وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربر *
کلمه عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد یک حساب کاربری

فیلدها با ستاره (*) مشخص شده اند مورد نیاز است.
نام *
نام کاربر *
کلمه عبور *
تائید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تأیید ایمیل *
کپچا *
Reload Captcha

  تا انتخابات 1400

  وستفالياي ايراني منتخب سردبیر

  توسط زهرا جعفري/ روزنامه نگار 09 خرداد 1400 42 0
  به سيزده رسيديم ،13هم سياسي انتخابات مصادف است با اولين آن در سده جديد خورشيدي و بر حسب اتفاق پيچيده ترين آن !از شور و حالي که چندان خبري از آن نيست تا نامشخص بودن قابل تامل کانديداهاي اصلي !


  در سايه چنين پيچيدگي خاص ! ششمين انتخابات شوراها شايد بتواند به مدد تكثر هميشگي و تاييد صلاحيتهاي دقيقه نودي خود به ايجاد شور و حال در اين انتخابات خاص کمک نمايد.
  به رسم ديرين تلاش خواهيم کرد در ستون "وستفالياي ايراني "ضمن پرداختن و ارائه آخرين اطلاعات و اخبار و البته بر اساس ماهيت جذاب خود "حاشيه هاي "اين انتخابات ،در مسير انتخاب
  "شايسته تر "گامي هر چند کوچک اما موثر داشته باشيم !
  "حق انتخاب" ،از والاترين حقوق در همه برشهاي زندگي انسان هاست و در اين ميان ايفاي اين حقوق در سپهر سياسي بي شک موثرترين آن در سرنوشت جمعي است !
  آينده روشن فرداي ايران عزيز غايت و نهايت ما ،در ستون "وستفالياي ايراني "است .
  چنين بادا....

  • صلح همه جانبه ، رسيدن به همگرايي


  نظري نمي دهيم
  رئيس شوراي وحدت نيروهاي انقلاب فارس با بيان اينكه جامعه روحانيت مربوط به يك حزب ، گروه ودستگاه نيست ،گفت:جامعه روحانيت نسبت به هيچ يک از ليستها در انتخابات شورا در کلانشهر شيراز نفيأ و اثباتأ نظري نخواهد داد.
  حجتالاسلام محي الدين طاهري در نشست مطبوعاتي با خبرنگاران افزود:تمام داوطلبان تأييد صلاحيت شده صلاحيت وشرايط حضور در اين عرصه را دارند ،لذا طبيعي است شاهد شكل گيري ليستهاي زيادي از شوراي انقلاب باشيم.
  وي تصريح كرد: در حالي وارد چهل و سومين سال انقلاب اسلامي شدهايم که در آستانه يک آزمايش مهم متشکل از دو انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا قرار داريم.
  او افزود: قبل از هر انتخاباتي نسبت به مايوس کردن مردم تلاش ميشود و کاري هم به دسته، گروه و جناح سياسي هم ندارند و واقعيت اين است که آنها از انتخابات در ايران ميترسند و هميشه هم تيرشان به سنگ خورده است.
  رئيس شوراي وحدت نيروهاي انقلاب فارس ادامه داد: هميشه مردم در صحنه بوده اند و پاسخ داده اند و شرکت کرده اند و انتخابشان هم محترم بوده و اميد است در اين آزمايش بزرگ هم شاهد حضور حداکثري آنها باشيم.
  طاهري از رسانهها خواست تا بدور از حب و بغض، مردم را به حضور حداکثري دعوت کنند و تصريح کرد: بايد اجازه داد که ديدگاههاي مختلف ذکر و بيان شود اما در اصل حضور نبايد هيچ ترديدي داشته باشيم.
  وي ابراز عقيده کرد؛کسي که امروز نداي تفرقه و عدم حضور مردم پاي صندوقهاي راي ميدهد، نداي او شيطاني است.
  رئيس شوراي وحدت نيروهاي انقلاب فارس با بيان اينکه اداره اين ممکلت تحت نظارت ولي امر مسلين و با يک هيئت اجرايي توانمند، قدرتمند پيش خواهد رفت، عنوان کرد: انتخابات يک روز است اما آثارش تا مدتها به طول مي انجامد.
  طاهري اضافه کرد: در زمان انقلاب هم مردم براي انتخاب نظام جمهوري اسلامي ايران خود پاي صندوقهاي راي آمدند و اين حکومت و نظام با آراء و انتخابات مردم شکل گرفت.
  او ضمن دعوت از تمام اقشار و احزاب براي حضور پرشور در انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا، خاطرنشان کرد: مردم بايد در انتخابات سهم حداکثري و حضور پررنگ تري داشته باشند و شمشير و حضور آنها پاي صندوقهاي راي، تيغ بُران براي دشمنان ايران خواهد بود.
  دبير اجرايي جامعه روحانيت شيراز در بخش ديگري از سخنان خود در خصوص ساز و کار شوراي وحدت نيروهاي انقلاب فارس در انتخابات پيش رو بيان کرد: براساس دستورالعمل، يک ستاد انتخابات ذيل اين شورا تشکيل شده و مهمترين موضوع آن انتخابات رياست جمهوري است و در اين راستا ستاد انتخاباتي آيتالله رئيسي فعال شده است.
  طاهري عنوان کرد: اعضاي اين شورا پيش از روند ثبت نام در انتخابات رياست جمهوري از آيتالله رئيسي خواستار ورود به فرآيند انتخابات پيش رو شدند.
  وي در خصوص اين كه اينکه آيا ليست منتشر شده در شبکههاي اجتماعي منتسب به شانا وشوراي وحدت ،مورد اعتماد وتأكيد اين شورا است؟ گفت: با توجه به جنبه هاي حقوقي مسئوليتهايي که به عهده بنده است، جامعه روحانيت نسبت به هيچ يک از ليستها نفيأ و اثباتأ نظري نخواهد داد.
  چتر بايد باز باشد
  رئيس شوراي وحدت نيروهاي انقلاب فارس ادامه داد: تعداد کانديداهاي تاييد صلاحيت شده زياد است و شوراي شهر شيراز هم تنها 13 کرسي دارد و طبيعي است که ليستهاي زيادي از جبهه انقلاب بيرون خواهد آمد و ما معتقديم که چتر اين ساختار بايد باز باشد و همه مجموعه زير اين چتر حضور داشته باشند تا مردم بتوانند اصلح را بين اينها انتخاب کنند.
  سکوت ميکنيم!
  طاهري همچنين تاکيد کرد که نسبت به انتخاب افراد در ليست 25 نفرهاي که از سوي دو کميته شانا و نيروهاي وحدت در يک بيانيه منتشر شده، هيچ اظهارنظري نکرده و از ابتدا گفته ام سکوت ميکنيم و بايد مسئول اجرايي و سخنگوي اين دو شورا كه نشستند و قرارها را گذاشتند در خصوص ليست ،اظهار نظر کنند.
  همه نيروهاي انقلابي مورد تاييد جامعه روحانيت هستند
  او تصريح کرد: هرگونه ورود بنده به اين ليستها، به جامعه روحانيت نسبت داده ميشود و روال طبيعي جامعه روحانيت در همه انتخابات هم اين بوده که به مصداق ورود نکرده و همه نيروهاي انقلابي مورد تاييد ما هستند.
  دبير اجرايي جامعه روحانيت شيراز به وجود ليستهاي متعدد در انتخابات شوراها هم اشاره و با تاکيد بر پرهيز از منيتها گفت: بايد آستانه تحمل مان را بالا ببريم و احترام به صلاحيت ديگران را هم مدنظر قرار داد اگر "من ها"را پايين بياوريم، راحت تر مي شود با مسايل کنار آمد.
  طاهري با اشاره به تشکيل شوراي راهبردي ستاد آيت الله رئيسي در استان فارس نيز گفت: در دوره قبلي انتخابات رياست جمهوري كه مسوؤليت ستاد راهبردي ايشان در استان فارس را عهده دار بودم تا دوسال بدهکار بودم چون هيچ بودجهاي پيش بيني نشده بود و کمتر کسي باور ميکرد. در اين دوره هم كه اعلام شده "هر خانه يک ستاد ”لذا ستاد مرکزي با شکل و شمايل دور قبلي نداريم.
  وي افزود: در اين دوره از انتخابات، آيت الله رييسي ستاد مركزي نخواهد داشت ومسوؤليت هماهنگي ستادهاي مردمي ايشان را دكتر مجيد فروردين بر عهده خواهند داشت.
  معرفي رييس شوراي راهبردي آيت الله رييسي در فارس
  وي تصريح كرد:مسوؤليت شوراي راهبردي ستادآيت الله رييسي در فارس برعهده ايشان(حجت الاسلام والمسلمين محي الدين طاهري) گذاشته شده وبزودي اعضاي اين شورا معرفي خواهند شد.
  رييس شوراي راهبردي ستاد آيت الله رييسي در فارس بابيان اينكه زمين همراهي با "آيت الله رييسي براي همه علاقمندان به ايشان كه دل در گرو اسلام ،انقلاب ونظام دارند باز است وقدم همه آنها روي سر وچشم ما است
  خط قرمز
  وي از ارايه دستورالعملي براي جلوگيري از هر گونه سوء استفاده مالي در ستادهاي مردمي آيت الله رييسي خبر داد وگفت:تاکيد ما بر شفافيت وسلامت مالي است وهر حرکتي خارج از اين دستور العمل ،خط قرمز ما است.

  شماره روزنامه:7205
  این مورد را ارزیابی کنید
  (1 رای)
  آخرین ویرایش در یکشنبه, 09 خرداد 1400

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
  در غیر این صورت، «عصر مردم» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  آرشیو روزنامه

  Ad Sidebar
  Ad Sidebar-3