وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربر *
کلمه عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد یک حساب کاربری

فیلدها با ستاره (*) مشخص شده اند مورد نیاز است.
نام *
نام کاربر *
کلمه عبور *
تائید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تأیید ایمیل *
کپچا *
Reload Captcha

  وستفالیای ایرانی منتخب سردبیر

  توسط زهرا جعفری/ روزنامه نگار 24 ارديبهشت 1400 108 0
  به سيزده رسيديم ،13هم سياسي انتخابات مصادف است با اولين آن در سده جديد خورشيدي و بر حسب اتفاق پيچيده ترين آن !از شور و حالي که چندان خبري از آن نيست تا نامشخص بودن قابل تامل کانديداهاي اصلي !


  در سايه چنين پيچيدگي خاص ! ششمين انتخابات شوراها شايد بتواند به مدد تكثر هميشگي و تاييد صلاحيتهاي دقيقه نودي خود به ايجاد شور و حال در اين انتخابات خاص کمک نمايد.
  به رسم ديرين تلاش خواهيم کرد در ستون "وستفالياي ايراني "ضمن پرداختن و ارائه آخرين اطلاعات و اخبار و البته بر اساس ماهيت جذاب خود "حاشيه هاي "اين انتخابات ،در مسير انتخاب
  "شايسته تر "گامي هر چند کوچک اما موثر داشته باشيم !
  "حق انتخاب" ،از والاترين حقوق در همه برشهاي زندگي انسان هاست و در اين ميان ايفاي اين حقوق در سپهر سياسي بي شک موثرترين آن در سرنوشت جمعي است !
  آينده روشن فرداي ايران عزيز غايت و نهايت ما ،در ستون "وستفالياي ايراني "است .
  چنين بادا....

  • صلح همه جانبه ، رسيدن به همگرايي

  صعود و سقوط

  رييس شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی استان فارس، در نشست مشترک اعضای شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی استان فارس و اعضای هیئت اجرایی شهرستان شیراز با اشاره به روایتی از نبی مکرم اسلام (ص) در خصوص توجه به اهمیت موضوع انتخاب افراد شایسته در فهرست شورای شهر شیراز و لزوم تصمیم گیری با انگیزه الهی و به دور از منافع شخصی، حزبی، جناحی و جریانی گفت: حضرت محمد (ص) فرمودند: «هر کس «سبحان الله» بگوید، خداوند برای او درختی در بهشت غرس می کند. کسی که «الحمدالله» بگوید، درختی دیگر برای او می کارند. کسی که «لا اله الا الله» بگوید، درختی دیگری برای او می کارند و کسی که «الله اکبر» بر زبان جاری کند، درختی دیگر. در این بین شخصی از قریش به حضرت عرض کرد: ما در بهشت درخت بسیار داریم؟ حضرت فرمود: بله، اما بپرهیزید از این که آتشی بفرستید که تمام آن درختان را بسوزاند، زیرا عمل ناصالحی باعث سوزاندن تمام آن درختان می شود!»
  حجت الاسلام والمسلمین محي الدين طاهری با اشاره به آیات ابتدایی سوره مبارکه عنکبوت در خصوص ابتلا و آزمایش الهی تذکر اتي داده و افزود: انسان در همه مراحل زندگی در میدان آزمایش الهی قرار دارد ولی برای برخی امکان صعود و سقوط با توجه به موقعیت آنها فراهم تر است.
  هركسي مرد ميدان نيست
  وي تصريح كرد: جنس فعالیت سیاسی با توجه به ظرافت ها و پیچیدگی های خاص خود شرایطی را فراهم می نماید که امکان صعود و سقوط انسان را به مراتب بیش از سایر موقعیت ها فراهم می نماید و هر کسی مرد این میدان نیست.
  وی توفیق درک ماه مبارک رمضان و همچنین توان تحلیل و درک مسائل سیاسی را از نعمات الهی خداوند بر این جمع دانسته و تاکید کرد بزرگترین دشمن آدمی نفس او است ،
  که انسان را به لبه پرتگاه می کشاند باید از خدا بخواهیم که ما را به خودمان دچار نکرده و گرفتار نفس نشویم و با چند عمل صالح جزئی به خود غرّه نشده و دچار حجاب نشویم.
  ارايه ليست با ترکیبی از متخصصین باتجربه و افراد جوان و با انگيزه
  دبیر جامعه روحانیت استان فارس در بخش دیگری از بیانات خود اظهار داشت:
  شهر داری شیراز سالانه بودجه ای بالغ بر ۶ هزار میلیارد تومان دارد و لازم است اعضای شورای مشترک به دور از منافع شخصی و حزبی متخصصینی را به مردم معرفی کنند که از تعهد، تخصص و تجربه کافی جهت اداره این کلان شهر که به فرموده حضرت آیت الله حائری شیرازی، ظاهری شبیه یک حوض داشته و در باطن به مثابه اقیانوسی عمیق است و دارای مشکلات و چالش های بسیار متنوع و پیچیده ای در همه عرصه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی است، برخوردار باشند. شیراز شهری با خرده فرهنگ های متنوع است که از سویی دارای مسائلی مختص خود بوده و از دیگر سو مسائلی دارد که مبتلا به اغلب کلان شهرهای کشور است.
  وی ضمن ابراز تاسف از عملکرد ضعیف مسئولان در سنوات اخیر و از دست دادن فرصت های بی شمار رشد، پیشرفت و توسعه شیراز و استان فارس به تضعیف جایگاه و موقعیت استان فارس، جدا شدن تدریجی بخش هایی از این استان در سنوات گذشته عدم توسعه متوازن و عدم دسترسی جاده ای و ریلی متناسب و در شان استان اشاره داشته و همه این موارد را ناشی از بی توجهی و عدم تخصص و کارآمدی مدیران استان ارزیابی نمود. به عنوان نمونه حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید محی الدین طاهری به اضافه شدن بخش هایی از حاشیه شیراز به این شهر اشاره نموده و اذعان داشت با این تصمیم صرفا محدوده شهر توسعه پیدا کرد ولی مشکلات و نارسائی های این بخش ها حل نشده و شرایط شیراز نیز وخیم تر از قبل گردید.
  توجه ویژه به جایگاه بلند و نشان ارزشمند سومین حرم اهل بیت (ع) در برنامه های توسعه ای شهر شیراز
  تولیت آستان مقدس حضرت سید علاءالدین حسین ( ع) عدم توجه مسئولان شهری به محوریت و موقعیت حرم های شریف که مانند نگین تابناکی در شهر شیراز و استان فارس می درخشند اشاره داشته و بیان داشت علی رغم توجه مقام معظم رهبری و اعطای نشان ارزشمند سومین حرم اهل بیت در ایران اسلامی به کلان شهر شیراز متاسفانه شاهد محوریت و توجه به حرم حضرت شاه چراغ (ع) و سایر حرم های شریف به عنوان محور و مرکز تصمیمات و توسعه شهر شیراز نبودیم.
  وی فرصت خدمت به مردم در نظام مقدس اسلامی را زمینه رشد و بالندگی فردی و اجتماعی همه مسئولان دانسته و ضمن اشاره به عملکرد ضعیف و نامطلوب شورای پنجم شهر شیراز نسبت به تکرار این تجربه تلخ هشدار داده و از همه تصمیم گیران ليست شورای ششم خواست با شایسته سالاری و رعایت انصاف نسبت به انتخاب بهترین ها هم از حیث تعهد، تجربه و کارآمدی و هم از حیث نوگرایی اقدام نمايند
  و ي تأكيد كرد: شوراي کلان شهر شیراز، محل تجربه اندوزی برای افراد غیر متخصص نیست بلکه محل استفاده و به کارگیری تجربه های قبلی افراد کارآمد است لذا ، یکی از ملاک های مهم انتخاب افراد در فهرست را داشتن برنامه و کارنامه و همچنین توجه ویژه به رویش های نسل جدید با تجربه و انقلابی به ویژه خانواده‌ معظم شهدا دانسته و عواقب تلخ انتخاب نادرست را گوشزد نموده و با اشاره به سخنرانی امام خمینی در خصوص وقوع یک یوم الله دیگر و از دست رفتن فرصت خدمت در صورت انتخاب نادرست و ایجاد نارضایتی ،هشدار داد.
  وی افزود شیراز شهری است که در دفاع مقدس بالغ بر ۵ هزار شهید تقدیم نظام مقدس اسلامی کرده است و به فرموده مقام معظم رهبری شاید بتوان گفت همه خانواده های این شهر با مفهوم شهادت و ایثار انس دارند نشانه و شاخصه احترام به خانواده معظم شهدا خدمت شایسته به این مردم است.
  دعوت برای حضور
  حجت الاسلام والمسلمین سید محی الدین طاهری در پایان با اشاره به اقدام سخیف و از سر استیصال اذناب استکبار جهانی و همکاری برخی عناصر خود فروخته داخلی در خصوص تخریب وجهه سردار دل ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی این اقدام نابخردانه را محکوم نموده و این حرکت های کور و ناشیانه را موجب تحکیم و تقویت بنیان های نظام اسلامی و ارادت هرچه بیشتر امت اسلامی و جبهه مقاومت در سرتاسر جهان به شهدای مقاومت و به ویژه سیدالشهدای مقاومت، سردار دل ها، شهید حاج قاسم سلیمانی دانسته و نسبت به لزوم هوشیاری و بصیرت هرچه بیشتر امت حزب الله در روزهای منتهی به انتخابات سرنوشت ساز ۲۸ خرداد تاکید نموده و همچنین ابراز امیدواری کرد با حضور حضرت آیت الله سید ابراهیم رئیسی به عرصه انتخابات ریاست جمهوری برگ زرین دیگری از دفتر نظام شکوهمند اسلامی در تاریخ پر فراز نشیب چهار دهه گذشته ورق خورده و موجب یاس و ناامیدی جریان کفر و نفاق جهانی و شادی و نشاط همه علاقه مندان و دوست داران نظام اسلامی و مستضعفان جهان گردیده و مقدمه ظهور منجی عالم بشریت حضرت حجت ابن الحسن العسکری (عج) فراهم گردد.
  فراخوان «پویش شفافیت»
  دبیر دیده بان شبکه مردمی شفافیت و عدالت استان از آغاز به کار «پویش شفافیت» در آستانه برگزاری ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا خبر داد و گفت: از تمام داوطلبان دعوت می شود، با پیوستن به این پویش در مسیر استقرار شفافیت و عدالت گام بردارند.
  علی نجات افزود: برای پیوستن به این پویش هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و با توجه به رویکرد غیرسیاسی شبکه دیده بان مردمی شفافیت و عدالت، فضا برای پیوستن همهی داوطلبان با هر گونه گرایش سیاسی و جناحی فراهم است.
  وی تصریح کرد: اسامی داوطلبانی که به این پویش پیوسته اند در زمان قانونی انجام تبلیغات انتخاباتی، اعلام و به اطلاع مردم رسانده خواهد شد.
  نجات خاطرنشان کرد: داوطلبان انتخاباتی علاقمند به این پویش می توانند روز شنبه 28 اردیبهشت ماه از ساعت 17 تا 19 بعدازظهر جهت امضاء فرم های مربوطه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به آدرس شیراز، خیابان ارم، بین کوچه 16 و 18 مراجعه نمایند.
  رد صلاحیت های بی دلیل
  دبیر جمعیت زنان مسلمان نواندیش فارس، گفت: در رویکرد برخی از این آقایان که در روند بررسی صلاحیت ها دخالت دارند این باور غلط وجود دارد که افراد را بدون دلیل و به اسم حفظ اسلام و جمهوری اسلامی رد صلاحیت کنیم.
  جمیله کریمی افزود: چنین نگاه هایی وهن دین و نظام و در تعارض و ضدیت با قانون اساسی است.
  وی تصریح کرد: حفظ نظام در گرو حفاظت و صیانت از جمهوریت نظام و حراست از حقوقه عامه مردم است.
  عضو شورای منطقه حزب اتحاد ملت ایران اسلامی بر لزوم توجه به سلایق مردم به عنوان رکن اصلی در مشارکت سیاسی تأکید کرد و گفت: اصلاح سیاست داخلی با رویکرد رشد و توسعه نهادهای مدنی و پرهیز از نگاه امنیتی به این حوزه به عنوان رکن اساسی در ارتباط بین حاکمان و مردم باید به جد مورد توجه قرار گیرد.
  دست بالای گروه های فشار
  کریمی خاطرنشان کرد: در جامعه به جای این که احزاب در تعیین ساز و کار انتخاباتی نقش داشته باشند، گروه های فشار با استفاده از برخی ارکان قدرت که در آن دست بالا را دارند، تعیین کننده هستند.
  کریمی یادآور شد: رویه های انتخاباتی در کشور ما دارای اشکالات ساختاری است و باید مورد بازبینی قرار گیرد.

  شماره روزنامه:7191
  این مورد را ارزیابی کنید
  (1 رای)
  آخرین ویرایش در جمعه, 24 ارديبهشت 1400

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
  در غیر این صورت، «عصر مردم» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  آرشیو روزنامه

  Ad Sidebar
  Ad Sidebar-3