وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربر *
کلمه عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد یک حساب کاربری

فیلدها با ستاره (*) مشخص شده اند مورد نیاز است.
نام *
نام کاربر *
کلمه عبور *
تائید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تأیید ایمیل *
کپچا *
Reload Captcha

  شهردار شيراز:

   روي ريل هستيم منتخب سردبیر

  توسط احمد  رضا سهرابي / روزنامه نگار 04 بهمن 1399 29 0
  فراخواندن 6 تن از مديران و معاونين شهرداري در يک روز، زيبنده نيست      در دعواها پرده دري نکنيم و حريم ها را نشکنيم


  شهردار شيراز خطاب به منتقدين افراطي شهرداري گفت: خواهشم اين است که در دعواها، پرده دري نکنيم و حريم ها را نشکنيم.
  حيدر اسکندرپور در نشستي خبري با حضور خبرنگاران در شيراز، در واکنش به پاره اي تنش ها و چالش ها در روزها و ماه هاي اخير پيرامون شهرداري، با طرح اين پرسش که آيا واقعاً دنيا اينقدر ارزش دارد؟ تصريح کرد: نبايد ارزش ها و بنيان هاي اساسي جامعه را از بين ببريم.
  او تأکيد کرد: من قبلاً هم گفته ام، دست همه منتقدين را مي بوسم اما زيبنده منتقدين ما نيست که به دستگاه هاي نظارتي فشار بياورند که هر روز همکاران ما در راهروهاي دستگاه هاي نظارتي حضور يابند!
  شهردار شيراز يادآور شد: فراخواندن 6 تن از مديران و معاونين شهرداري در يک روز به دستگاه هاي نظارتي، زيبنده شهر شيراز و دستگاه هاي نظارتي نيست.
  اسکندرپور در همين رهگذر با اشاره به فرمايش حضرت اميرالمؤمنين(ع) خطاب به مالک اشتر مبني بر اينکه «در ريختن آبروي مردم، حريص نباش!» گفت: من از تمام منتقدين، کساني که مي توانند منشاء اثر باشند و همچنين نمايندگان مجلس مي خواهم که ما را در جهت خدمت به مردم کمک کنند. او به حجم فعاليت هاي عمراني شهرداري در روزها و سالهاي اخير هم اشاره کرد و گفت: خدا مي داند در شهرداري، روي ريل هستيم و حداقل به خاطر شهر شيراز نبايد دعواها را ادامه بدهيم.
  تنها راه شفافيت، تحقق «دولت الکترونيک» است
  شهردار شيراز بر اين باور است که تنها راه شفافيت در شهرداري و هر دستگاهي، تحقق «دولت الکترونيک» است.
  اسکندرپور افزود: سالانه 120 هزار مراجعه حضوري از سوي شهروندان به مجموعه شهرداري شيراز انجام مي شود که 85 درصد اين مراجعات به خاطر دريافت استعلام هاست.
  او يادآور شد: 56 درصد مراجعات به دليل استعلام هاي مربوط به آپارتمان ها است که هم اکنون با راه اندازي يک سامانه اينترنتي، ظرف مدت زمان 2 تا 48 ساعت اين استعلام ها انجام مي گيرد و همين امر موجب کاهش 56 درصد مراجعات شده است.
  شهردار شيراز تصريح کرد: اين سياسيت را در حوزه هاي ديگر ادامه خواهيم داد و گام بعدي ما ثبت الکترونيکي پروژه هاي ساختماني است که هم اکنون مراحل پاياني خود را سپري مي کند.
  او تأکيد کرد: تحقق اين سياست ها در جهت حفظ کرامت شهروندان و شفاف سازي است.
  محدوده ارگ کريم خاني را هم سنگفرش مي کنيم!
  شهردار شيراز در واکنش به پاره اي تنش ها پيرامون عمليات اجرايي سنگفرش خيابان ارم تأکيد کرد که نه تنها خيابان ارم، بلکه محدوده ارگ کريم خاني و خيابان هاي اطراف را هم براساس طرح زنديه، سنگفرش خواهيم کرد!
  اسکندرپور تصريح کرد: ما در ايران فقط يک «باغ ارم» داريم و باغ ارم جزء 5 جاذبه برتر گردشگري شيراز است و ما بر همين اساس، به دنبال ايجاد ظرفيت هاي جديد گردشگري هستيم.
  او در همين رهگذر يادآور شد: براساس نظرسنجي شهرداري شيراز، حدود 73 درصد شهروندان از سنگفرش خيابان ارم استقبال کرده اند و اين آمادگي را داريم تا نظرسنجي ديگري از سوي دستگاهي ديگر انجام شود.
  اسکندرپور در پاسخ به پرسش يکي از خبرنگاران مبني بر اينکه چرا از کارگران افغاني در اين پروژه استفاده کرده ايد؟ هم گفت: اگر توانستيد در همه پروژه هاي کشور، نيروهاي افغاني را حذف کنيد در اين پروژه هم اين کار را بکنيد!
  ايراد دوره بنده و شهرداران سابق نيست
  شهردار شيراز گفت: از 25 سال پيش تاکنون، شهرداران هر دوره تلاش هايي در جهت دفع آبهاي سطحي انجام داده اند و تنها در 2 سال اخير و شرايط سخت اقتصادي 325 کيلومتر لوله گذاري جديد و 160 کيلومتر بهسازي انجام شده است.
  اسکندرپور با اشاره به سیل ويرانگر نوروز 98 در محدوده دروازه قرآن يادآور شد: اين نه مربوط به دوره بنده و نه دوره شهرداران سابق است بلکه اين اتفاق به خاطر شدت بارش و حجم سنگين روان آبي بود که در کمترين مدت زمان اتفاق افتاد.
  او در عين حال تصريح کرد: 2 مسير پيش رو داريم يکي اينکه همه لوله گذاري هاي سطح شهر را تعويض و تغيير دهيم که اقتصادي نيست و ديگر آنکه پروژه هايي اجرا کنيم که حجم آب کمتري به شهر برسد و گزينه دوم، در دستور کار شهرداري است.
  4 ميليون مترمربع آسفالت در يک سال
  شهردار شيراز گفت: اجراي 6 ميليون مترمربع عمليات آسفالت، مورد نظر و درخواست شهروندان است که در سال اخير، تاکنون 4 ميليون مترمربع آن انجام شده است.
  اسکندرپور تصريح کرد: 2 ميليون مترمربع مربع ديگر در عهده شهرداري براي سال 99 نيست.
  بايد متناسب با درآمد هر منطقه، هزينه کنيم
  شهردار شيراز گفت: وقتي 40 درصد درآمد سالانه شهرداري در منطقه يک به دست مي آيد، چرا من نبايد در اين منطقه پروژه اجرا کنم و بگويم که همه پروژه ها را بايد به مناطق کمتر برخوردار شهر ببرم؟
  اسکندرپور با طرح پرسشي ديگر مبني بر اينکه، چرا بافت تاريخي شهر در 20-30 سال اخير آسيب ديد؟ گفت: چون آنجا هزينه نکرديم پس من معتقدم نبايد به بافت مياني شهر ظلم کنيم بلکه بايد متناسب با درآمد هر منطقه هزينه کنيم.
  او افزود: اين حق مردم مناطق يک و شش است که من پروژه هاي فاخر در آنجا اجرا کنم.
  اسکندرپور در عين حال اين را هم گفت که در سال جاري 150 پروژه شاخص با اعتبار 2 هزار و 100 ميليارد تومان در مناطق يازده گانه شهر تعريف و اجرا گرديد.
  سفرهاي تفريحي و زيارتي در همه دوره ها وجود داشته است
  شهردار شيراز در پاسخ به گزارش يکي از خبرگزاري هاي استان مبني بر سفر شماري از مديران و کارکنان مجموعه شهرداري با خانواده هايشان به کيش گفت: اقدامات رفاهي و تفريحي صرفا مربوط به شهرداري نيست و همه دستگاه ها و ادارات از اين مزايا برخوردارند.
  اسکندرپور با اشاره به برخورداري دستگاه ها و ادارات از مجموعه هاي رفاهي براي کارکنان يادآور شد: اتفاقا تنها جايي که چنين مجموعه هايي ندارد شهرداري شيراز است و در اين زمينه، هم خودم و هم مديران سابق شهرداري را مورد نقد قرار مي دهم.
  او افزود: سفرهاي مديران و کارکنان شهرداري در همه دوره ها وجود داشته و در سال 94، 706 نفر با خانواده هايشان به مشهد رفتند و سالهاي 95، 96، 97 و 98 هم اتفاق افتاده است اما در سال 99 چنين سفري به دليل شيوع بيماري کرونا انجام نشد.
  اسکندرپور اين گونه رفاهيات را حق کارکنان و مديران شهرداري دانست و يادآور شد: برخي از آنها، ايام نوروز گذشته حتي يک روز هم نتوانستند در کنار خانواده هايشان باشند!
  شهر را شاداب و سرزنده مي کنيم
  شهردار شيراز تأکيد کرد: بنا داريم نوروز امسال، شهر را شاداب و سرزنده کنيم. اسکندرپور گفت: مردم به دليل شرايط سخت کرونا، سال سختي را پشت سر گذاشتند و بنا داريم همه شهر بويژه مناطق يک، سه و هشت را گل آرايي کنيم.
  او در عين حال گفت: اين اقدام به معناي پذيرايي از ميهمانان نوروزي نيست و در اين زمينه منتظر شرايط هستيم.
  شهردار شيراز همچنين گفت: 32 پروژه نورپردازي از جمله چند تقاطع، پل ولي عصر، بولوار مدرس، ميدان اله و... با هزينه 100 ميليارد تومان تا دهه فجر امسال نورپردازي ويژه خواهد شد.
  «سي.پي» طرحي خوب با اجراي بد!
  شهردار شيراز گفت: «سي.پي» طرح خوبي بود اما بد اجرا شد.
  اسکندرپور تأکيد کرد: بايستي حقوق شهرداري در اين چند سال اجراي طرح، احصاء شود و با باز تعريف طرح، اگر پيمانکار تمايل داشت، طرح را ادامه دهد در غير اين صورت قرارداد سي.پي باطل خواهد شد.

   

  شماره روزنامه:7114
  این مورد را ارزیابی کنید
  (1 رای)
  آخرین ویرایش در شنبه, 04 بهمن 1399

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
  در غیر این صورت، «عصر مردم» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  Ad Sidebar
  Ad Sidebar-3