وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربر *
کلمه عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد یک حساب کاربری

فیلدها با ستاره (*) مشخص شده اند مورد نیاز است.
نام *
نام کاربر *
کلمه عبور *
تائید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تأیید ایمیل *
کپچا *
Reload Captcha

  ترورهاي هدفمند و دموکراسي هاي دروغين

  توسط محمد عسلی/ مدیر مسئول روزنامه عصرمردم 08 آذر 1399 269 0
  سرمقاله محمد عسلی 9 آذر 1399    ترورهاي هدفمند و دموکراسي هاي دروغين

  کدام کشور را سراغ داريم که زخمي از ترورهاي هدفمند در دل نداشته باشد؟
  از تاريخ 1865 که آبراهام لينکلن رئيس جمهور آمريکا در واشينگتن ديسي به دست جان ويکس بوث ترور شد تا سال 2020 که زنده ياد شهيد قاسم سليماني در فرودگاه بغداد به دستور ترامپ رئيس جمهور فعلي آمريکا ترور شد و به درجه شهادت رسيد 159 نفر از شخصيت هاي سياسي و رؤساي جمهور و پادشاهان کشورهاي مختلف ترور شده اند.
  تمامي ترورها اعم از ترورهاي شخصيت هاي سياسي، مذهبي، اقتصادي و فرهنگي جنبه سياسي دارند و ريشه در عناد و دشمني تروريست هاي عامل و آمر داشته و ناشي از عدم تحمل پذيري و نهايتأ تصميم براي حذف فيزيکي بوده است. بزدلان وقتي توان جنگ رودررو ندارند دست به ترور مي زنند. وقتي عبدالرحمن ريگي تروريست معروف که دستش به خون صدها انسان بي گناه آلوده بود توسط نيروهاي اطلاعاتي و امنيتي جمهوري اسلامي از هوا ربوده و به ايران آورده شد تا به سزاي اعمال خود برسد خبرگزاري هاي در اختيار کشورهاي مخالف و دشمن با انقلاب اسلامي ايران نگفتند و ننوشتند توانايي و قدرت نيروهاي امنيتي ايران چه اندازه زياد است. اما وقتي روز جمعه دانشمند هسته اي ايران شهيد دکتر محسن فخري زاده توسط منافقين و به دستور سازمان موساد اسرائيل ترور شد خبرگزاري هاي فرصت طلب غربي آن را ناشي از ضعف دستگاه هاي اطلاعاتي و امنيتي ايران تلقي کردند. آيا ترورهايي که در کشور فرانسه و ديگر کشورهاي اروپايي به وقوع مي پيوندد ناشي از ضعف آنهاست؟ از آغاز پيروزي انقلاب اسلامي تاکنون صدها و بل هزاران نيروهاي مردمي و شخصيت هاي سياسي و نظامي و مذهبي و فرهنگي توسط مزدوران آمريکا و دشمنان انقلاب اسلامي ترور شده و به درجه شهادت رسيده اند اما ايران سرافراز هر روز بيش از روز ديگر با قدرت و مانايي به پيش مي رود.
  انرژي هسته اي، بمب اتمي، دخالت در روند امور سياسي منطقه، حمايت از مظلومان فلسطيني و پيشرفت هاي نظامي و فنآوري هاي محيرالعقول موشکي همه بهانه هستند. آمريکا اينگونه عادت کرده است که جهان را ملک طلق خود مي داند و هيچ کشور آزادي را که در آن منافع آمريکا تأمين نشود تاب نمي آورد.
  کافي است سفارتخانه آمريکا در تهران افتتاح شود، سرمايه داران آمريکائي دعوت شوند، همانند رژيم گذشته، دست بوس آمريکائيان شويم، آنگاه همه چيز به روال گذشته برمي گردد خيال آمريکا، اسرائيل و اميران عرب هم راحت مي شود ، هر کاري خواستند بکنند.
  برجام درس بزرگي به اروپا، چين و روسيه داد و ايران هم از اين رويداد درس گرفت و آن اين بود که تا آمريکا نخواهد هيچ قرارداد تجاري و مبادلات بانکي انجام نمي شود. وقتي کشورهاي اروپائي مدعي استقلال و دمکراسي و چين و روسيه ابرقدرت، در برابر تصميمات دولتمردان آمريکا دستشان از مبادلات بانکي و تجارت خارجي با ايران بسته مي شود و عملاً کاري نمي توانند بکنند. تکليف مامشخص است. اروپائيان و هم چين و روسيه نه اينکه نخواستند با ما تبادلات تجاري داشته باشند، نتوانستند.
  رستم در شاهنامه از پس غول هاي معروف و جنگ هاي گسترده آن زمان که به قول فردوسي شکست ناپذير مي نمود برآمد اما داغ سهراب بر دلش نشست وقتي به دست خود او را کشت. زمانه تا بوده اينچنين بوده. امام خميني(ره) بدون اسلحه و مهمات توانست نظام 2500 ساله شاهنشاهي را سرنگون کند و از پس تمامي مدعيان حکومت برآيد اما داغ بسياري از همراهان و دوستان و شخصيت هاي تأثيرگذار در دلش نشست و انقلاب نيروهاي خود را خورد و بزرگ شد. امام علي(ع) تقاص صداقت و اخلاص را با شهيد شدنش از پشت توسط ابن ملجم داد و فرزندانش نيز به چنين عقوبتي گرفتار شدند هرچند دشمنان آنها به لحاظ روحي رواني و دانش و بينش بسيار ضعيف مي نمودند، تروريست ها مانند پشه اي مي مانند که گاه به گوش فيل فرو مي روند و اين نشانه ضعف و ناتواني فيل ها نيست.
  هر نيروي کارآمد دشمن شکني که به زمين مي افتد، ديگري با توان بيشتر پرچم افتاده او را برمي دارد و بهتر و بالاتر به اهتزاز درمي آورد.
  چند دانشمند هسته اي ايران توسط نيروهاي امنيتي و خودفروختگان آمريکا و اسرائيل در ايران به درجه شهادت نائل آمدند اما نه فن آوري هاي هسته اي ما تعطيل شد و نه ما عقب نشيني کرديم. بلکه پيشتازتر از گذشته به جلو حرکت کرديم و در برابر تهديدات نظامي و تحريم هاي اقتصادي از هر تخم کاشته هفتاد تخم برداشت کرديم.
  ماهيت انقلاب با سازش و تسليم سازگار نيست. ما اين معني را به جهانيان تفهيم کرده ايم 40 سال قبل رهبر کبير انقلاب اسلامي بعد از ترور آيت ا... شهيد مطهري گفتند: «بکشيد ما را ملت ما بيدارتر مي شود...» و چنين شد. هر قطره خوني که به زمين مي ريزد جوانه هاي اميد از مزرعه انقلاب سر بيرون مي آورند. راز و رمز هزاران سال ماندگاري ايران به وراثت در خون تک تک مردم ما جاري است. اسلام به ما آموخته است که فقط از خدا بترسيم. در شرايط فعلي که همسايگان ما هستي ملتشان را براي امنيت نظامي به کام آمريکا و هم پيمانانش مي ريزند و هر کشور اسلامي در چنگال اقتصادي و نظامي آمريکا گرفتار است. ايران مستقل و مبارز سلاح هاي مورد نيازش را خود تأمين مي کند و مي سازد. براي هيچ کشوري حتي دوستان خارجي ما قابل تحمل نيست و اگر بگويم هيچ دوست واقعي نداريم باور کنيم چرا که بخل فقط خاص بعضي از مردمان نيست. دولت ها هم به شدت بخيلند. دموکراسي هاي دروغين بر لنگر ترور و تروريسم تکيه زده و تروريسم دولتي را روز به روز بيش و بيشتر حمايت و تقويت مي کنند و سياست و ديپلماسي را بر پايه فريب، نيرنگ و خنجر از پشت زدن دنبال مي کنند. خاصيت زمين، کشتن و خاک کردن و زادن است. نه اسرائيل نه آمريکا و نه هيچ کشور تروريست ديگري از ترور و تروريسم جان سالم به در نمي برند.
  به قول ناصر خسرو که نيک سرود:
  «اي کشته کرا کشتي تا کشته شدي زار
  تا باز که او را بکشد آنکه تو را کشت...»
  صلح و همزيستي مسالمت آميز با رويکرد امپرياليسم زياده خواهي که خود را ارباب جهان و جهانيان مي داند برقرار نمي شود. اما صلح مسلح که منافع توليدکنندگان اسلحه را تأمين مي کند پيوسته برقرار است و تبليغ مي شود.
  ما بايد قوي تر شويم. قوي بيانديشيم. از سختي ها نرنجيم و راه نزديک به قله را که سخت تر مي نمايد با استقامت طي کنيم. بهانه جنگ به دست دشمنان ندهيم و با تدبير و صبوري در حفظ امنيت، کشور و هويت و موجوديت خود بکوشيم. هيچ شک نبايد داشت که ترورهاي ديگري هم در راهند و معلوم نيست فردا نوبت کيست اما مي دانيم که هر درختي به زمين مي افتد تا وقتي ريشه در آب است، رويش جوانه ها به سمت آفتاب است. به قول حنظله بادغيسي:
  «مهتري گر به کام شير در است
  شو خطر کن ز کام شير بجوي
  يا بزرگي و عز و نعمت و جاه
  يا چو مردانت مرگ روياروي...»
  والسلام

  شماره روزنامه:7067
  این مورد را ارزیابی کنید
  (1 رای)
  آخرین ویرایش در شنبه, 08 آذر 1399

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
  در غیر این صورت، «عصر مردم» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  آرشیو روزنامه

  Ad Sidebar
  Ad Sidebar-3