وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربر *
کلمه عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد یک حساب کاربری

فیلدها با ستاره (*) مشخص شده اند مورد نیاز است.
نام *
نام کاربر *
کلمه عبور *
تائید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تأیید ایمیل *
کپچا *
Reload Captcha

  بسته 350 ميليارد توماني شرکت عمران صدرا براي سرمايه گذاران منتخب سردبیر

  توسط زهرا جعفری/ روزنامه نگار 20 بهمن 1399 27 0
  مديرعامل شرکت عمران صدرا از بسته 350 ميليارد توماني سرمايه گذراي و کلنگ زني در پروژه هاي عمراني، فرهنگي و زيرساختي در اين شهر در دهه فجر خبر داد و گفت: در راستاي بهبود حمل و نقل برون شهري و درون شهري اين شهر، بزرگراه شهيد سليماني هفته اول اسفندماه به صورت کامل به بهره برداري ميرسد.


  خليل حاجي پور افزود: با بهره برداري از اين بزرگراه، دسترسي به شهر جديد صدرا به سمت مسير شيراز-اصفهان باز خواهد شد.
  او هزينه اعتباري روز اين پروژه را بالغ بر 70 ميليارد تومان اعلام کرد و گفت: تمام منابع مالي اين پروژه از محل شرکت عمران شهر جديد تامين شده و زمان آغاز پروژه نيز سال 97 بوده است.
  مديرعامل شرکت عمران صدرا، طول اين مسير را 5.5 کيلومتر اعلام کرد و گفت: با بهره برداري از اين بزرگراه شاهد تسهيل دسترسي و کاهش بار ترافيکي خواهيم بود.
  حاجيپور همچنين از کلنگ زني پروژه قره پيري به عنوان ابر پروژه زيرساختي شهر صدرا ياد کرد و گفت: اين پروژه بزرگراهي که دسترسي برون شهري ميان بر صدرا به کلانشهر شيراز را عملياتي ميکند، از فاز يک صدرا به روستاي جواديه و بزرگراه شهيد محلاتي متصل ميشود.
  او ادامه داد: عمليات اجرايي اين بزرگراه با اعتبار 220 ميليارد تومان از يکماه پيش آغاز شده و به صورت رسمي در هفته اول اسفندماه با حضور وزير راه و شهرسازي وارد فاز اجرايي خواهد شد.
  مديرعامل شرکت عمران شهر جديد صدرا همچنين طول اين مسير را 8 کيلومتر اعلام کرد و افزود: با مهندسي ارزش انجام شده تونل در مسير اين بزرگراه حذف و با بهينه يابي مسير، کاربريهاي پيراموني در آينده تعريف خواهد شد.هم اکنون هيچگونه تعريف کاربري پيرامون اين پروژه انجام نشده است
  حاجيپور خاطرنشان کرد: اين پروژه کاري مشترک ميان شرکت عمران صدرا و شهرداري شيراز است و 50 درصد آن در تعهد اين شرکت است.
  او همچنين از پيشرفت فيزيکي 80 درصدي بزرگراه بوعلي سينا در مسير صدرا دوکوهک خبر داد و گفت: طول اين پروژه 3.5 کيلومتر بوده و اعتبار آن 35 ميليارد تومان است و پيشبيني ميشود تا حداکثر تابستان آينده زير بار ترافيکي برود.
  مديرعامل شرکت عمران شهر جديد صدرا همچنين علت طولاني شدن اين پروژه را در اولويت نبودن آن در بخش مرتبط با شهرداري شيراز دانست و گفت: در اين پروژه زمان را از دست دادهايم در حاليکه بزرگراه به آزادراه-شيراز اصفهان متصل خواهد شد.

  حاجيپور همچنين از تعريف يک پروژه بزرگ در راستاي اتصال صدرا به صورت مستقيم به آزادراه- شيراز اصفهان خبر داد و گفت: اين مسير که داراي هفت قطعه است با اعتبار يکصد و 50 ميليارد تومان اجرايي خواهد شد که با توجه به دگرگوني و شرايط حمل و نقلي که در صدرا ايجاد خواهد کرد، در توسعه و سرمايه گذاري شهر صدرا نقش کليدي خواهد داشت.
  او افزود: روکش آسفالت مسير اصلي شهر صدرا از مسير بلوار خليج فارس نيز با اعتبار 10 ميليارد تومان در دست اجراست و تا پايان امسال به اتمام خواهد رسيد.
  مديرعامل شرکت عمران صدرا ادامه داد: قطار شهري صدرا نيز ادامه خط سه مترو شيراز خواهد بود که مطالعات آن به انجام رسيده و وارد مباحث عمليات اجرايي خواهد شد.
  حاجيپور گفت: اين پروژه سال آينده کلنگ زني خواهد شد و با اعتبار 1500 ميليارد تومان ظرف چهار سال آينده به بهره برداري خواهد رسيد.
  او عنوان کرد: شرکت عمران صدرا در راستاي توسعه زيرساختهاي توسعه حمل و نقل عمومي 15 ميليارد تومان به شهرداري صدرا براي خريد اتوبوس کمک کرده است.
  حاجيپور همچنين از بهره برداري از تصفيه خانه شهر صدرا با حضور معاون پارلماني رئيس جمهور و استاندار فارس به شيوه ويدئو کنفرانس با حضور رئيس جمهور خبر داد و گفت: با بهره برداري از اين تصفيه خانه 40 درصد جمعيت صدرا تحت پوشش اين سيستم قرار خواهد گرفت.
  او ادامه داد: در بحث توسعه زيرساختهاي آب و فاضلاب نيز توافق نامه اي با شرکت آبفا انجام شده و ساخت مخازن بتي، جدول اول تصفيه خانه صدرا، خطوط انتقال آب و شبکه ها با اعتبار 400 ميليارد تومان به صورت 50-50 طرفيني در دستور کار قرار گرفته است.
  مديرعامل شرکت عمران صدرا در بخش ديگري از سخنان خود از آماده بهره برداري شدن پروژه بين المللي و چند منظوره سالن ورزشي شهر صدرا خبر داد و گفت: اين پروژه با اعتبار بيش از 20 ميليارد تومان شامل چهار رختکن، دو مجموعه سونا و جکوزي براي ميهمان و ميزبان و بهره مندي از کف پوشهاي داراي استاندارد بين المللي با گنجايش دو هزار صندلي است و اين امکان را فراهم ميکند تا صدرا ميزبان رويدادهاي فرهنگي، ورزشي و هنري و تورنمنتهاي بين المللي باشد.
  حاجيپور همچنين ايجاد بزرگترين کتابخانه عمومي فارس و مصلي شهر صدرا را از پروژه هاي شاخص و داراي پيشرفت فيزيکي بسيار مناسب اشاره و عنوان کرد: مجتمع تخصصي پليس صدرا با سرعت بسيار خوبي در حال اجراست و عمليات اجرايي مجتمع قضايي غرب شيراز نيز به زودي آغاز خواهد شد.
  او در بخش پاياني سخنان خود از آغاز عمليات اجرايي دومين شهر جديد فارس در منطقه لامرد به نام شهر جديد تابناک با ظرفيت جمعيت پذيري 55 هزار نفر خبر داد و گفت: با توجه به اينکه در شهر شيراز و صدرا ديگر قابليت واگذاري زمين وجود ندارد، سياست دولت، مکان يابي براي ايجاد شهرکها پيرامون کلانشهرها خواهد بود و در اين راستا 12 پهنه در محورهاي مختلف در کلانشيراز مورد بررسي قرار گرفت و در نهايت بر روي 5 نقطه توافقي ايجاد شد و پيش بيني ميشود در سال آينده از ميان اين 5 نقطه تاييد شده، 3 منطقه به عنوان شهرکهاي جديد تعريف و وارد فاز عمليات اجرايي شود.
  عضو هيت مديره شرکت عمران صدرا با بيان اينکه از 400 هزار واحد پيش بيني شده در طرح اقدام ملي مسکن توسط وزارت راه و شهرسازي، 200 هزار واحد سهم شهرهاي جديد است، گفت: 12 درصد از اين 200 هزار واحد معادل 21 هزار واحد سهم شهر صدرا است.
  ابراهيم بهاروند با اشاره به تعريف طرح اقدام ملي مسکن در سه قالب ثبتنام در سامانه توسط متقاضيان، پروژه هاي مشارکتي و واگذاري و تعهد ساخت، خاطرنشان کرد: تا امروز در شهر صدرا در هر سه بخش تفاهم نامه هايي منعقد شده است.
  او ادامه داد: تاکنون 7 هزار واحد به صورت واگذاري با تعهد ساخت و مشارکتي منجر به انعقاد قرارداد شده و 2500 واحد نيز تاکنون در حوزه ثبت نام متقاضيان عقد قرارداد شده است.
  عضو هيت مديره شرکت عمران صدرا با بيان اينکه در حال حاضر متقاضيان طرح اقدام ملي مسکن مبالغ مورد نياز را به حساب واريز کرده اند، گفت: اين امر نشان ميدهد پروژه هاي مسکن تعريف شده در قالب اقدام ملي مسکن گران نبوده و داراي توجيه اقتصادي است.
  بهاروند، افزود:قيمت مسکن در طرح اقدام ملي براساس قيمت تمام شده محاسبه ميشود و به آنها ضريب تعديل تعلق ميگيرد.
  او همچنين اضافه کرد: تسهيلات يکصد ميليون توماني صندوق يکم نيز قرار است به يکصد و 50 ميليون تومان افزايش يابد.
  عضو هيت مديره شرکت عمران صدرا، برآورد ضمني قيمت هر متر مربع اقدام ملي مسکن را بين 4 تا 5 ميليون تومان در شهر جديد صدرا اعلام کرد و گفت: اراضي مورد نياز براي پروژههاي اقدام ملي مسکن در شهر صدرا آماده شده است.
  بهاروند خاطرنشان کرد: در اين پروژه دولت به جز اعمال تخفيف در قيمت زمين و تقسيط آن، هيچ يارانه دولتي ديگري پرداخت نميکند و در حال حاضر بهترين گزينه براي خانه دار شدن است.

  شماره روزنامه:7128
  این مورد را ارزیابی کنید
  (1 رای)
  آخرین ویرایش در دوشنبه, 20 بهمن 1399

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
  در غیر این صورت، «عصر مردم» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  Ad Sidebar
  Ad Sidebar-3