وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربر *
کلمه عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد یک حساب کاربری

فیلدها با ستاره (*) مشخص شده اند مورد نیاز است.
نام *
نام کاربر *
کلمه عبور *
تائید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تأیید ایمیل *
کپچا *
Reload Captcha

  *شرکت آب‌های معدنی پارس و بازگشت نبض تولید به فارس*   منتخب سردبیر

  توسط پریسا گلریزخاتمی 04 بهمن 1401 33 0
    *«شرکت آب‌های معدنی پارس»، واحد نمونه و برتر استان و تنها واحد آب معدنی دارای سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی تحت حوزه نظارتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز *
   
  شفاف سازی وضعیت کارخانه‏‏‌ها، واحدهای تولیدی راکد یا تعطیل، از جمله اولویت‌های دولت سیزدهم بود تا مسوولان به سرعت وضعیت جهش تولید در حوزه صنعت و اشتغال را کارشناسی کرده و راهکارهای عملی در شتاب‌بخشی به فعالیت‌های این حوزه را ارائه دهند.
  با انجام اقداماتی نظیر فعال‌سازی دوباره ظرفیت‌های تولیدی استان و بازگشت کارخانه‌های تعطیل شده به ریل تولید، می‌توان امیدوار بود که بتوان دیگر واحدها و کارگاه‌های راکد استان را به عرصه تولید برگرداند. البته این بدان معنا نیست که تمام مشکلات صاحبان کارخانه‌های تولیدی فعال شده، برطرف شده است.
  کمبود نقدینگی، کمبود مواد اولیه، تحریم، نوسان قیمت ارز و فرسودگی ماشین آلات، بدهی‌های مالیاتی، بانکی، بیمه‌ای، پایین آمدن سطح درآمد و تملک واحدهای تولیدی و کارخانه‌ها توسط بانک ها از جمله مشکلات راکد ماندن واحدهای تولیدی بوده و هست. متاسفانه معضلات ذکر شده همچنان برای تمام واحد‌های صنعتی پابرجاست؛ حتی واحدهایی که با امید حمایت همه جانبه دوباره فعالیت تولید را از سر گرفته‌اند. پس ضروریست تا دستگاه‌های دولتی ذیربط، حمایت از واحد‌های تولیدی را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند و با توجه مضاعف، نور امیدی به واحد‌های تولیدی بتابانند.
   
  *بزرگترین تولید کننده آب معدنی فارس*
   
  «شرکت آب‌های معدنی پارس»، واحد نمونه و برتر استان فارس و بزرگترین تولید کننده آب معدنی با ظرفیت ۲۴۰۰۰ بطری نیم و یک‌و‌نیم لیتری در ساعت است که درحال حاضر تنها ۸ ساعت کاری در روز فعالیت و تولید می‌کند.
   
  *تولید ۲۴۰۰۰ بطری آب معدنی در ساعت*
   
  محمدحسن دهقان مدیرعامل شرکت آب‌های معدنی پارس در خصوص راه‌اندازی دوباره این کارخانه گفت: این کارخانه سال ۹۹ به دلایلی چون فرسودگی دستگاه‌ها، عدم پرداخت حقوق کارگران و ضعف مدیریت تعطیل شده و کاملا راکد و بدون استفاده مانده بود. از سال ۹۹ با ورود سهامداران بخش خصوصی و مدیریت جدید، بازسازی و تعمیر و تعویض قطعات و تجهیزات انجام شد و اکنون به بازدهی روز اول با ظرفیت ۲۴۰۰۰ بطری در ساعت رسیده است.
  این مدیر توانمند در گفتگو با عصرمردم گفت: راه‌اندازی کارخانه با سرمایه‌گذاری و تلاش سهامداران شرکت انجام شده و این شرکت تاکنون هیچ تقاضایی برای دریافت تسهیلات نداشته و هیچ گونه حمایت مالی دریافت نکرده است.
   
  دهقان به پرونده سنگین مالیاتی شرکت اشاره نمود که از سال ۹۰ تا ۹۹ که شرکت در اختیار سهامداران قبلی بوده، هیچ مالیاتی پرداخت نشده و با راه‌اندازی دوباره شرکت، تنها طی چند ماه، تمام پرونده‌های مالیاتی ده ساله رسیدگی شده و مالیاتی که بر عهده سهامداران قبلی بوده؛ امروز توسط سهامداران فعلی در حال پرداخت است که این موضوع فشاری مضاعف بر شرکت وارد کرده و سهامداران فعلی علاوه‌بر پرداخت مالیات حال حاضر شرکت، ناچار به پرداخت بدهی مالیاتی سهامداران قبلی هستند.
   
  *واحد نمونه و برتر استان فارس از سازمان غذا و دارو*
   
  وی اضافه کرد: سال گذشته و مدت کوتاهی پس از شروع به کار شرکت و خط تولید، از طرف سازمان غذا و دارو در سال ۱۴۰۰ به عنوان واحد نمونه و برتر استان فارس در گروه آشامیدنی و نوشیدنی معرفی شدیم و تنها واحد آب معدنی دارای سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی تحت حوزه نظارتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستیم.
  دهقان در خصوص اشتغال ایجاد شده توسط شرکت گفت: خوشبختانه توانستیم یک شیفت کارگری را به کار برگردانیم و درحال حاضر ۱۸ نفر در کارخانه به صورت مستقیم مشغول به کار هستند و نزدیک به ۱۰ نفر در دفتر نمایندگی فعالیت می‌کنند.
   
  *به دنبال افزایش ظرفیت تولید هستیم*
   
  مدیرعامل واحد نمونه استان اضافه کرد: با نزدیک شدن به شروع فصل کاری، به دنبال افزایش ظرفیت تولید هستیم که با ظرفیت کامل تولید، می توانیم برای ۸۰ نفر به صورت مستقیم و با ظرفیت نمایندگی‌ها در سراسر کشور ۲۰۰ تا ۳۰۰ شغل ایجاد نماییم.  
   
  *نیازمند حمایت بیشتر دستگاه‌های خدماتی*
   
  دهقان ضمن اشاره به حمایت دستگاه‌های خدمات‌رسان، به معضلاتی چون قطعی برق و گاز و ضعف آن در برخی از ساعات اشاره نمود که منجر به تعطیلی دستگاه و تاخیر در تولید می‌شود. 
  وی ابراز امیدواری نمود تا با حمایت بیشتر دستگاه‌های خدماتی انرژی‌، این معضلات تا شروع فصل کاری شرکت مرتفع گردد.  
   
  مدیرعامل «شرکت آب‌های معدنی پارس» همچنین در خصوص خواص منحصر و شگفت‌انگیز آب‌های معدنی بر سلامت بدن گفت: آب معدنی باید حداقل حاوی مقادیری از ترکیبات شیمیایی طبیعی همچون منیزیم، سدیم، کلسیم و ... باشد تا تاثیری متفاوت از آب شهری داشته باشد. 
  وی اضافه کرد: تاثیر آب معدنی بر سلامتی و متابولیسم بدن شگفت‌آور است و در کمال تعجب مصرف مداوم آب معدنی تاثیر مستقیم بر افزایش کیفیت سلامتی و سطح متابولیسم بدن دارد.
  دهقان یادآور شد که بدن انسان‌ها از مواد معدنی مهمی تشکیل شده است که برای رشد و تکثیر سلول‌های جدید به آن‌ها نیازمند است و چه خوب است تا این مواد را از طبیعت دریافت نماید.
   
  *آب معدنی پارس، نیاز روزانه بدن به مواد معدنی را تأمین می‌نماید*
   
  وی ابراز تأسف نمود که در باور رایج عموم هر آب بسته‌بندی شده‌ای در بازار آب معدنی است در صورتی که اکثر برندهای داخل بازار، آب آشامیدنی بسته بندی شده هستند؛ اما با نوشیدن آب معدنی پارس دیگر نگران شوری، آلودگی میکروبی، استاندارد بودن TDS و سنگینی آب نخواهید بود و آبی سالم به دور از هرگونه آلودگی می‌نوشید که می‌تواند نیاز روزانه بدن به مواد معدنی را تأمین نماید. 
  محمدحسن دهقان با بیان این که در فرایند تولید هیچ گونه دخالت دستی صورت نمی‌گیرد و تمام روند تولید، مکانیزه و با دستگاه انجام می‌شود؛ به لازمه خواص آب‌های معدنی اشاره نمود و گفت: لازمه منشأ آب‌های معدنی این است که در طول سالیان متوالی، میزان مواد معدنی آن عددی نسبی باشد. مثلا اگر کلسیم آن در چهار فصل سال ۶۰ است نباید میانگین آن در سال‌های بعد به ۱۲ برسد؛ که منشأ آب‌های معدنی پارس این ویژگی منحصر را دارد.  
  وی اضافه کرد: سختی آب باید طبیعی و نرمال باشد و هیچ مواد افزودنی و ضدعفونی کننده نداشته باشد. آب معدنی باید مستقیم از منشأ آب‌ با رعایت تمامی ضوابط فنی و بهداشتی وارد خط تولید و بسته‌بندی شود.
  این مدیر مسئول همچنین گفت: احساس سنگینی در گلو بعد از نوشیدن آب، میزان سختی آب و TDS را نشان می‌دهد؛ بهترین حالت سختی باید بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ باشد‌ و آب گوارا باید سختی میانه و ناخالصی کمتری داشته باشد. TDS آب معدنی پارس به گونه‌ای است که طعم گوارایی به آب داده است.
   
  وی منیزیم موجود در منشأ آب معدنی پارس را در بهترین حالت یعنی بین ۸ تا ۱۲ اعلام کرد که عددی ایده‌آل است.  
  دهقان گفت: منشأ آب‌های معدنی پارس، علاوه بر دیگر مواد معدنی، از نظر میزان کلسیم و فلوراید هم می‌تواند نیاز روزانه را تأمین نماید؛ چون این املاح طبیعی است و برای بدن بسیار مفید است.
   
  *کیفیت، سلامت محصول و سلامت مصرف‌کننده از مهم‌ترین اهداف شرکت است*
   
  مدیرعامل شرکت آب‌های معدنی پارس خاطر نشان کرد که کیفیت، سلامت محصول و سلامت مصرف‌کننده از مهم‌ترین اهداف شرکت است و این شرکت تمام مجوزات قانونی ملی و بین‌المللی را داراست و در مسیر تولید، تمام استانداردها را اجرا می‌نماید و آب معدنی پارس در شرایطی فراتر از آب معدنی‌های دیگر در فارس و حتی ایران تولید می‌شود که برای تمام گروه‌های مصرفی مطلوب و مفید است.
   
   
   
   
   
   
   
  این مورد را ارزیابی کنید
  (1 رای)
  آخرین ویرایش در سه شنبه, 04 بهمن 1401

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
  در غیر این صورت، «عصر مردم» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  آرشیو روزنامه

  Ad Sidebar
  Ad Sidebar-3