وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربر *
کلمه عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد یک حساب کاربری

فیلدها با ستاره (*) مشخص شده اند مورد نیاز است.
نام *
نام کاربر *
کلمه عبور *
تائید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تأیید ایمیل *
کپچا *
Reload Captcha

  آیین تجلیل از مربیان و ورزشکاران مدال آور مسابقات پارالمپیک و المپیک و جهانی شهر شیراز منتخب سردبیر

  توسط احمدرضا سهرابی/ روزنامه نگار 21 آبان 1400 410 0
  به گزارش خبرنگار عصرمردم  شامگاه سه شنبه ۱۸ آبان ماه آیین تجلیل از مربیان و ورزشکاران مدال آور مسابقات پارالمپیک و المپیک و جهانی شهر شیراز به همت مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شهر شیراز با حضور مسیولین شهری و استانی برگزار شد.

  طاهری نائب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز در این آیین با اشاره به مسابقات ورزشی دانشگاه های خارج کشور گفت: در مسابقات ورزشی استرالیا، خیرین و بالاترین مقام اجرایی جهت تجلیل قهرمانان دانشگاه های کشورشان جمع شدند.

  وی ادامه داد: مساعدت های خیرین و کار های فرهنگی برای این است بگوییم که مردم شهر شیراز شما را دوست دارند و همه برای پیروزی شما دعا می کنند.

  طاهری ضمن یاد آوری و تقدیر از خیرین شهر شیراز، گفت: رسالت داتی مجمع این است که باتوجه به اوضاع کنونی جامعه، خیرین گامی مهم در راستای ارتقای شهروندان بردارد.

  نائب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز، عامل تداوم شکوهمندی اسلامی ایران را قهرمانان دانست و اظهار کرد: قدر شما را می دانیم و دعای ۸۰ میلیون ایرانی پشتیبان پهلوانان است.

  وی افزود: دو رسالت مجمع خیرین، فرهنگی و شهرسازی است و از انسان هایی تشکیل شده که برای این شهر افتخار هستند؛ ۸۰۰ سال استان فارس تاریخ مکتوب وقف دارد بنابراین شهر شیراز مدفن بزرگان بشریت بوده و مایه افتخار است.

  طاهری با بیان اینکه مشاهیر و فیلسوفان شهر شیراز چهره های بین المللی هستند، تاکید کرد: نمایندگان این تمدن اسلامی و ایرانی و افتخار خلق می کنند و پهلوانان برای سومین حرم اهل البیت(ع) مایه شکوه هستند.

  بنابه گفته این مقام مسئول، رسالت ذاتی مجمع خیرین فرهنگ ساز و شهرساز شهر شیراز اشاعه فرهنگ است و در سراهای فرهنگ مهربانی، رسانه ها و شهرداری ها این کار مهم تداوم دارد.

  وی با اشاره به اینکه قهرمانان سرمایه های اجتماعی هستند، گفت: این سرمایه مایه تغییر و تحول بوده و در هزاره سوم یک جامعه نیاز به چنین سرمایه های فاخری دارند.

  نائب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز با بیان اینکه قهرمانی تولید نشود، پهلوانان پدید نمی شود، افزود: از مسئولان شهری درخواست داریم که این قهرمانان را تنها نگذارند چراکه این پهلوانان عامل تغییر و الگوی شهروندان هستند.

  وی در پایان سخنان خود گفت: بشریت نام قهرمانان را جز مفاخر ثبت می کند و باید یاد آور شد که فرهنگ، تمدن را به وجود می آورد.

  ➖➖➖➖➖➖

  حسین جوکار خَیر شیرازی در ادامه این آیین با بیان اینکه هرکسی که باعث ایجاد امنیت، آرامش، افتخار و شادی ملت ایران باشد خصوصا جوانان و افتخار آفرینان شایسته تقدیر است، اظهار کرد: تیم فوتبال شهید سپاسی پس از سال ها توانستند خواسته مردم استان فارس و شهر شیراز را اجابت کنند و این تیم پر افتخار به لیگ برتر راه پیدا کند.

  وی افزود: جوانان و قهرمانان هر زمان که می خواهد در میدان حضور پیدا کنند به ائمه اطهار(ع) توسل پیدا کرده و ورزشکار شیرازی که با حجاب در کاروان حضور پیدا می کند نشان دهنده تاسی از اهل البیت (ع) است.

  جوکار با اشاره به اینکه جوانان و مدال آوران ما که شایسته بهترین ها هستند چراکه اخلاق مدار و با ایمان هستند، افزود: جوانان ما یاد و خاطره شهدا را در زندگی خودشان پیاده کردند و نشان دادند که هرجا از آرمان های بزرگ شهدا پیدا کردیم، موفقیت ها رقم خورده است.

  بنابه گفته این خَیر شیرازی، شیر مردان و زنان شیرازی که با تلاش و کوشش خود در راستای حفظ و حراست از انقلاب اسلامی ایران در مجامع بین المللی و مسابقات بین المللی توانند باعث افتخار و شادی مردم ایران مستحق بهترین ها هستند.

  جوکار خطاب به ورزشکاران یاد آور شد: شما پهلوانان در دل تک تک ایرانیان جای دارید و در تاریخ ایران اسلامی همچنان شهیدان، ماندگار خواهد شد.

  وی تصریح کرد: ارزش و پاداش شما با شاخص های مالی و مادی قابل مقایسه نیست چراکه باعث شادی و غرور ایران زمین شدید.

  جوکار با بیان اینکه نگاه را باید به ورزش و زیر ساخت ها تغییر دهیم، گفت: زیرساخت های ورزشی باعث توانمندی جوانان بوده است و وقتی پروژه های عمرانی ورزشی در مناطق مختلف شهر شیراز ساخته شود، خود به خود آسیب های اجتماعی کاسته و کم می شود.

  وی در پایان سخنان خود اظهار کرد: مجتمع ورزشی خیرساز ماهان در منطقه مهدی آباد احداث شد که باعث شده که امنیت، آرامش و شور و نشاط در بین اهالی منطقه گردید.

  ➖➖➖➖➖➖➖➖

  سردار یدالله بوعلی فرمانده سپاه فجر استان فارس در این آیین با با اشاره اینکه کار فاخر خیرین در تقدیر ورزشکاران و قهرمانان، گفت: تجلیل ورزشکاران توسط خیرین با دولت و سازمان ها متفاوت است و این کار با ارزش ماندگار خواهد بود.

  سردار بوعلی با بیان اینکه پرچم استان فارس در طول تاریخ همیشه بر فراز قله ها بوده است، اظهار کرد: این استان همانند همه گذشتگان خود در دستگیری، رفع مشکلات و محرومیت سرآمد است و استان فارس حتی از استان تهران در ایام کرونا برتر بوده است.

  فرمانده سپاه فجر استان فارس با اشاره به اینکه بیش از ۱۴۰۰ میلیارد تومان مردم استان فارس در امر مساوات و همدلی دوران کرونا کمک کرده اند، تاکید کرد: طی پنج مرحله بیش از هزار نفر از زندان جرائم غیر عمد در این استان آزاد شدند.

  وی با اشاره به اینکه زیر ساخت های ورزش برای حضور جوانان در این عرصه همیشه مورد توجه سپاه واقع شده است، عنوان کرد: موجودی سالن های ورزشی استان فارس تا چندین سال پیش، ۱۷۵ سالن بوده و طی چند سال ۳۰۰ سالن اضافه شده است.

  سردار بوعلی ادامه داد: ۱۷۰ هزار متر مربع به فضای ورزشی استان فارس توسط سپاه اضافه شده است. مجتمع فرهنگی و ورزشی به نام امام مهدی(عج) در شهر شیراز دست احداث بوده و بخش ورزشی با ۸ سالن در اولویت است.

  رئیس هیئت مدیره باشگاه فجر شهید سپاسی تاکید کرد: استانی همانند فارس با ۵ میلیون جمعیت تیم فوتبال در لیگ برتر نداشته باشد و خداوند کمک کرد که صعود رقم بخورد.

  وی با بیان اینکه تیم فجر شهید سپاسی یک تفاوت اساسی با بقیه تیم ها دارد، تاکید کرد: این تیم به نام شهید بوده و متعلق به مردم شیراز و استان فارس است.

  وی با اشاره به اینکه این تیم متعلق به کارخانه و صنعتی نیست که تبلیغاتی را انجام دهد، بیان داشت: بنابراین کار به صورت جدی و خدایی دنبال می شود.

  بنابه گفته سردار بوعلی، تیم فجر شهید سپاسی ظرفیت این را دارد که یکی از تیم های برتر باشد و هر یک از ورزشکاران این استان نقش آفرینی بوده اند، عزیز هستند.

  فرمانده سپاه فجر استان فارس تاکید کرد: همه ورزشکاران استان فارس، نشانی از فرهنگ، ادب و باور خودشان را به نمایش گذاشته اند و حرکت با حجاب خانم جوانمردی، برادران گرایی و... نشان دهنده متمایز بودن استان فارس بوده و خودش را نشان می دهد.

  سردار بوعلی معتقد است که پهلوانان استان فارس با باور قلبی خودشان در مقابل حریف خود حاضر می شوند.

  ➖➖➖➖➖➖➖

  مهدی طاهری رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه گفت: کشور ها برای اینکه بین اقوام و ملل تکریم بشوند، همه آنچه که در چنته دارند پیش رو می گذارند تا تکریم ایجاد بشود.

  طاهری ادامه داد: وقتی اسم از پرچم که نمادی برای ملت ها است به میان می آید، به همه عظمت ها احترام گذاشته شود.

  بنابه گفته رئیس شورای شهر شیراز، روزی که قهرمانان روی سکو ایستاده اند و پرچم کشورمان به خاطر شما برافراخته شود، یک ملت تکریم شد.

  وی خطاب به ورزشکاران گفت: عظمت و بزرگی را قدر بدانید که نعمت خداوند متعال است و قهرمانان به قطعه ای از عظمت ملت تبدیل شده اند.

  طاهری ادامه داد: پهلوانان ذخیره اقتدار و عظمت کشور هستند و وقتی به گوش می رسد که قهرمانی مدال های خودش را به شهدای این کشور تقدیم می کند، این پیام را به همه مخابره می کند که فهم را پیدا کرده ام که بخشی از عظمت این کشور هستم و خودم را برای کشور ماندگار کرده ام.

  رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه یک جوان تمام اراده خودش را در میدان بگذارد و محکم برای ملت خود بجنگد، قطعا متوجه همه عظمت خودش است و آنگاه که مدال را به چنین قهرمانانی درکشور، خودش را سهیم در قله های کشور می داند.

  طاهری با بیان اینکه مجمع خیرین برای این شهر و استان مایه افتخار هستند، تاکید کرد: کار های عظیم خیرین که قابل تقدیر است باید تکرار شود و باید مجموعه های دیگر با قدرت خودشان را در شهر به نمایش بگذارند.

  ➖➖➖➖➖➖➖➖➖

  عباس حاجی زاده مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با بیان اینکه ورزش یک مقوله تاثیر گذار اجتماعی است که باعث شور در جامعه می شود، گفت: اتفاقات خوبی با همدلی و همکاری مسئولین استان در شش ماهه ورزش فارس رخ داد. خوشحالیم که بانی تجلیل از قهرمانان این دیار در بخش خصوصی، مجمع خیرین فرهنگ ساز و شهر ساز شد.

  وی ادامه داد: سهم ما در عزت و اقتدار ملی ۳۳ درصد مدال های کشور استان فارس است.

  بنابه گفته حاجی زاده، خیرین  کار را شروع کرده اند و دیدگاهی که در شهرداری و شورای شهر شیراز است، بسیار ارزشمند بوده و هرجا در ورزش سرمایه گذاری کردیم موفق بوده ایم.

  مدیرکل ورزش و جوانان فارس با بیان اینکه منابع انسانی فوق العاده ای در بخش ورزش استان فارس وجود دارد، تاکید کرد: باید منابع مالی نیز در کنار این موضوع تقویت شود.

  این مورد را ارزیابی کنید
  (1 رای)
  آخرین ویرایش در شنبه, 22 آبان 1400

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
  در غیر این صورت، «عصر مردم» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.