاتي سرمايه گذاران فارسي مقيم خارج از کشور خبر داد و گفت: 263 سرمايه گذار ايراني در ديگر کشورها شناسايي و از آنها براي سرمايه گذاري در استان دعوت شده است.
  رحيمي در خصوص شرکتهاي دانش بنيان به عنوان پيش نياز حرکتهاي اقتصادي در جهان سخن گفت و اظهار کرد: تعداد شرکتهاي دانش بنيان و فناور استان در حال حاضر يکهزار و 89 شرکت است.

  شماره روزنامه:7121
  این مورد را ارزیابی کنید
  (1 رای)
  آخرین ویرایش در یکشنبه, 12 بهمن 1399

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
  در غیر این صورت، «عصر مردم» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  Ad Sidebar
  Ad Sidebar-3