وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربر *
کلمه عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد یک حساب کاربری

فیلدها با ستاره (*) مشخص شده اند مورد نیاز است.
نام *
نام کاربر *
کلمه عبور *
تائید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تأیید ایمیل *
کپچا *
Reload Captcha

  استاندار فارس در دیدار با مدیرمسئول و خبرنگاران روزنامه عصرمردم:

  عصرمردم، روزنامه ای خیرخواه، مسئولیت پذیر و اصیل است منتخب سردبیر

  توسط پریسا گلریزخاتمی 11 بهمن 1402 91 0
    استاندار فارس روز گذشته در جمع هیاتی از روزنامه عصرمردم بازدید کرد. 
  در این بازدید که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس انجام شد؛ استاندار فارس روزنامه عصرمردم را روزنامه‌ای اصیل، مردمی و ریشه‌دار برشمرد که خردمندانه نام مردم را پسوند نام بامسمای خود قرار داده است.
   
  *روزنامه عصرمردم، روزنامه‌ای خیرخواه، مسئولیت‌پذیر و اصیل است*
  هادی ایمانیه در بازدید از دفتر روزنامه عصرمردم گفت: برخی از روزنامه‌های مقطعی تنها در برخی مناسبت‌ها و یا نزدیک انتخابات دیده می‌شوند چرا که مسئولیت اجتماعی، فرهنگی و خیرخواهانه ندارند اما روزنامه عصرمردم از جمله روزنامه‌های خیرخواه، مسئولیت‌پذیر و اصیل است.
  وی در گفتگو با مدیرمسئول، سردبیر و خبرنگاران روزنامه عصرمردم گفت: از امروز اهدافی نو برای روزنامه معین کنید و در آن راستا فرایندی را طی کنید تا کسی که روزنامه شما را پیگیری می‌کند پس از گذر چندین ساله حاصل فرایند مطالعه روزنامه را در سطح معرفتی خود پیدا کند و یقین بداند که مطالعه روزنامه او را به این سطح از معرفت و آگاهی رسانده است.
  ایمانیه از مجموعه عصرمردم خواست تا بحث گردشگری زیارتی، طبیعی، تاریخی و سلامت را به صورت مستمر و ویژه دنبال کنند به گونه‌ای که مجموعه‌ای از تمام موضوعات مربوط به این حوزه از جمله معرفی نقاط گردشگری، تبلیغات، تمرکز بر نقاط ضعف و مسائل مربوط به رفع ضعف‌ها بیان شود و مجموعه‌ای از فرهنگ گردشگری نه تنها برای مردم استان که در سطح ملی و بین‌المللی منتشر شود.
   
  *لزوم ارتقای سطح اعتقادی و دینی مردم* 
  وی بر لزوم ارتقای سطح اعتقادی و دینی مردم تاکید کرد و گفت: عصر مردم ظرفیت مناسبی است که می تواند در این راستا نقشی پررنگ‌تر از گذشته ایفا کند.
   
  *فرهنگ حلال‌خواری در جامعه به شدت تضعیف شده است*
   
  ایمانیه ابراز تاسف نمود که فرهنگ حلال‌خواری در جامعه به شدت تضعیف شده و لازم است تا رسانه‌ای چون عصرمردم با تمرکز بیشتر در این زمینه همچون همیشه در راستای ارتقای اخلاقیات و ویژه فرهنگ حلال‌خواری در جامعه گام بردارد.
   استاندار فارس با بیان جایگاه علمی شیراز در کشور از رسانه‌ها خواست تا این فرهنگ تضعیف شده را احیا کنند و به جایگاه واقعی برسانند.
   
  *جابجایی برخی از مسئولین حوزه انتخاباتی در استانداری*
   
  ایمانیه در پایان با تاکید بر اهمیت موضوع انتخابات به جابجایی برخی از مسئولین حوزه انتخاباتی در استانداری اشاره نمود و تصریح کرد: شرایط را برای برگزاری انتخابات سالم فراهم می‌کنیم و لازم است رسانه‌ها نیز بر آگاه‌سازی مردم برای حضور در انتخابات تمرکز کنند و در کنار دولت باشند.
   
  *استفاده از ظرفیت بسیاری از نویسندگان و شاعران شیراز و استان*
   
  محمد عسلی بزرگترین خدمت روزنامه عصرمردم از آغاز راه را استفاده از ظرفیت بسیاری از نویسندگان و شاعران شیراز و استان عنوان کرد که تلخی گفتارشان را به شیرینی بدل کرد تا دوره‌ای طلایی برای ادبیات و شعر استان رقم بخورد‌ و این افراد به جای خروج از کشور و موضع مخالف، در کنار انقلاب ماندند و این‌گونه فرصتی برای قدرشناسی از بزرگان این عرصه فراهم شد و با اطلاعات ارزشمندشان، برای انقلاب مفید واقع شدند.
   
  *تلاش می‌کنیم تا از تمام افراد متعهد و خادم مردم حمایت کنیم*
  مدیرمسئول روزنامه عصرمردم گفت: روزنامه عصرمردم را با موضعی مشخص آغاز نمودیم و طی ۲۸ سال همچنان بر رسالتمان پابرجا هستیم و با استقامت در حمایت از انقلاب و اسلام تلاش می‌کنیم تا از تمام افراد متعهد و خادم مردم حمایت کنیم.
  وی با بیان این که برخی از سرپرست‌های روزنامه‌ها و بسیاری از خبرنگاران استان، خبرنگاری را از عصرمردم آغاز نمودند؛ بر اهمیت آموزش روزنامه‌نگاری در مجموعه عصرمردم تاکید کرد.
  عسلی استان فارس را تا چندین سال قبل، استانی پیشتاز در روزنامه‌نگاری عنوان کرد و افزود: من خصلتا معلم هستم و در روزنامه هم معلم ماندم و روزنامه‌نگاری و معلمی موجب شد تا افرادی در این مجموعه رشد کنند تا روزنامه‌نگاری در فارس متحول شود.
   
  *روزنامه عصرمردم علی‌رغم تمام مشکلات مالی، فشارها و رقابت‌ها پابرجا، سرافراز و سربلند ایستاده است*
   
  مدیرمسئول روزنامه عصرمردم گفت: روزنامه عصرمردم علی‌رغم تمام مشکلات مالی، فشارها و رقابت‌ها پابرجا، سرافراز و سربلند ایستاده است و تمام کسانی که با این روزنامه در ارتباطند می‌دانند که عصر مردم بر اساس ضابطه، قانونمندی و معیارهای اساسی بنا شده است.
   
  محمد عسلی بزرگ‌ترین و مشکل‌ساز‌ترین مسئله مطبوعات شهرستانی و غیردولتی را تامین معیشت و منابع مالی عنوان کرد و ابراز تاسف نمود که برخی روزنامه‌ها به یک واحد تجاری تبدیل شده‌اند که بخشی از آن مختص ادارات است و بخشی به آگهی‌های دولتی اختصاص دارد.
   
  *تنها روزنامه‌نگار حرفه‌ای می‌تواند جریان‌ساز باشد*
  وی همچنین به رقابت میان فضای مجازی و رسانه‌ها اشاره نمود و گفت: روزنامه‌ها به لحاظ مالی توان مقابله با فضای مجازی را ندارند و از لحاظ حرفه‌ای نیز آمادگی ندارند؛ چرا که روزنامه‌نگاری، حرفه‌ای تخصصی است و تنها روزنامه‌نگار حرفه‌ای می‌تواند جریان‌ساز باشد.
   
  *حرفه روزنامه‌نگاری در کشور ما رشد و توجه مناسب نداشته 
  و حتی قانون مطبوعات اجرا نمی‌شود*
   
  وی افزود: متأسفانه حرفه روزنامه‌نگاری در کشور ما رشد و توجه مناسب نداشته و حتی قانون مطبوعات که برخی از معیارها و آزادی‌ها را در نظر گرفته است نیز اجرا نمی‌شود. 
   
  *نقد منصفانه و بی‌غرضانه در مطبوعات کارساز و آینده‌ساز است* 
  عسلی اضافه کرد: اگر همه مسئولین به این نکته برسند که نقد منصفانه و بی‌غرضانه در مطبوعات کارساز و آینده‌ساز است و به آن دامن بزنند می‌توانیم در رقابت با فضای مجازی پیروز باشیم.
   
  *رویکرد بی‌تفاوتی نسبت به روزنامه‌ها وجود دارد*
   
  وی با ابراز تاسف از عدم پاسخگویی برخی مدیران، به نگرانی آن‌ها در پرسش و پاسخ اشاره نمود و خاطرنشان کرد که این گونه مشکلات را در سرمقاله مطرح می‌کنیم که بعضاً آن‌ها هم خوانده نمی‌شود چون رویکرد بی‌تفاوتی نسبت به روزنامه‌ها وجود دارد و این ضعف از روزنامه‌هاست چرا که خنثی هستند و تاثیرگذاری کمی دارند و تنها نقد منصفانه از مدیران می‌تواند موجب شود تا روزنامه‌ها را بخوانند.
   
  *زمان خودسانسوری نیست*
   
  محمد عسلی گفت: روزنامه‌نگاری در ایران به دلایل سیاسی نسبت به اروپا نزدیک به ۲۵۰ سال و نسبت به هندوستان ۱۵۰ سال عقب مانده و امروز که مسائل جهان به سرعت به سمع و نظر مردم می‌رسد؛ زمان خودسانسوری نیست.
   
  *باید مشکلات و دردها را بگوییم و اصلاح کنیم*
   
  *اجازه ندهیم تا دیگران دردها را بیان کنند و بر افکار عمومی ما مدیریت کنند*
   
  وی اضافه کرد: باید مشکلات و دردها را بگوییم و اصلاح کنیم و اجازه ندهیم تا دیگران دردها را بیان کنند و بر افکار عمومی ما مدیریت کنند.
  مدیرمسئول روزنامه عصرمردم ابراز امیدواری نمود تا به جایی برسیم که بدون تخریب کردن، مشکلات کشور توسط رسانه‌های داخلی مطرح شود.
   
  *خودجوشی لازم در رسانه‌ها دیده نمی‌شود*
   
  اسماعیل عسلی سردبیر روزنامه عصرمردم با اشاره به تجربه ۳۲ ساله در مطبوعات گفت: متاسفانه خودجوشی لازم که دستاوردش تولید محتوا باشد، در رسانه‌ها دیده نمی‌شود و بسیاری از مطالب روزنامه‌ها به صورت مشروط و قراردادی پیوندی با مناسبت‌ها، کنفرانس‌ها و جلسات روزمره دارد.
   
  *رشد کمی مطبوعات باعث شده که رشد کیفی در سایه قرار بگیرد*
  وی با بیان این که رشد کمی مطبوعات باعث شده که رشد کیفی در سایه قرار بگیرد؛ افزود: قدرت جریان‌سازی رسانه‌ها ضعیف شده است و مطبوعات به عنوان یکی از ارکان دموکراسی که تنویر افکار عمومی و روشن‌سازی ذهن مردم را به عهده دارند باید زایش داشته و جریان‌ساز باشند.
   
  *لزوم تغییر بستر موجود در رسانه‌ها*
   زهرا جعفری خبرنگار روزنامه عصرمردم نیز در گفتگو با استاندار فارس به رشد قارچ‌گونه رسانه‌ها و افزایش چشمگیر خبرنگاران اشاره نمود و بر لزوم شاخص کیفی برای رسانه‌ها تاکید کرد.
  وی با اشاره به لزوم تغییر بستر موجود بر توجه بیشتر بر تولید محتوا توسط رسانه‌ها تاکید کرد.
   
   
   
  شماره روزنامه:7971
  این مورد را ارزیابی کنید
  (1 رای)
  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 11 بهمن 1402

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
  در غیر این صورت، «عصر مردم» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.